Niezwykłe suknie francuskiej projektantki, Sylvie Facon!

Poprzedni sezon otworzył modę na bajkowe suknie fairy tales, w których każda marzycielka kochająca belle epoque albo książki Jane Austen czy Tolkiena (pełne szlachetnych elfich księżniczek) mogłaby przechadzać się zarówno po foyer opery, jak i wśród malowniczych plenerów. Zobaczcie, jak ten trend realizuje wybitna francuska projektantka, Sylvie Facon!

Fairy tale dresses Sylvie Facon przypominają steampunkowe projekty scrapbookerek. Pełne kolorów, faktur i detali, mają niepowtarzalny styl bazujący na różnorodnych inspiracjach. Jedne przypadłyby do gustu operowym solistkom czy dziewczynom, które zawsze grają pierwsze skrzypce, inne miłośniczkom Francji, jeszcze inne prawdziwym książkoholiczkom i współczesnym Alicjom z Krainy Szarości. Wszystkie są natomiast modowymi dziełami sztuki, obok których trudno przejść obojętnie! Zobaczcie niezwykłe suknie francuskiej projektantki!

Niezwykłe suknie francuskiej projektantki, Sylvie Facon!

Falbany, koronki, siateczka, naszywki, wzory układane z koralików, misterne hafty, kolorowe tasiemki i sznurki, ręcznie wykonane malunki na materiale, złocenia, perły, cekiny, metalowe ozdoby i sztuczne kwiaty – to wszystko i znacznie więcej składa się na projekty Sylvie Facon, od których dosłownie może zakręcić się w głowie!

 

Co inspiruje projektantkę? Jak sama wyznaje, najwięcej pomysłów odnajduje w naturze – bluszczu porastającym drzewa, które wybiera na swych opiekunów, porożu drzew, poruszających się jakby żyły i tylko czuwały, w materii jesiennych liści, ale także w historii i jej zaskakujących zwrotach. 

 

Klientki Facon mówią, że jej dłonie nie tylko szyją i formują, ale przede wszystkim „mówią”, budzą, przywołują…

 

 

Zobaczcie niezwykłe suknie Sylvie Facon:

 

Lubicie śledzić kreatywne kobiety? Zobaczcie artystyczne malunki na ciele Georginy Ryland:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...