Niezwykłe torty ślubne inspirowane bajkami Disneya. To trzeba zobaczyć!

Kiedyś pokazywaliśmy Wam już torty powstałe na bazie disneyowskich inspiracji. Z roku na rok technologie cukiernicze rozwijają się jednak coraz szybciej, przyczyniając się do powstawania jeszcze bardziej efektownych jadalnych „dzieł” i pomysłów na dekoracje tortów. Postanowiliśmy więc ponownie zajrzeć do słodkiego świata, w którym rządzą najprawdziwsi cukierniczy magowie i zaprosić Was do nowej krainy marzeń. Zobaczcie niezwykłe torty ślubne pełne zamków sfotografowanych tuż przed tym zanim rozpłynęły się… w ustach gości!

Niezwykłe torty ślubne inspirowane bajkami Disneya. To trzeba zobaczyć!

Niezwykłe torty ślubne na polskich weselach są raczej rzadkością. Decydujemy się na dekoracje ze świeżych kwiatów albo tzw. naked cake z owocami, ale niewiele ponadto. Efektowne projekty, cukiernicze figurki i ozdoby z jadalnych kryształków wiążą się z wysokimi kosztami. Pieniądze wolimy zaś wydać raczej na smaczne ciepłe posiłki, drink bar, fotobudkę czy ozdabianie sali. Jeżeli jednak dysponujemy wysokim budżetem albo organizujemy wesele tematyczne, możemy uczynić tort jednym z głównych gwoździ programu. Dopasowany do klimatu uroczystości i naszych upodobań, słodki przysmak potrafi uświetnić nie tylko menu, ale także pamiątkowe fotografie. Te ostatnie zostają zaś z nami na całe życie.

W poszukiwaniu niekonwencjonalnych inspiracji zajrzeliśmy więc do świata magicznych bajek Disneya. Jeśli od dziecka drzemie w Tobie urodzona mała księżniczka, na pewno znajdziesz tu pomysł na własny wielki bal! Musisz jedynie zdecydować, czy wolałabyś poczuć się jak Kopciuszek, Bella z „Pięknej i Bestii”, Roszpunka czy Śpiąca Królewna. Do wyboru są także postacie, takie jak Mała Syrenka, Alicja z Krainy Czarów czy księżniczka z Księżniczki i Żaby. Pamiętajcie tylko, by wybrać jak najmniej słodkie nadzienie i przeliczyć ile kawałków tortu będziecie potrzebować! Większość pomysłów da się odwzorować w znacznie mniejszym formacie!

Nas najbardziej urzekają misterne kompozycje z zamkami na szczycie oraz tort z witrażowymi malunkami!

 

Obejrzyj niezwykłe torty ślubne inspirowane bajkami Disneya:

https://www.instagram.com/p/Bk-CZYAj3hK/ https://www.instagram.com/p/Bf0tW9zBSKh/ https://www.instagram.com/p/BsgohUPnMGP/ https://www.instagram.com/p/BoKARykhPZ2/
https://www.instagram.com/p/BWvI72QDqfV/ https://www.instagram.com/p/Bslfum_n_m7/ https://www.instagram.com/p/Bp2gxG2jUDI/

A czy Wam spodobał się któryś z disneyowskich tortów?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Ewcia  24 stycznia 2019 09:07

  Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki!

  Odpowiedz
  • ewalub  24 stycznia 2019 09:44

   Zgadzam się

   Odpowiedz
   • Joanna007  24 stycznia 2019 19:41

    Ale i tak wolę tradycyjne 😉

    Odpowiedz
 2. macierzanka  24 stycznia 2019 17:11

  Te torty są urocze.

  Odpowiedz
  • Magdalena  25 stycznia 2019 00:04

   To prawda, wyjątkowe.

   Odpowiedz
 3. Magdalena  25 stycznia 2019 00:03

  Przepiękne !!!!

  Odpowiedz
 4. Hidari11  26 stycznia 2019 05:16

  Tak piękne, że chciałabym wszystkie i na weselu nie pozwoliłabym kroić. Twórcy mają ogromne talenty.

  Odpowiedz
 5. ewka  26 stycznia 2019 14:57

  Przepiękne, ciekawe jak smakują?

  Odpowiedz
 6. martucha180  4 lutego 2019 11:20

  Wow!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany