Nitkowanie brwi – poznaj oryginalną metodę regulacji!

Spis treści:

Regulacja brwi to trudna sztuka, której sprawne opanowanie może okazać się milowym krokiem w pracy nad nieskazitelnym wyglądem twarzy. Jedną z tradycyjnych, nieinwazyjnych, precyzyjnych i wyjątkowo tanich metod jej wykonywania jest nitkowanie brwi wywodzące się z Indii. Na czym polega ten sposób i jak robić to prawidłowo? Przedstawiamy krótki poradnik!

nitkowanie brwi

fot Rune-Enstad-unsplash.com

Niktowanie brwi – poznaj oryginalną metodę regulacji!

Nitkowanie to metoda depilacji wykorzystująca nić splecioną ze stuprocentowej bawełny. Może być ona stosowana nie tylko do usuwania brwi, ale także do depilacji niechcianych włosków na twarzy. Bawełniana nić precyzyjnie chwyta nawet bardzo cienkie, najkrótsze włoski, wyrywając je wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt nitkowania utrzymuje się przez długi czas, a twarz pozostaje wygładzona. Co więcej, jest to metoda bardzo ekologiczna i higieniczna. Naszej skóry dotyka bowiem wyłącznie czysta nitka, którą po użyciu natychmiast się wyrzuca. Świetnie sprawdzi się więc u alergików i innych osób ze skórą wrażliwą na kremy czy inne chemiczne specyfiki.

Jak każda depilacja brwi, nitkowanie brwi może oczywiście sprawiać pewien ból czy przynosić uczucie dyskomfortu, jednak jego skala jest i tak dużo mniejsza niż np. depilacja brwi gorącym woskiem.

Niktowanie brwi – Jak wykonać regulację brwi bawełnianą nitką?

  1. Utnij kawałek nici o długości mniej więcej 40 cm.
  2. Zwiąż końce nici na supeł, tworząc pętelkę.
  3. Pętelkę nałóż na palec (ewentualnie na całą dłoń – musisz sprawdzić, jak jest Ci wygodniej).
  4. Obracając palcami jednej dłoni, zwiń nić ok. 8 razy, tworząc ósemkę.
  5. Przyłóż jedną z pętelek do miejsca, które chcesz wydepilować i przesuwaj palcami w taki sposób, by jedna pętelka robiła się mniejsza, a druga większa. Skręt nitki będzie się przesuwał, a dostające się do niego włoski zostaną usunięte.
  6. Pamiętaj, by zawsze wykonywać ruch „pod włos”.

 

Zobacz wykonanie nitkowania brwi:

Opanowanie sztuki nitkowania początkowo może wydawać się trudne, zatem jeśli powyższa instrukcja nie rozwiała do końca Twoich wątpliwości, obejrzyj tutorial!

 

Zobacz tutorial w formie filmiku pokazujący, jak prawidłowo nitkować brwi:

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...