Nietypowe oświadczyny – czy tylko kwiaty i pierścionek zaręczynowy?

Wiele dziewczyn marzy o nietypowych oświadczynach, gdy przeszły przez słuchanie oryginalnych tekstów na podryw i pierwszej randki. Wcale nie muszą być mega romantyczne i cukierkowe. Dla niektóry Panów  samo uklęknięcie i zadanie sakramentalnego pytania: „czy wyjdziesz za mnie” to także zbyt mało. Jeśli już decydują się na taki poważny i wiążący krok to, chcą by było to coś naprawdę wyjątkowego. W końcu wybrance serca oświadczyć się można tylko raz. Jako że Panowie zaskakują nas swoja pomysłowością, postanowiłyśmy zrobić zestawienie, tych najbardziej oryginalnych oświadczyn o jakich słyszałyśmy. To co je łączy to kreatywność i fakt, iż każdy z nich jest romantyczny, ale oczywiście na swój sposób.

Nietypowe oświadczyny

Stephen Leonardi Unsplash.com

 

Jak się oświadczyć – oryginalne pomysły

1.         Strona internetowa

Ale nie taka banalna w html , której cała treść mieści się w jednym zdaniu. Chodzi o stronkę  która, ma bardziej skomplikowaną budowę, z zakładkami, linkami itp. Wszystkie wasze wspomnienia, które przechowujecie na komputerze w różnej formie, można zgrabnie ze sobą połączyć i umieścić na stronie. W tym wypadku sam pomysł to za mało, jego realizacja również jest czasochłonna. Czego się jednak dla ukochanej nie robi?

2.         Czworonogi posłaniec

Jeśli przyszła narzeczona (miejmy nadzieje, że jednak powie „ tak”) ma serce do zwierząt, to czemu jeden z nich nie miałby trafić w jej dobre ręce. Oczywiście nie on jest główną atrakcją całej niespodzianki. Byłby tylko kurierem, który dostarcza prawdziwy prezent. Na kokardce zawieszonej na szyi, przynosi pierścionek, który mówi sam za siebie. Oczywiście w momencie, gdy cała niespodzianka dochodzi do skutku, pada niezbywalne pytanie. Pomysł uroczy.

3.         Kwiaty

Nie chodzi tutaj o ty by przy okazji oświadczyn wręczyć bukiet. W tym nie było by nic nadzwyczajnego. Ten dwa elementy czyli kwiaty i pierścionek można skomponować w bardziej efektowny sposób. Wystarczy niewielki bukiet kwiatów, w którym kwiaty byłby ze sobą połączony za pomocą pierścionka. Na pierwszy rzut oka może pozostać niezauważony. Jednak gdy w końcu wpadnie w oko wybrance efekt zaskoczenia murowany.

4.         Graffiti

Niestety nie jest to uniwersalny sposób na nietypowe zaręczyny. Nie każdy z panów może poszczycić się talentem plastycznym, który umożliwiłby im zrobienie takiej niespodzianki. Ale jeżeli mamy do czynienia z ulicznym artystą to dlaczego by nie miałaby on wykorzystać swoich zdolności w tak pięknym celu? Niby niepozorny miejski mur, który na ogół pozostaje niezauważalny, zmienia się za sprawą jednego pytania. I szara rzeczywistość nabiera rumieńców.

5.         Muzeum
Brzmi trochę zagadkowo, ale już spieszymy rozwiązać tę tajemnicę. Otóż w tym przypadku, pierścionek wystąpiłby w podwójnej roli. Ta pierwsza jest dla nas oczywista. Drugą zaś byłaby rola eksponatu muzealnego. Jest to coś w sam raz dla miłośników sztuki, dla których chodzenie do muzeów nie jest tylko czystą abstrakcją. W takim przypadku taka nietypowa sytuacja wypada znacznie bardziej naturalnie. Oczywiście zaplanowanie takiego przedsięwzięcia wymaga sporo wysiłku. By pierścionek mógł choć na parę chwil stanąć w gablotce obok prawdziwych dzieł sztuki, trzeba to uzgodnić z władzami muzeum, które muszą równie entuzjastycznie na taki pomysł zareagować. Jeśli ktoś się na coś takiego odważy, trzymamy kciuki.

6.         Film

Nakręcić zaręczynowy filmik? Świetny pomysł. Byłby to niewątpliwe wspaniała niespodzianka, ale można sobie troszkę życie uprościć i również wykorzystać do tego taki, który już powstał. Najlepszy oczywiście byłby ulubiony film wybranki, z którym wiąże swoje szczególe wspomnienia. By nadać mu jeszcze bardziej wyjątkowych charakter można zabawić się w reżysera i domontować kilka nadprogramowych scen. Oczywiście moment kulminacyjny przypada by na chwilę gdy pada magiczne pytanie: Wyjdziesz za mnie?

7.         Gra komputerowa

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać kultowej gry Mario Bros. Sama w sobie nie zawiera wielu romantycznych wątków, jednak dla chcącego nic trudnego. Wystarczy zaprojektować dodatkową planszę, która zamiast napisu „game over” zawierałaby oświadczynową wiadomość

8.         Głuchy telefon

Można to zaklasyfikować do kategorii : publiczne oświadczyny – gra zespołowa. Do takich oświadczyn nie wystarcz a tylko sami zainteresowani, potrzebne jest jeszcze cała gromada osób, które w odpowiednim momencie dostarczą wiadomość do właściwej pary uszu. Oczywiście musi być to dobrze zaplanowane tak by wybrana nie pomyślałaby, że to tylko przypadkowy kawał.

Niekonwencjonalnych sposób na zaręczyny można by było z pewnością znaleźć wiele. Jak widać panów z wyobraźnią nie brakuje. Niektóre pomysłu ujmują prostotą inne zaskakują rozmachem i wysiłkiem. Każdy z nich na pewno zasługuje na uznanie. Taki pomysł wykorzystania energii twórczej panów, płci pięknej jak najbardziej przypada do gustu.

O jakich oświadczynach Wy marzycie czy marzyłyście?

Artykuł w oparciu o materiały dostarczone m.in. przez portal:  www.SalaDlaCiebie.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...