Nipple piercing — wszystko, co powinieneś wiedzieć przed przekłuciem

Piercing od wielu lat jest popularnym sposobem na ozdabianie własnego ciała. Natomiast przekłucia w miejscach intymnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednym z nich jest piercing sutków. Czy chcesz zrobić sobie przekłucie właśnie w tym miejscu? Zanim znajdziesz wymarzoną biżuterię do nipple piercingu, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim wiele ważnych informacji dotyczących tego zabiegu! Zapraszamy!

Czy nipple piercing bardzo boli?

Mnóstwo osób, jeszcze zanim podejmie ostateczną decyzję o zrobieniu przekłucia w sutku, zastanawia się, jak bardzo ten zabieg jest bolesny. Warto wiedzieć, że brodawki sutkowe, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn to jedne z najbardziej ukrwionych miejsc w ciele. Samo włożenie kolczyka nipple jest ostatnim, najczęściej bezbolesnym etapem tego zabiegu. Jednak piercing nipple często boli. U kobiet w tym miejscu znajduje się ogromna liczba kanalików mlecznych. A w momencie dokonania nip piercingu część z nich zostaje zerwana.

Wiele zależy od umiejętności piercera, do którego się udajesz. Powinien być on wykwalifikowanym pracownikiem, posiadającym duże doświadczenie w tym zakresie. Kolczyki nipple wykonuje się z różnych materiałów. Nie wybieraj jednego z nich wyłącznie pod względem estetycznym. Najlepsze kolczyki nipple robi się z tytanu lub teflonu, które są bezpieczna dla ciała i nie wywołuje reakcji alergicznych. Jeśli zależy Ci na wartościowym produkcie, sprawdź kolczyki Nipple Crazyneedles.

Wybierz odpowiedni rodzaj i materiał kolczyka nipple

Przekłucia w miejscach intymnych często skutkują odrzuceniem tej ozdoby przez ciało. Dlatego należy poważnie zastanowić się nad wyborem salonu, w którym go zrobisz, a także paroma innymi ważnymi kwestiami. Jedną z nich jest rodzaj pierwszego kolczyka nipple.

Profesjonalny piercer powinien podpowiedzieć ci, jaka ozdoba będzie najlepsza do tego typu przekłucia. Najczęściej stosuje się sztangi. Po zagojeniu przekłucia można je wymienić na dowolny typ kolczyka. Bardzo modne są podkówki, stożki i kółka. Pamiętaj, aby wybrać kolczyk wyłącznie z tytanu albo teflonu, aby uniknąć nieprzyjemnych reakcji alergicznych na ciele.

Jak prawidłowo dbać o piercing nipple?

Przekłucia w miejscach intymnych zazwyczaj wymagają dłuższego okresu gojenia niż piercing wykonany na twarzy. Najczęściej ten czas wynosi od kilku do kilkunastu tygodni. Jak prawidłowo powinno się dbać o nipple piercing, aby miejsce przekłucia było zdrowe i estetyczne?

W odpowiednim dbaniu o każde przekłucie najważniejszą rolę odgrywa higiena. Dlatego powinno się przemywać ranę co najmniej dwa razy dziennie przy pomocy szarego mydła, specjalnego preparatu do piercingu czy soli fizjologicznej oraz bezpyłowych wacików albo patyczków kosmetycznych. Co ważne, należy skrajnie unikać dotykania tego miejsca brudnymi rękoma. Przed każdym przemywaniem rany należy wcześniej je dokładnie umyć.

Po piercingu sutków ważne jest również unikanie spania na plecach. Taki odpoczynek może uszkodzić miejsce przekłucia. W przypadku kobiet zaleca się również noszenie wyłącznie miękkich i wygodnych staników. Co ważne, w trakcie pieszczot seksualnych nigdy nie należy nadwyrężać miejsce przekłucia. Zwłaszcza na początku powinno się traktować wyjątkowo delikatnie brodawki sutkowe.

Nipple piercing to efektowny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Chociaż często bywa on bolesny, po dłuższym czasie od dokonania przekłucia, może dać dużą satysfakcję. Czy już jesteś zdecydowany na piercing sutków? Jeżeli jeszcze się wahasz, pamiętaj o dokładnym przemyśleniu swojej decyzji. Tylko wtedy zyskasz pewność, że będziesz z niej w pełni zadowolony. Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  17 grudnia 2022 21:00

    Aż tak szaloną nie jestem 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany