Nowa kolekcja Medicine z mrocznymi grafikami Kai Renkas!

Słynąca z oryginalnych i ekstrawaganckich projektów oraz współpracy z polskimi twórcami marka Medicine wprowadziła właśnie do swoich sklepów najnowszą kolekcję, będącą owocem kooperacji firmy z graficzką młodego pokolenia, Kają Renkas. Specjalizująca się w plakacie artystka wykorzystuje w swoich projektach stare fotografie i ryciny techniczne z przełomu XIX i XX wieku, tworząc mroczne kolażowe kompozycje z dużą dawką abstrakcyjnego humoru! Zobacz, jak prezentuje się nowa kolekcja Medicine!

nowa kolekcja medicine

Nowa kolekcja Medicine z mrocznymi grafikami Kai Renkas!

Zobacz także: Nowa kolekcja ONLY jesień-zima 2016/2017

W limitowanej autorskiej kolekcji Kai Renkas dla kobiet i mężczyzn znajdziemy T-shirty z grafikami artystki w postaci printów (m.in. z zabawną gromadą pszczół i much) oraz bluzy z naszywkami, nawiązujące do techniki łączenia pozornie niepasujących do siebie elementów, jaką Renkas wykorzystuje na co dzień w swojej pracy. Ta kolekcja stanowi niezbity dowód na to, że w naszym codziennym zabieganym życiu możemy obcować ze sztuką w każdej sytuacji!

Kaja Renkas jest absolwentką wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Posiada tytuł doktora z zakresu plakatu i grafiki. Zdobyła też wiele nagród i wyróżnień w dziedzinie tworzenia plakatu, a jej prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach na całym świecie (m.in. w Niemczech, Japonii, Finlandii, Francji, Czechach, Iranie, Rosji czy na Węgrzech).

Technika artystki polega na przerysowywaniu bądź przeskanowywaniu ciekawych detali zaczerpniętych ze starych zdjęć i rysunków technicznych, a następnie na łączeniu ich w zaskakujących kombinacjach z elementami własnego malarstwa. Pozwala to osiągnąć efekt zabawnych, zaskakujących, a jednocześnie mrocznych kolaży, które z pewnością przypadłyby do gustu Timowi Burtonowi!

 

 

Czy wybierzecie się do Medicine po którąś z zaprezentowanych tu koszulek lub bluz? A może zamierzacie sprezentować taki T-shirt jakiemuś wielbicielowi czarnego humoru? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  10 stycznia 2017 11:16

  Fajna bluza

  Odpowiedz
 2. AnnStyl  10 stycznia 2017 15:34

  Przyznam, że bardzo przychylnym okiem patrze na tą twórczość i dość pozytywnie ją oceniam. Jest to oczywiście dość specyficzne podejście do tematu ale dość ciekawe. Zapewne zwolenników tego typu odzieży będzie sporo.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  12 stycznia 2017 21:50

  Tego typu odzież nie dla mnie choc nie przeczę że podoba mi się

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany