Niezapomniane wakacje – jak sprawić by takie były? Oto 7 rzeczy, które watro zrobić!

Spis treści:

Nie liczy się to gdzie spędzamy wakacje, a w jaki sposób! To dobry pomysł na wakacje jest źródłem radosnych wiadomości sms czy pozdrowień z wakacji.  Niezapomniane są rzeczy, które robimy po raz pierwszy, dlatego warto uczyć się nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi, smakować nowych potraw! Jak sprawić by, te wakacje były naprawdę niezapomniane?

przejście mostem linowym

Niezapomniane wakacje – Zrób coś, czego nigdy nie robiłaś

 Nie trać czasu na oglądanie kotków w internecie albo kolejny sezon serialu. Wykorzystaj wolny czas na odkrywanie siebie, spełnienie marzeń i przekraczanie własnych granic. Lot w tunelu aerodynamicznym, samotna noc w namiocie, masaż czekoladą, podróż autostopem  – wystarczająco długo projektujesz swoje marzenia, teraz zacznij je spełniać.

Niezapomniane wakacje – Naucz się nowej rzeczy, znajdź nowe hobby

Twój podziw budzi ręcznie robiona biżuteria, samodzielnie uszyta sukienka, film nakręcony przez znajomych? Chcesz nauczyć się tańczyć flamenco albo grać na perkusji? Nie czekaj, zacznij to robić! Jeśli szukasz inspiracji albo kogoś, kto cię tego nauczy? Możesz skorzystać z portali umiejętności  (jak  Skilltrade.org) –  gdzie użytkownicy wymieniają się zainteresowaniami, ucząc się od siebie nawzajem.

gra na skrzypcach

Niezapomniane wakacje – Sięgnij po nową książkę, płytę, film

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie intelektualnego regresu. Poszerz swoje horyzonty, sięgając po autora, którego książek jeszcze nie czytałeś, muzykę zespołu, którego nie słuchałeś, film reżysera, którego nie oglądałeś. Zasugeruj się rankingami, obecnością na festiwalach i przyznanymi nagrodami albo zapytaj znajomych w poście na Facebooku, na pewno doradzą ci coś ciekawego. Kto wie, może z rozpędu wybierzesz się  również do teatru…

Niezapomniane wakacje – Poznaj nowe osoby

Wyjeżdżasz na wakacje z rodziną albo paczką znajomych? Nie zamykaj się w ich kręgu, rozmawiaj z napotkanymi ludźmi. Jeśli zostajesz w domu, wykorzystaj internet, żeby poznać nowe osoby. – Każdy nowy znajomy to nowe historie, inne spojrzenie na świat, wymiana doświadczeń. Jeśli otaczają cię ludzie, którzy ciągle stoją w miejscu, zmień to – poznaj osoby, które zainspirują cię do rozwoju, popchną do przodu, zmotywują do ciekawych aktywności – radzi Maciej Gliński ze Skilltrade. – Szkoda życia na robienie ciągle tego samego.

Niezapomniane wakacje – Ugotuj nową potrawę

 

Jedzenie to przyjemność, gotowanie również. W wakacje znajdź czas na wybranie się w kulinarną podróż – poczytaj o kuchniach i daniach, których jeszcze nigdy nie próbowałeś. Przepisy w internecie, blogi kulinarne, sklepy internetowe dają ogromne możliwości na wyczarowanie na talerzu, czego tylko zapragniesz. Paneer pakora, tadżin, gunkan maki, humar súpa, tarator, quindim – tych potraw na pewno jeszcze u ciebie nie było! Jeśli gotowanie w twoim wydaniu kończy się katastrofą, po prostu wybierz się do restauracji na danie, którego jeszcze nigdy nie jadłeś.

Niezapomniane wakacje – Naucz się nowego języka

Internet daje ogromne możliwości nauki nawet tych mniej popularnych języków, jednak samodzielna nauka może sprawiać problemy. – Dużo łatwiej i skuteczniej prowadzić naukę z towarzyszem – radzi Maciej Gliński z portalu umiejętności. – Towarzystwo drugiej osoby nie tylko daje możliwość konwersacji, a więc praktycznego użycia języka, ale również bardziej mobilizuje do postępów i pozwala wyłapać błędy, na które sami nie zwrócilibyśmy uwagi – dodaje.

nauka wakacje

Niezapomniane wakacje – Uprawiaj nowy sport

Wakacje spędzasz nad wodą? Oprócz pływania wpław spróbuj swoich sił na skimboardzie albo wakeboardzie. Zostajesz w mieście? Gdy znudzą ci się rolki i rower, wypróbuj inny sport miejski – speed badminton, longboard, slackline, frisbee, bule, jogę w parku. Lubisz się bardziej spocić? Umówić się ze znajomymi na workout na siłowni plenerowej, na parkourowy bieg po mieście albo wypad do parku linowego.

Możliwości aktywności jest tak wiele, że tylko od naszych chęci zależy, jakie nowe rzeczy zrobimy w wakacje. Każda kolejna umiejętność, której się nauczymy, otwiera przed nami drzwi do nowych możliwości – podsumowuje Maciej Gliński ze Skilltrade.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...