Novotel Garden Gallery – Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

Novotel Garden Gallery zaprasza na II edycję wystawy, na której prezentowane są prace najwybitniejszych polskich artystów rzeźbiarzy. Jest to największa w Warszawie ekspozycja współczesnej rzeźby plenerowej. W oryginalnej przestrzeni lobby oraz ogrodu hotelu Novotel Warszawa Airport wyeksponowanych zostało ponad 50 rzeźb, wybranych przez kuratorów wystawy Majida Jammoula i Dariusza Kowalskiego ze Związku Polskich Artystów Plastyków. Hotel zaprasza do odwiedzenia tej unikatowej prezentacji rzeźby plenerowej od końca maja 2011 roku do kwietnia 2012 roku.

Novotel Garden Gallery - Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

mat. nadesłane

II edycja wystawy rzeźby jest kontynuacją projektu z zeszłego roku, który rozpoczął współpracę pomiędzy hotelem Novotel Warszawa Airport i Sekcją Rzeźby Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Ekspozycja w Novotel Garden Gallery w 2010 roku została doceniona zarówno przez środowisko artystów, znawców i krytyków sztuki, gości hotelu, jak i mieszkańców Warszawy. Wystawa ta jest ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy ? jednym z nielicznych, gdzie współczesna polska rzeźba plenerowa jest prezentowana przez cały rok w ogrodzie hotelu.

Czeslaw Kozanowski - Galionea, Novotel Garden Gallery - Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

Czeslaw_Kozanowski_-_Galionea

Novotel Garden Gallery w ramach II wystawy rzeźby pokazuje ponad 50 wybitnych prac 33 artystów, w tym dzieła największych polskich rzeźbiarzy: Magdaleny Abakanowicz, Zbigniewa Maleszewskiego, Gustawa Zemły i innych. Jest to wyjątkowa okazja, by skonfrontować odbiorcę z dziełami sztuki współczesnej i pokazać, że sztuka współczesna doskonale funkcjonuje w przestrzeni publicznej hotelu.

Magdalena Abakanowicz - COATI, Novotel Garden Gallery - Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

Magdalena Abakanowicz – COATI

?II wystawa rzeźby w Novotel Garden Gallery to kolejne ważne wydarzenie dla naszego hotelu. Marka Novotel ceni obecność w swoich hotelach sztuki współczesnej, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też tworzy wyjątkowy klimat? ? mówi Aleksander Pietyra, Dyrektor Novotel Warszawa Airport. ?W galerii pokazujemy jak interesujące, zróżnicowane i wartościowe są to dzieła. Jesteśmy dumni, że tak znani i cenieni rzeźbiarze zaufali nam i udostępnili swoje prace.?

Mateusz Lagowski - Lamasu, Novotel Garden Gallery - Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

Mateusz Lagowski – Lamasu

W hotelu Novotel Warszawa Airport organizowanych jest także wiele innych wernisaży i wystaw polskich artystów ? od współczesnego malarstwa po fotografię artystyczną. Ekspozycja obrazów Grzegorza Piecyka, dwie edycje wystawy poplenerowej ?Aviator?, pokaz malarstwa iluzjonistycznego Jarosława Luterackiego, prezentacja artystycznej fotografii portretowej ?Gwiazdozbiór? Jerzego Kośnika, wystawa i aukcja charytatywna ?Artyści dla Adasia? ? to przykłady tego co dzieje się w hotelu.

Teresa Pastuszka-Kowalska - rozmarzona, Novotel Garden Gallery - Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

Teresa Pastuszka-Kowalska – rozmarzona

Novotel Garden Gallery w hotelu Novotel Warszawa Airport przu ulicy 1 Sierpnia 1 zaprasza na II wystawę rzeźby od 26 maja 2011 roku do końca kwietnia 2012 roku, przez 7 dni w tygodniu.

Teresa Pastuszka-Kowalska - zawoalowana, Novotel Garden Gallery - Rzeźby najwybitniejszych polskich artystów

Teresa Pastuszka-Kowalska – zawoalowana

Zdjęcia – mat. nadesłane

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...