Nowa jakość epilacji – gładkie ciało już po kilki zabiegach

Epilacja nie musi być bolesna. Nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej pozwalają połączyć jej skuteczność z komfortem. Epilacja, czyli trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia za pomocą innowacyjnych zabiegów laserowych, jest skuteczną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji: wosku, depilatora czy specjalnych kremów. Niektórzy obawiają się, że epilacji może towarzyszyć  dyskomfort, jak pieczenie czy zaczerwienienie skóry. Tymczasem w medycynie estetycznej pojawiają się wciąż nowe technologie laserowe, które pozwalają na jeszcze szybsze i praktycznie bezbolesne działanie. Co ważne, sprawiają one, że już po kilku zabiegach uzyskujemy gładkie ciało.

Skuteczna epilacja

 

Abc epilacji

Zabieg epilacji wykonuje się w fazie wzrostu włosów, aby usunąć także cebulki. Światło lasera powoduje ich zniszczenie: promień świetlny jest absorbowany przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, a następnie wydzielone zostaje ciepło, które powoduje trwałe usunięcie włosa oraz komórek zarodkowych. Aby zabieg laserowej depilacji był w pełni bezpieczny dla naszej skóry, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Nasze ciało nie może być świeżo opalone, ponieważ skóra zawiera wtedy więcej melaniny, a to z kolei powoduje jej szybsze nagrzewanie. W trakcie zabiegu wystąpienie tego zjawiska jest nieuniknione, ale im temperatura będzie wyższa, tym większy odczujemy ból. Warto pamiętać również, że epilacja nie jest wskazana dla kobiet w ciąży oraz dla osób cierpiących na choroby skóry.

 

Skuteczna epilacja

Aby trwale usunąć włosy, należy poddać się serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępie 4-8 tygodni. Ich ilość zależy przede wszystkim od indywidualnych cech pacjenta, jak np.  fizjologii włosa. Nowoczesne zabiegi pozwalają na skuteczne i prawie bezbolesne działanie laserem na skórę. Komfort uzależniony jest w dużej mierze od czasu trwania zabiegu, im większa szybkość działania, tym krótszy jest zabieg. – Najnowsze lasery diodowe pozwalają praktycznie całkowicie zredukować ból podczas epilacji. W porównaniu do wcześniejszych technologii charakteryzuje je zwiększona ilość impulsów prądu RF, przy równoczesnej mniejszej dawce energii światła, dzięki czemu skóra chłodzi się szybko i nie odczuwamy dyskomfortu – wyjaśnia konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Lasery diodowe polecane są do wszystkich typów skóry, a co ważne można w krótkim czasie wyepilować nimi także duże powierzchnie ciała, np. pleców u mężczyzny czy nóg u kobiety. Oprócz wysokiej efektywności i komfortu,  technologię tą cechuje wydajność – idealną gładkość nóg uzyskamy już nawet po 2-3 zabiegach. To szczególnie istotne, jeśli chcemy przygotować się odpowiednio do wakacyjnego wyjazdu i zależy nam na czasie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany