Nike – Wspomagaj walkę z Chorobą Parkinsona

Beaverton, Oregon, USA (9 sierpnia 2011 r.) Firma Nike poinformowała dziś, że 1500 par legendarnych butów 2011 NIKE MAG zostanie sprzedanych na aukcji www.nikemag.eBay.com, a wszystkie uzyskane wpływy netto zostaną przekazane bezpośrednio Fundacji Michaela J. Foxa.

nike

?Jestem bardzo podekscytowany tym przedsięwzięciem, ponieważ łączy ono trzy pełne pasji grupy: społeczność osób z chorobą Parkinsona, fanów butów sportowych i miłośników filmu ?Powrót do przyszłości? ? powiedział Michael J Fox. ?Ich wsparcie pomoże nam szybciej osiągnąć cel ? znalezienie lekarstwa na chorobę Parkinsona?.

Buty NIKE MAG po raz pierwszy przykuły uwagę widzów filmu ?Powrót do przyszłości II? ? w roku 2015 nosił je bohater filmu, Marty McFly, którego rolę odegrał Michael J. Fox. Po kilkuletniej pracy firma Nike udostępniła buty 2011 NIKE MAG na wieść o hojnej, uzupełniającej dotacji w wysokości 50 milionów USD na rzecz Fundacji Michaela J. Foxa. Jeżeli fundacji uda się zebrać do końca roku 2012 50 milionów dolarów, Sergey Brin i Anne Wojcicki przekażą jej taką samą sumę.

?Chcieliśmy wykorzystać entuzjazm, jaki budzą ?najlepsze buty wszechczasów? oraz film ?Powrót do przyszłości?, w konstruktywnych celach? ? powiedział Mark Parker, dyrektor naczelny Nike, który odwiedził plan zdjęciowy filmu ?Powrót do przyszłości II? w roku 1988, gdy Michael J. Fox nosił oryginalne buty NIKE MAG. ?W dłuższej perspektywie chcemy jednak wykorzystać swoją kreatywność do rozbudzenia świadomości na wyjątkowo szeroką skalę, aby pomóc Fundacji w zwalczeniu choroby Parkinsona?.

Kiedy autorzy pierwszego filmu ?Powrót do przyszłości? dowiedzieli się o wsparciu Fundacji Michaela J. Foxa przez firmę Nike, nieoczekiwanie zaproponowali także swój udział w tym przedsięwzięciu. Producent wykonawczy Frank Marshall pokierował produkcją ?Zaginionego odcinka? stanowiącego hołd dla filmów i postaci z serii ?Powrót do przyszłości?. Odcinek ten przedstawia przygotowania Marty’ego do wizyty w roku 2015 oraz wyjaśnienie Doca Browna, dlaczego buty 2011 NIKE MAG nie zawiązują się same, tak jak w filmie.

Swoje ulubione role odegrali ponownie Christopher Lloyd i Daniel Fullilove, a w roli sprzedawcy i klienta wystąpili także aktor Bill Hader i gwiazda koszykówki Kevin Durant. Menedżer ds. sprzedaży ? którego rolę odgrywa projektant oryginalnych butów NIKE MAG i obecny wiceprezes ds. projektowania firmy Nike Tinker Hatfield ? informuje obojętnie Lloyda, że pojawił się w nieodpowiednim roku, a samo zawiązujące się buty NIKE MAG, których szuka dla Marty’ego McFly, będą dostępne dopiero od roku 2015. Film przygotowano we współpracy z agencją Wieden and Kennedy w 60-, 90- i 120-sekundowych wersjach.

Pierwsze buty Nike do wielokrotnego ładowania ? 2011 NIKE MAG ? stanowią dokładną replikę oryginału z filmu ?Powrót do przyszłości II?. Z wyglądu są dokładnie takie same, z uwzględnieniem konturów cholewki, świecącego panelu LED oraz elektroluminescencyjnego napisu NIKE na pasku. Od oryginalnych butów różni je jedynie dodatkowa pianka wspierająca na poziomie kostki oraz bardziej komfortowa część osłaniająca palce. Buty 2011 NIKE MAG świecą po naciśnięciu górnej części cholewki przez pięć godzin po jednym naładowaniu.

Codziennie przez dziesięć dni pod adresem www.nikemag.ebay.com za pośrednictwem sekcji Fashion Vault serwisu eBay na aukcję będzie trafiać po 150 par butów 2011 NIKE MAG. Aukcja rozpoczyna się dziś i potrwa do 18 września. Towarzyszy im innowacyjny program charytatywny eBay Giving Works, dzięki któremu miliony użytkowników mogą wpłacać dotacje na rzecz wybranych organizacji. Aukcja jest na rzecz Fundacji Michaela J. Foxa prowadzona jest przez Auction Cause.

Marty McFly

Informacje o Fundacji Michaela J. Foxa na rzecz Badań nad Chorobą Parkinsona

Jako największy na świecie prywatny sponsor badań nad chorobą Parkinsona Fundacja Michaela J. Foxa działa na rzecz szybszego opracowania leku przeciwko tej chorobie oraz lepszych sposobów leczenia osób dotkniętych nią obecnie. Fundacja realizuje swoje cele w ramach intensywnie dotowanego i precyzyjnie ukierunkowanego programu oraz angażując naukowców, osoby z chorobą Parkinsona, liderów biznesu, uczestników badań klinicznych, ofiarodawców i wolontariuszy z całego świata. Fundacja przekazała dotychczas na rzecz badań ponad 250 milionów USD, a także znacząco przyczyniła się do postępów nad poszukiwaniem leku. Działająca w światowym centrum badań nad chorobą Parkinsona Fundacja sprzyja nawiązywaniu współpracy pomiędzy liderami branżowymi, naukowcami i rządowymi agencjami wspierającymi badania, przyczynia się do zwiększenia liczby uczestników badań klinicznych dzięki internetowemu narzędziu Fox Trial Finder, zwiększa świadomość na temat choroby Parkinsona w ramach działań na wysokim szczeblu oraz imprez o szerokim zasięgu, a także koordynuje działania oddolne członków Team Fox na całym świecie. Wszystkim nowym, cyklicznym i zwiększonym wpłatom na rzecz Fundacji Michaela J. Foxa wpłacanym do 31 grudnia 2012 będzie towarzyszyć dotacja w wysokości 50 milionów USD, którą wniosą Sergey Brin i Anne Wojcicki po zebraniu przez fundację takiej samej kwoty.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (150 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany