Nike Running – LunarGlide+3 – Idealne buty do biegania

Nike LunarGlide+3 łączą w sobie wyjątkową stabilność, ultramiękki system tłumienia wstrząsów oraz dokładne dopasowanie. Dzięki temu umożliwiają płynny ruch stopy podczas biegu i zapewniają jej doskonałe wsparcie, a jednocześnie lekkie, elastycznei umożliwiają skórze oddychanie.


W modelu tym zastosowano rewolucyjny system Dynamic Support, który pozwala na dopasowanie się buta do sposobu biegu użytkownika, niezależnie od budowy stopy. W podeszwie buta LunarGlide+3 umieszczono charakterystyczny klin, który dzięki użyciu dwóch rodzajów pianki (miękkiej i twardej) umożliwia płynne przetaczanie stopy podczas biegu. Ulepszona konstrukcja miękkiej pianki Lunarlon wzdł podstawy stopy zapewnia tłumienie wstrząsów i komfort, a innowacyjny system Dynamic Fit na śródstopiu poprawia dopasowanie i wsparcie.

System Dynamic Support

W butach Nike LunarGlide+3 zastosowano Dynamic Support ? dwuczęściowy system podeszwy środkowej zapewniający optymalną stabilność, tłumienie wstrząsów i wsparcie potrzebne do płynnego biegu. System Dynamic Support zawiera dwa przeciwstawne kliny z pianki dwóch typów: supermiękki rdzeń z pianki Lunarlon do tłumienia wstrząsów oraz gęstą piankę podstawy zapewniającą lepsze wsparcie.

Wielu biegaczy ma tendencję do nadpronacji, co oznacza, że ich pięty lądują na podłożu pod ostrym kątem, przez co kostka kierowana jest do środka. Dlatego też, by zneutralizować to zjawisko, pianka Lunarlon jest gęstsza na zewnątrz, czyli tam, gdzie biegacz oczekuje większego tłumienia wstrząsów. Natomiast mocniejsza pianka podstawy jest gęstsza wewnątrz, czyli w miejscu, w którym biegacz potrzebuje większej stabilności. Podczas stawiania i zginania stopy kliny systemu Dynamic Support zapewniają odpowiednio miękkość i stabilność, umożliwiając łatwe, stopniowe przetaczanie stopy.

Nike Lunarglide+3 dostępne będą od 19 lipca br. w głównych sklepach z ofertą produktów Nike.

Nike Lunarglide +3

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. nungal  5 listopada 2016 12:00

  Znalezienie dobrych butów do biegania to bardzo długi i żmudny proces, bo istnieje tak wiele czynników które należy wziąć pod uwagę, że lepiej wspomóc się w tej kwestii poradami i wiedzą specjalistów.

  Odpowiedz
  • nungal  5 listopada 2016 12:02

   Zwłaszcza że bardzo często źle dobrane buty mogą wręcz przyczynić się do powstawania wszelakich kontuzji i różnorakich buli podczas uprawiania sportu. Wszystko z głową 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany