Zobacz, co kryje się między wierszami. Niesamowite rzeźby z książek!

Artyści na całym świecie nie przestają zaskakiwać nas swoimi pomysłami i twórczymi wizjami. Czasem wydaje nam się, że wszystko już w sztuce było i że nic nie zrobi już na nas wrażenia, a później nagle natykamy się na coś, co dosłownie zapiera dech w piersiach. Takim rodzajem sztuki były dla nas tym razem rzeźby z książek tworzone niezależnie przez kilku zupełnie różnych plastyków. Czym są te dzieła? Artyzmem czy pięknymi aktami wandalizmu, w wyniku którego jeden rodzaj sztuki musi być poświęcony dla drugiego? Zapraszamy do obejrzenia książkowych rzeźb i dyskusji!

Maria Lupan Unsplash.com

Zobacz, co kryje się między wierszami. Niesamowite rzeźby z książek!

Zobacz także: Zaglądamy do księgarń: „Magia olewania” – światowy fenomen wkrótce w Polsce

 

Tomoko Takeda

To japońska artystka specjalizująca się w sztukach wizualnych. Za pomocą nożyka do papieru tworzy książki wyłącznie „do oglądania”, które nawiązują swoim kształtem do treści utworów na bazie których powstały. A oto kilka z jej dzieł:

„Mały książę”

„Alicja w Krainie Czarów”

 

Zobacz, co kryje się między wierszami. Niesamowite rzeźby z książek!

Polecamy także: Australijska wizażystka Georgina Ryland maluje na swoim ciele sceny z filmów i bajek!

Guy Laramee

To kanadyjski artysta, który w ciągu 30 lat swojej kariery działał jako dramaturg, kompozytor, reżyser, woklaista i malarz. Największą sławę przyniosły mu jednak papierowe rzeźby. W książkach (częstokroć połączonych kilku tomach) Laramee rzeźbi głównie krajobrazy i budynki. A oto jego dzieła:

 

 

Zobacz, co kryje się między wierszami. Niesamowite rzeźby z książek!

Zajrzyj również: Zobacz piękne, ręcznie robione kartki wielkanocne i przygotuj własną!

 

Brian Dettmer

To amerykański artysta nazywany Książkowym Chirurgiem. Tworzy niebywale misterne, pełne detali książkowe rzeźby (najchętniej ze starych słowników i encyklopedii), używając do tego celu… narzędzi chirurgicznych! Zobaczcie kilka z jego „rzeźb”:

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...