Nike prezentuje Nike+ FuelBand – mierzy każdy ruch

W ostatnim czasie firma Nike zaprezentowała opaskę na nadgarstek Nike+ FuelBand, która jest  innowacyjnym urządzeniem stworzonym w celu motywowania oraz inspirowania ludzi do utrzymywania stałej, wysokiej formy. Zarówno sport, jak i inne fizyczne aktywności, mogą być teraz mierzone na co dzień dzięki nowej jednostce zwanej NikeFuel: im bardziej jesteś aktywny, tym więcej punktów NikeFuel zdobywasz.

Nike+ FuelBand
Opaskę Nike+ FuelBand zaprezentował na imprezie w Nowym Jorku Dyrektor Generalny Nike – Mark Parker. W pokazie towarzyszył mu siedmiokrotny zwycięzca Tour de France Lance Armstrong, lider drużyny Oklahoma City Thunder Kevin Durant oraz Mistrzyni Świata w biegu na 100 metrów –  Carmelita Jeter.

Opaska Nike+ FuelBand to kolejny krok ku pełnemu wykorzystaniu możliwości współpracy dwóch światów: realnego oraz cyfrowego. Misją firmy Nike od zawsze było inspirowanie sportowców do osiągania coraz lepszych wyników, a opaska Nike+ FuelBand pomoże zmotywować ich w prosty, radosny i intuicyjny sposób.” – powiedział Mark Parker, Dyrektor Generalny Nike.

Ergonomiczna i przyjazna dla użytkownika opaska Nike+ FuelBand przeznaczona jest do codziennego użytku, a dzięki zastosowaniu akcelerometru na bieżąco informuje nas o efektach naszej aktywności. Wyświetlane na matrycy LED dane bazują na intensywności ruchu naszego nadgarstka i wskazują cztery różne parametry aktywności: czas, kalorie, kroki i punkty NikeFuel. Podczas gdy pomiar spalanych kalorii uzależniony jest od płci i budowy ciała użytkownika, trzy pozostałe parametry pokazują wyniki zoptymalizowane dla wszystkich użytkowników, bez względu na ich budowę fizyczną.

Nike+ FuelBand

Każdy użytkownik może indywidualnie ustalić swój własny cel, jaki planuje osiągnąć poprzez swoją aktywność oraz to, ile punktów NikeFuel chce zdobyć. Nike+ FuelBand wyposażona jest w 20 diod LED, które zmieniają kolor – z czerwonego na zielony, kiedy zbliżamy się do wyznaczonego wcześniej pułapu. Dzięki wbudowanemu portowi USB lub bezprzewodowo za pomocą Bluetooth i bezpłatnej aplikacji na iPhone, opaskę Nike+ FuelBand możemy zsynchronizować z platformą Nike+, śledząc przebieg naszych codziennych aktywności. Ponadto, interfejs aplikacji dodatkowo motywuje użytkownika do osiągnięcia założonych wcześniej celów.

 

Sposób, w jaki NikeFuel i Nike+ FuelBand na bieżąco monitoruje każdy ruch i pokazuje dokładne efekty codziennych aktywności jest naprawdę fantastyczną koncepcją. To narzędzie sprawi, że chętniej podejmować będziemy kolejne wyzwania, aby osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Sprawi, że ludzie będą jeszcze bardziej aktywni.” – powiedział Lance Armstrong, siedmiokrotny zwycięzca Tour de France.

„Dzięki systemowi NikeFuel każdy z nas może uzyskać informację dotyczącą swoich codziennych aktywności. To swoista tabela wyników, która motywuje Cię do nieustannego pozostawania w ruchu.” – dodał uczestnik All-Star Game 2011, Kevin Durant.

Nie musisz być zawodowym sportowcem, aby docenić możliwości, które daje Ci Nike+ FuelBand. To najprostszy sposób na podsumowywanie swoich osiągnięć i porównanie ich z wynikami innych, bez względu na rodzaj podejmowanych aktywności.” – podsumowała Carmelita Jeter.


Nowość specjalnie dla biegaczy – Nike LunarEclipse+ 2

Nowosc-dla-biegaczy-Nike-LunarEclipse+-2

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (233 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. paula  2 lutego 2012 13:32

  Hmm fajne urządzenie, ale czy aż tak motywuje do działania to nie wiem 🙂

  Odpowiedz
 2. karolinadee  2 lutego 2012 17:55

  marzyłam o takim urządzeniu 😉

  Odpowiedz
 3. m258  2 lutego 2012 19:01

  niezły pomysł

  Odpowiedz
 4. Pingback:Ciekawy i pełen wyzwań trening z Nike+ Training | Moda 2012, uroda i kosmetyki, dziecko, miłość, ślub, zdrowie, lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany