Wypadają Ci włosy? Sprawdź Novoxidyl – hamuje i wspomaga odrastanie włosów

Co robić, gdy zauważasz, że Twoje włosy zaczynają nadmiernie wypadać, przerzedzać się? Łysienie nie oszczędza żadnej płci. Znika dobry humor, spada samoocena i zmniejsza się poczucie atrakcyjności. Wszystko to negatywnie wpływa  na jakość życia. Mężczyźni co prawda mogą się pocieszać, że to znak prawdziwej męskości. W głębi duszy jednak zarówno kobiety jak i mężczyźni oddaliby wszystko, by zachować gęste, mocne włosy. Pytanie co zrobić żeby włosy szybciej rosły schodzi na drugi plan. Najważniejszy problem brzmi: co zrobić, aby włosy nie wypadły!

Novoxidyl skuteczny lek na wypadanie wlosow

Dlatego właśnie firma Polfarmex wprowadziła Novoxidyl?. To seria 3 dermokosmetyków, przeznaczonych zarówno dla kobiet i mężczyzn mających problem z nadmiernym wypadaniem włosów.

Substancje aktywne zawarte w preparatach Novoxidyl?, nie tylko skutecznie hamują wypadanie włosów, ale również wspomagają ich odrastanie, a także działają pielęgnacyjnie i kondycjonująco.

 

Z życia włosa

Na głowie człowieka znajduje się średnio od 90 do 120 tys. włosów, u rudych nieco więcej niż u blondynów. Proces ich wzrostu nie przebiega w jednolitym tempie ? każdy włos podlega odrębnemu, ale równie regularnemu cyklowi. Przez pierwsze 2-6 lata rośnie bez przerwy. Następnie wchodzi w fazę przejściową  (2-4 tygodnie) i przestaje rosnąć. Potem w fazie spoczynku utrzymuje się na głowie do 4 miesięcy, aż wreszcie wypada, a na jego miejsce tworzy się nowy włos. 85% włosów na naszym ciele znajduje się nieustannie na etapie wzrostu, 11% w fazie spoczynku, a 4% w fazie przejściowej. Nic więc dziwnego, że każdego dnia tracimy ok. 50-100 włosów.

Kiedy mówimy o łysieniu?

Gdy na miejsce włosa, który wypadł, nie pojawia się już nowy. Łysienie może być przejściowe lub trwałe i obejmować ograniczoną powierzchnię lub całą owłosioną skórę głowy, a czasem inne okolice.

Problem nadmiernej utraty włosów jest powszechny. Naukowcy oceniają, że dotyka on aż 30% mężczyzn powyżej 30 lat i 50% powyżej 50 lat. Wynika z tego, że w Polsce problem łysienia dotyczy ponad 4 mln mężczyzn.

Problem łysienia, choć kojarzony, jako typowo męski dotyczy również kobiet. Proces łysienia u kobiet przebiega mniej gwałtownie niż u mężczyzn i najczęściej polega na miejscowym przerzedzaniu się włosów, a nie na całkowitej ich utracie.

Przyczyny łysienia mogą być różne, od zaburzeń hormonalnych ? testosteron przechodzący w formę aktywną DHT (dihydrotestosteron) zwiększa produkcję łoju i negatywnie wpływa na cebulkę włosa ? przez złe ukrwienie skóry głowy po uwarunkowania genetyczne lub czynniki zewnętrzne (stres, dieta).

Novoxidyl – pielęgnacja zapobiegająca wypadaniu włosów

  • Zmniejsza problem łysienia u kobiet i mężczyzn niezależnie od przyczyny
  • Posiada aż 3 substancje aktywne
  • Działa bezpośrednio na cebulkę włosa, poprawiając jej funkcjonowanie
  • Ma trzy wygodne w stosowaniu formy: szamponu, toniku i żelu
  • Stymuluje odrastanie włosów i działa pielęgnacyjnie

Novoxidyl-  seria 3 dermokosmetyków, które pomogą zahamować wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn, niezależnie od jego przyczyn. W skład serii Novoxidyl wchodzą 3 produkty: Novoxidyl?  Żel, Novoxidyl? Tonik,  Novoxidyl? Szampon.

Jak działa Novoxidyl?

Tajemnicą skuteczności dermokosmetyków Novoxidyl? są trzy substancje aktywne: Triaminodil, Eskulina i Kwas Laurynowy, których działanie prowadzi do zahamowania procesu wypadania włosów oraz pobudza je do odrastania.

 

Triaminodil-, to opatentowana i przebadana klinicznie cząsteczka o właściwościach silnie normalizujących funkcje cebulki włosowej. Zatrzymuje nadmierne wypadanie spowodowane różnymi przyczynami, przedłużając cykl życia włosa.

Eskulina działa uszczelniająco na naczynia krwionośne, zwiększa lokalne ukrwienie skóry, przyczyniając się do lepszego odżywienia cebulek włosowych.

Kwas laurynowy jest inhibitorem (blokerem) enzymu przekształcającego testosteron w dużo bardziej aktywną formę zwaną dihydrotestosteronem, która jest odpowiedzialna za eskalację procesu łysienia. Kwas laurynowy zmniejsza nadprodukcję łoju w mieszkach włosowych i zapobiega procesowi przetłuszczania się włosów.

Z trzech dermokosmetyków Novoxidyl można wybrać najlepszą dla siebie parę: szampon i tonik lub szampon i żel.

Przeczytaj także na temat naturalnych metod walki z wypadaniem włosów: Czego jeszcze o nie wiecie o skrzypie i pokrzywie?

skrzyp-i-pokrzywa

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (226 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. ewalub  2 września 2016 10:55

    Ktoś potwierdzi skuteczność? Ceny jak widzę w okolicach 20-25 zł, więc można by spróbować.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany