Nietrzymanie moczu po porodzie lub wysiłkowe? Oto nowy hit w leczeniu!

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dla większości kobiet jest zbyt krępujący, by mogły otwarcie się do niego przyznać. Z tego powodu wokół tej przypadłości narosło wiele stereotypów, takich jak przeświadczenie, że dotyczy głównie kobiet w podeszłym wieku albo, że jest wyjątkowo rzadka (tymczasem badania pokazują, iż dotyka przynajmniej 25% kobiet, a i te statystyki uważa się za zaniżone). Należy więc sobie uświadomić, że nietrzymanie moczu po porodzie albo podczas wysiłku to taki sam problem medyczny, jak każdy inny i zamiast uczyć się żyć z nim w ukryciu, warto poddać się odpowiedniej terapii. Zwłaszcza, że w warszawskiej Klinice Zdrowia i Urody SaskaMed pojawił się właśnie prawdziwy hit w jego nieinwazyjnym leczeniu – ultranowoczesny fotel Emsella!

nietrzymanie moczu po porodzie

mat. pras. SaskaMed

Nietrzymanie moczu po porodzie lub wysiłkowe? Oto nowy hit w leczeniu!

Fotel Emsella to unikalne rozwiązanie w dążeniu do poprawy napięcia mięśni dna miednicy, bezpośrednio odpowiedzialnych za statykę narządu rodnego, pęcherza moczowego i cewki moczowej oraz odbytu. Cały zabieg trwa zaledwie 28 minut i jest bezbolesny. Pacjentki referują jedynie uczucie, które określają zazwyczaj jako „dziwne”, wynikające z przeprowadzanego w terapii procesu wielokrotnego i intensywnego obkurczania się mięśni dna miednicy.

Podczas trwania zabiegu pacjentka siedzi na fotelu, a elektromagnetyczne impulsy indukowane przez jego mechanizm (wykorzystujący TECHNOLOGIĘ HIFEM™) penetrują i stymulują cały obszar dna miednicy, modyfikując strukturę jej mięśni, wywołując bardziej efektywny wzrost miofibryli – hypertrofię włókien mięśniowych, tworzenie nowych białek i włókien mięśniowych. Działanie urządzenia można porównać do ćwiczeń na siłowni. Gdybyśmy chciały poćwiczyć mięśnie dna miednicy, wykonując np. ćwiczenia Kegla, przez 28 minut wykonałybyśmy może 1000 skurczów. Fotel Emsella w czasie jednej sesji wykonuje ponad 20 000 skurczów i nie wymaga to ze strony pacjentki żadnego wysiłku. Dzięki takiej ilości skurczów mięśnie są ćwiczone efektywnie, co znacząco je wzmacnia i uelastycznia. 

Dla osiągnięcia pożądanego i trwałego efektu zaleca się przeprowadzenie 6 sesji (2 w tygodniu przez 3 kolejne tygodnie), a następnie powtarzanie jednej sesji co 3-4 miesiące. Jest to niezbędne dla utrzymania prawidłowej kondycji mięśni dna miednicy, które – tak jak wszystkie inne mięśnie w naszym organizmie – wiotczeją, gdy zarzucimy regularne ćwiczenia. Pierwsze wyraźne efekty są już jednak odczuwalne po 2-3 zabiegach, a tak spektakularnego wyniku nie można się obecnie spodziewać po żadnym innym urządzeniu!

 

Chciałabyś wypróbować innowacyjną metodę leczenia nietrzymania moczu z wykorzystaniem Fotela Emsella? Skontaktuj się z Kliniką Zdrowia i Urody SASKAMED!

 

Konsultacja medyczna

Dr n.med. Rafał Kuźlik, Klinika SaskaMed

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Opublikował wiele prac naukowych z zakresu ginekologii; jest autorem metody „One Cut Technique” docenionej na Międzynarodowej Konferencji Ginekologii Plastycznej w Rzymie. Doktor jest jednym z najbardziej cenionych autorytetów i specjalistów w dziedzinie ginekologii w Polsce.

SaskaMed Sp. z o.o.
Nowaka Jeziorańskiego 48
03-982 Warszawa

tel. (22) 749 16 02; (22) 22 749 16 08; 517 034 524

e-mail:info@saskamed.pl

Zachęcamy też do zajrzenia na oficjalną stronę Saskamed.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (120 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  16 maja 2018 07:21

  A wystarczy ćwiczyć mięśnie od razu po porodzie 😉

  Odpowiedz
 2. Ewelina 43  21 września 2018 12:01

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu niestety może zdarzyć się każdej kobiecie. U mnie ten problem pojawił się po porodzie i to było straszne. W klinikazawodny.pl/urologia/wysilkowe-nietrzymanie-moczu/ są sami specjaliści i świetny urolog, który potrafi poradzić sobie z tą sytuacją. Leczenie nietrzymania moczu nie jest takie straszne!:) Dzięki temu teraz nie mam już tego problemu i przestałam się wstydzić. Jestem normalna kobieta, pewną siebie

  Odpowiedz
  • karolina  28 sierpnia 2019 16:30

   KLINIKA ZAWODNY !!! Apeluje do was, by zaprzestać zalewanie for internetowych płatną reklamą, imitującą opinie zadowolonych pacjentek – wszędzie te wasze pseudowpisy można spotkać. . RAZI PO OCZACH taki nieprofesjonalizm, szczególnie jeśli to się tyczny lekarza. WSTYDZCIE SIĘ !!!!!

   Odpowiedz
 3. Iza  20 czerwca 2019 11:56

  Cześć dzięki za wpis !

  Odpowiedz
 4. Mia  30 czerwca 2019 03:14

  To niestety częsta przypadłość po porodzie. W większości przypadków mija po jakimś czasie ale są też takie że trzeba leczyć. Ja miałam zabieg w szpitalu Mazovia w Warszawie. Ostrzykiwanie ścian pęcherza botoksem. Szybka, bezpieczna i skuteczna metoda.

  Odpowiedz
 5. Blanka  27 sierpnia 2019 13:14

  Mnie lekarz po porodzie polecił taki przedmiot pessar kostkowy. Na początku bagatelizowałam problem, ale wzięłam się w garść i postanowiłam to zmienić. „Kuracja” trwała pół roku, ale teraz już nie ma śladu po tym, że coś było nie tak!

  Odpowiedz
 6. Julka  23 września 2019 19:50

  U mnie temat był chyba bardziej skomplikowany bo pani doktor w szpitalu medicover od razu stwierdziła ze mozemy probowac leczenie posrednie, ale jednak najskuteczniej i najszybciej bedzie zrobic laserowa korekcje. Temat był dla mnie wybitnie wstydliwy, wiec nie czekałam tylko wlasciwie z dnia na dzien wpisałam sie na liste

  Odpowiedz
 7. Asiaak  6 stycznia 2021 23:27

  Korzystałam z Emselli w gab. dr Jasiewicz w Krakowie – u mnie poza nietrzymaniem moczu dochodził też problem osłabionych mięśni po porodzie.. zmagałam się z tym dosyć długo, w koncu trafilam do gabinetu. Po serii 8 zabiegów i ćwiczeniach z panią fizjoterapeutką w gabinecie muszę powiedzieć że efekty są naprawdę SUPER!! niebo a ziemia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany