Niezbędnik aktywnego rodzica czyli książka o wspieraniu dzieci w nauce

Przed  nami ostatnie dwa miesiące  roku szkolnego. To ostatnia chwila aby pomóc dzieciom nadrobić zaległości, wtedy szkolne świadectwo będzie radosnym początkiem wakacji. Szkoła XXI wieku to miejsce, w którym rodzice powinni współpracować z nauczycielem, a temat edukacji własnego dziecka nie może być poruszany tylko przy okazji tzw. ?wywiadówek?. Warto pomyśleć o tym, z jakim wynikiem skończy się ten rok szkolny.

jak wspierać w nauce dziecko

Dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się na czym powinna polegać ich rola w procesie wieloletniej edukacji dziecka, ciekawą propozycją jest dostępna na rynku książka wydana przez Wolters Kluwer Polska  ?Jak wspierać dziecko w nauce?. W poradniku znajduje się wiele praktycznych informacji na temat rozwoju dziecka w wieku szkolnym, jego potrzeb i sposobów na efektywną współpracę z nauczycielami i ze szkołą. Informacje te są przydatne szczególnie teraz, kiedy do szkoły idą sześciolatki. Książka zawiera również mini przewodnik dla rodziców sześciolatków i zbiór materiałów, które pomogą ocenić czy dziecko jest już gotowe aby zostać uczniem.

Autorki zadbały o komplet informacji potrzebny rodzicom do tego, aby pomóc i mądrze wspierać dziecko w procesie nauki. Dodatkiem do książki jest płyta CD zawierająca m.in. zestaw zabaw. Jeśli chcemy cieszyć się szkolnymi sukcesami naszych dzieci warto sięgnąć po książkę i skorzystać z praktycznych porad przygotowanych przez zespół autorek  wśród których jest psycholog edukacyjny, pedagog i autorki programów edukacyjnych .

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Autorzy: Małgorzata Taraszkiewicz, Grażyna Redlisiak, Wiga Bednarkowa, Zuzanna Taraszkiwicz
Cena: 32 zł

Podobny artykuł na temat  „problemy z nauką”Jak dbać o rozwój dziecka w przyjemny dla niego sposób

jak wspierać w nauce dziecko

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (269 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. stokrotkapolna  19 kwietnia 2017 04:31

    Nic na siłe, tylko rozsądnie i poprzez zabawę. Świetnie się zapowiada..Na pewno bym ją przeczytała,gdyby nie problemy z oczami. kiedyś pracowałam w bibliotece,miałam dostęp do nowości, i czytałam dniami i nocami. Dzisiaj niestety muszę z tej przyjemności rezygnować. I bardzo tego żałuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany