Niezwykła sesja biżuterii ArsDavia – odmienności i przemiany

Wszechogarniająca cisza i ruiny dawnych krakowskich fortów były tłem sesji fotograficznej, wspólnego przedsięwzięcia artystycznego Atelier Bernady, galerii ArsDavia i fotografki Magdaleny Buksy.

Biżuteria ArsDavia

Odmienności

Pomysły na poszczególne stylizacje powstawały z obserwacji ludzi spotykanych w pracy, na ulicy w kinie, teatrze czy sklepie – mówi pomysłodawczyni projektu, Barbara Palenik-Bernady, właścicielka Atelier Bernady. – Dzięki temu miałyśmy zaczyn różnych opowieści, które znalazły się na zdjęciach. Od tego momentu ważne było znalezienie formy, dobranie detalu i koloru niezbędnego do ich przedstawienia  – podkreśla.

Miałyśmy ogromne szczęście powierzając uwiecznienie tej sesji takiej artystce jak Magdalena Buksa. To właśnie jej wrażliwości i talentowi zawdzięczamy fotografie opowiadające tajemnicze, intrygujące historie, na długo zapadające w pamięci – wspomina Ewa Nieć, projektanta biżuterii ArsDavia.

Wszystkie prace powstały z prawdziwie artystycznego fermentu , w którym każda z nas chciała przedstawić swoją wizję realizowanego tematu – śmieje się Magdalena Buksa, fotografka na co dzień pracująca w Anglii. – Jego efekt  zaskoczył mnie samą.

Sesja biżuterii ArsDavia

Sesja biżuterii ArsDavia

Przemiany

Byłyśmy kreatorkami przemian –  mówi Barbara Palenik-Bernady – Zarówno fryzury jak i makijaże Malwiny Soleckiej, czy stroje i dodatki – na naszych oczach zmieniały modelki , ale i otaczający ich świat. Kiedy patrzymy na te zdjęcia  zauważymy, że każde z nich jest zamkniętym obrazem. Że pozbawione choćby drobnego szczegółu, byłyby już inna opowieścią.

Podobnie jest z projektowaniem biżuterii . Bohaterowie moich jedwabnych opowieści – rubiny czy onyksy, perły  lub flirtujące ze światłem kryształy, nierzadko same decydują o formie, w jakiej ostatecznie mają zaistnieć.  Tak było z jaspisowym naszyjnikiem, który dał początek kolekcji Meandry. Od początku do końca sam opowiedział historię zawiłości ludzkiego życia a wpleciony we włosy jednej z modelek,  obronił tytuł  jaspisu cesarskiego – kończy Ewa Nieć.

Sesja biżuterii ArsDavia

Sesja biżuterii ArsDavia

* Sesja „Odmienności i przemiany”

phot: Magdalena Buksa
hair: Barbara Palenik-Bernady
jewelry : Ewa Nieć
makeup: Malwina Solecka
model: Fashionism
styling:: Krzysztof Piwnik &Haba

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (111 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. aniiolek1990  17 listopada 2012 23:45

  Ale cudna biżuteria 🙂

  Odpowiedz
 2. m258  18 listopada 2012 09:16

  ŚWIETNE ZDJĘCIA SWIETNA BIZUTERIA

  Odpowiedz
 3. dudqa  24 lipca 2013 10:43

  sutasz znakomity

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany