Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka

Każdy biznes jest jak rollercoaster. (…) Siadasz i wiesz o tym, że raz będziesz na górze, raz na dole. Jeśli nie masz tej świadomości i wydaje ci się, że to będzie jeden podjazd kolejką górską w jedną stronę na szczyt, nie wsiadaj w ogóle!” – rada jednej z bohaterek „Niezniszczalnych”, Anny Zarudzkiej, to zarazem motto tego niezwykłego poradnika, jak radzić sobie w biznesie i jak porażkę przekuć w sukces. Książka ukazuje się 15 października nakładem wydawnictwa Poradnia K.

Bohaterki książki Katarzyny Ratajczyk „Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka” są jednocześnie wyjątkowe i zwyczajne. Młodsze i starsze. Działają w nowych technologiach albo w tradycyjnych dziedzinach. Pochodzą z metropolii i małych miasteczek, mają przedsiębiorczość w genach lub pierwsze w rodzinie poszły „na swoje”. Są bogate z domu albo zaczynały z kilkoma groszami. Niezależnie od drogi życiowej i osobistej historii, wszystkie łączy jedno – założyły własny biznes. Podjęły wyzwanie i mu sprostały, choć – i o tym jest ta książka – nie zawsze było im łatwo.

niezniszczalne

„Niezniszczalne” to 11 wywiadów z kobietami, które odważyły się podjąć ryzyko prowadzenia własnej firmy. Jest wśród nich Marta Zięba-Szklarska, która otworzyła pierwszy biznes, gdy miała… 6 lat, właścicielka firmy Świat Kadr, która zajmuje kompleksowym doradztwem dla biznesu, Barbara Chwesiuk – właścicielka i projektantka firmy Bialcon z 60 sklepami firmowymi w Polsce, oraz Kinga Nowakowska, związana z Grupą Capital Park – firmą inwestycyjną w branży nieruchomości, dyrektor generalna spółki Art Norblin Sp. z o.o., odpowiedzialnej za rewitalizację dawnej Fabryki Norblina
w Warszawie.

Rozmowy z przedsiębiorczymi kobietami uzupełnia komentarz profesor Anny Gizy-Poleszczuk.

Bohaterki łączy gen przedsiębiorczości, przekonanie, że warto i że się uda – jeśli tylko ma się wystarczająco dużo determinacji. Porażka nie jest dla nich finałem drogi, tylko etapem, który trzeba przejść.

Dla mnie mocny punkt „Niezniszczalnych” to różnorodność zaproszonych do wywiadu kobiet i ich historii. Czytamy o skrajnie odmiennych biznesach i branżach, procesach, które doprowadziły bohaterki do decyzji o założeniu własnej firmy. A jednak wyzwania i problemy, z którymi się zmagają, okazują się zaskakująco podobne – czytając te wywiady wielokrotnie myślałam: „To zupełnie tak jak u mnie, też przez to przeszłam”. Inspirująca lektura, która prawdziwie pokazuje, jak firmy rodzą się, zmieniają i ile pracy i determinacji się za tym kryje – ocenia Ania Kruk, dyrektor kreatywna marki biżuterii ANIA KRUK.

Teresa Mokrysz, właścicielka  grupy firm Mokate, dodaje: „Niezniszczalne” to książka godna polecenia wszystkim prowadzącym i myślącym o założeniu biznesu kobietom. Wnikliwe pytania autorki i szczerość jej rozmówczyń pozwalają zajrzeć za kulisy nie tylko ich zawodowych triumfów, ale i porażek. Dla czytelniczek, które decydują się zmierzyć z wyzwaniami biznesu, ma to szczególne znaczenie. Już choćby dlatego Katarzynie Ratajczyk i paniom, które zdecydowały się opowiedzieć swoje historie, należą się słowa wdzięczności i szczerego uznania. 

Autorka książki Katarzyna Ratajczyk to absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Coach z certyfikatem International Coach Federation. Ponad dziesięć lat pracowała w międzynarodowych agencjach reklamowych, przez siedem lat była dyrektorem w Urzędzie mst. Warszawy, gdzie odpowiadała za promocję inwestycyjną i turystyczną. Jako praktyk prowadzi także zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim – z komunikacji marketingowej i brandingu, oraz szkolenia i doradztwo w tym zakresie.

Spotkania towarzyszące premierze w Krakowie i Warszawie:

  • 19 października, 9.00, Och-Teatr, ul. Grójecka, Warszawa, Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet z bohaterkami książki (konieczna rejestracja, decyduje kolejność zgłoszeń)
  • 24 października, 12.00, Targi Książki w Krakowie – podpisywanie książki
  • 9 listopada, 19.00, Bastylia, Mokotowska 17, Warszawa – spotkanie otwarte, wstęp wolny

Książki będą tam dostępne w specjalnej cenie.

Cena: 44,90 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,56 z 5)
loading... zapisuję głos...