Nietrzymanie moczu po porodzie lub wysiłkowe? Oto nowy hit w leczeniu!

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dla większości kobiet jest zbyt krępujący, by mogły otwarcie się do niego przyznać. Z tego powodu wokół tej przypadłości narosło wiele stereotypów, takich jak przeświadczenie, że dotyczy głównie kobiet w podeszłym wieku albo, że jest wyjątkowo rzadka (tymczasem badania pokazują, iż dotyka przynajmniej 25% kobiet, a i te statystyki uważa się za zaniżone). Należy więc sobie uświadomić, że nietrzymanie moczu po porodzie albo podczas wysiłku to taki sam problem medyczny, jak każdy inny i zamiast uczyć się żyć z nim w ukryciu, warto poddać się odpowiedniej terapii. Zwłaszcza, że w warszawskiej Klinice Zdrowia i Urody SaskaMed pojawił się właśnie prawdziwy hit w jego nieinwazyjnym leczeniu – ultranowoczesny fotel Emsella!

nietrzymanie moczu po porodzie

mat. pras. SaskaMed

Nietrzymanie moczu po porodzie lub wysiłkowe? Oto nowy hit w leczeniu!

Fotel Emsella to unikalne rozwiązanie w dążeniu do poprawy napięcia mięśni dna miednicy, bezpośrednio odpowiedzialnych za statykę narządu rodnego, pęcherza moczowego i cewki moczowej oraz odbytu. Cały zabieg trwa zaledwie 28 minut i jest bezbolesny. Pacjentki referują jedynie uczucie, które określają zazwyczaj jako „dziwne”, wynikające z przeprowadzanego w terapii procesu wielokrotnego i intensywnego obkurczania się mięśni dna miednicy.

Podczas trwania zabiegu pacjentka siedzi na fotelu, a elektromagnetyczne impulsy indukowane przez jego mechanizm (wykorzystujący TECHNOLOGIĘ HIFEM™) penetrują i stymulują cały obszar dna miednicy, modyfikując strukturę jej mięśni, wywołując bardziej efektywny wzrost miofibryli – hypertrofię włókien mięśniowych, tworzenie nowych białek i włókien mięśniowych. Działanie urządzenia można porównać do ćwiczeń na siłowni. Gdybyśmy chciały poćwiczyć mięśnie dna miednicy, wykonując np. ćwiczenia Kegla, przez 28 minut wykonałybyśmy może 1000 skurczów. Fotel Emsella w czasie jednej sesji wykonuje ponad 20 000 skurczów i nie wymaga to ze strony pacjentki żadnego wysiłku. Dzięki takiej ilości skurczów mięśnie są ćwiczone efektywnie, co znacząco je wzmacnia i uelastycznia. 

Dla osiągnięcia pożądanego i trwałego efektu zaleca się przeprowadzenie 6 sesji (2 w tygodniu przez 3 kolejne tygodnie), a następnie powtarzanie jednej sesji co 3-4 miesiące. Jest to niezbędne dla utrzymania prawidłowej kondycji mięśni dna miednicy, które – tak jak wszystkie inne mięśnie w naszym organizmie – wiotczeją, gdy zarzucimy regularne ćwiczenia. Pierwsze wyraźne efekty są już jednak odczuwalne po 2-3 zabiegach, a tak spektakularnego wyniku nie można się obecnie spodziewać po żadnym innym urządzeniu!

 

Chciałabyś wypróbować innowacyjną metodę leczenia nietrzymania moczu z wykorzystaniem Fotela Emsella? Skontaktuj się z Kliniką Zdrowia i Urody SASKAMED!

 

Konsultacja medyczna

Dr n.med. Rafał Kuźlik, Klinika SaskaMed

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Opublikował wiele prac naukowych z zakresu ginekologii; jest autorem metody „One Cut Technique” docenionej na Międzynarodowej Konferencji Ginekologii Plastycznej w Rzymie. Doktor jest jednym z najbardziej cenionych autorytetów i specjalistów w dziedzinie ginekologii w Polsce.

SaskaMed Sp. z o.o.
Nowaka Jeziorańskiego 48
03-982 Warszawa

tel. (22) 749 16 02; (22) 22 749 16 08; 517 034 524

e-mail:[email protected]

Zachęcamy też do zajrzenia na oficjalną stronę Saskamed.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Tara  16 maja 2018 07:21

    A wystarczy ćwiczyć mięśnie od razu po porodzie 😉

    Odpowiedz
  2. Ewelina 43  21 września 2018 12:01

    Wysiłkowe nietrzymanie moczu niestety może zdarzyć się każdej kobiecie. U mnie ten problem pojawił się po porodzie i to było straszne. W klinikazawodny.pl/urologia/wysilkowe-nietrzymanie-moczu/ są sami specjaliści i świetny urolog, który potrafi poradzić sobie z tą sytuacją. Leczenie nietrzymania moczu nie jest takie straszne!:) Dzięki temu teraz nie mam już tego problemu i przestałam się wstydzić. Jestem normalna kobieta, pewną siebie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany