Niepowtarzalne plecaki dla gimnazjalistów

Plecak szkolny jest niezbędnym wyposażeniem ucznia na każdym etapie edukacji. Zależnie od poziomu kształcenia różne są wymagania stawiane takim produktom, które muszą zaspokajać potrzeby związane z ich przeznaczeniem, ale również uwzględniać gusta przyszłych właścicieli.

plecaki-gimnazjalne

Szczególnie wymagająca jest młodzież gimnazjalna, której wiek wiąże się z okresem kształtowania indywidualizmu i potrzebą wyróżnienia się z tłumu. Dlatego modele plecaków dla uczniów tej szkoły są wzorami o bardzo wielu ciekawych rozwiązaniach począwszy od zewnętrznego designu po różne usprawnienia konstrukcyjne.

Design a różnica płci

Elementem niezwykle ważnym przy wyborze plecaka bywa podkreślenie odrębności płci. O ile w klasach młodszych szkoły podstawowej ta cecha jest wyraźnie eksponowana za pomocą zdecydowanych kolorów i wzorów, o tyle zaznaczenie swojej przynależności do grona męskiego czy damskiego u 14-latka jest mniej wyraźne, a wśród proponowanych modeli plecaków trudno znaleźć takie, w których pojawia się typowo dziewczęcy kwiatowy motyw czy bajkowe księżniczki. Wyróżnikiem mogą tu być kolory, jednak nawet wśród tych tradycyjnie przypisywanych dziewczętom design plecaka jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem zaspokoi też potrzeby chłopca.

Typowo dziewczęcym rozwiązaniem może być model plecaka młodzieżowego HIT 148, który jest dostępny w kilku wersjach – niebieskiej, różowej, dzięki czemu może wyróżniać płeć ucznia. Model z różowym wykończeniem jest charakterystycznym zaznaczeniem płci damskiej, dlatego został dedykowany dziewczętom.

hit_148_h

Kieszenie, kieszonki i inne praktyczne rozwiązania

Gimnazjalista z pewnością jest osobą o wielu tajemnicach, a podkreślanie indywidualizmu wiąże się też z wyróżniającym hobby, stylem bycia, preferowanymi zainteresowaniami czy rodzajem słuchanej muzyki. Plecaki skonstruowane z myślą o nastolatkach uwzględniają ich potrzeby oferując wiele praktycznych schowków, kieszonek i zaczepów, dzięki którym każdy drobiazg znajdzie w nim swoje miejsce.

Do tych ciekawszych zaliczają się:

• duże, zapinane na zamek kieszenie zewnętrzne,

• boczne kieszenie na duża butelkę z napojem, często dodatkowo uzupełnione o specjalny podtrzymujący butelkę pasek,

• małe kieszonki wewnętrzne zapinane na zamek i otwarte, przeznaczone na dokumenty oraz różne drobiazgi,

• kieszonka organizer na długopisy i ołówki,

• bezpieczna kieszeń na okulary lub tablet

• mała kieszonka w szelce przeznaczona na telefon lub mp3 z wyjściem na słuchawki

Przykładem plecaka z takimi praktycznymi schowkami jest model HIT 804 dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, dla dziewcząt i chłopców.

detail7

Wszechobecny komfort

Plecaki dla gimnazjalistów poza podkreślaniem indywidualnego stylu, nowoczesnością i praktycznymi rozwiązaniami muszą też uwzględniać inną ważną potrzebę, jaką jest komfort noszenia. Nietrudno wyobrazić sobie konieczność wielu godzin w szkole na tradycyjnych lekcjach i licznych zajęciach dodatkowych, które wymagają obciążającego plecak wyposażenia, nie wspominając już o solidnym drugim śniadaniu. Dodając do tego długą listę podręczników i pomocy szkolnych warto zwrócić uwagę na konstrukcję plecaka, która pomoże w zmaganiach z tym obciążeniem. Model HIT 812 to przykład plecaka, który posiada wiele rozwiązań wpływających na komfort noszenia plecaka. Zaliczają się d nich:

• ergonomicznie kształtowany system pleców wyposażony w wyjmowany aluminiowy profil,

• miękkie i wygodne szelki obszyte lamówką

• zamykany na zatrzask regulowany pas piersiowy

• miękkie wyłożenie pleców siatką zapobiegającą poceniu i zapewniającą przepływ powietrza

detail4

Każda z powyższych cech jest standardowym elementem konstrukcyjnym modeli plecaków oferowanych przez firmę Topgal. Dlatego bez względu na wybór modelu wszystkie spełnią oczekiwania nastolatków, a biorąc pod uwagę nowoczesne wzornictwo, będą też designerskim dodatkiem do wyposażenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (106 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  20 marca 2015 19:21

  Ja mam w domu gimnazjalistę i wiem jak ciężki jest jego plecak. Take gąbki na plecach są niezbędne.

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  21 marca 2015 17:04

  Fajne plecaki.

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  22 marca 2015 15:45

  Praktyczne te plecaki.

  Odpowiedz
 4. ewka  22 marca 2015 17:10

  fajne te plecaki. Będę miała od września gimnazjalistę i chętnie poszukam mu takiego plecaka

  Odpowiedz
 5. Anita  22 marca 2015 20:02

  oo, świetne są!

  Odpowiedz
 6. macierzanka  29 kwietnia 2015 15:01

  Świetne plecaki ,spełniają oczekiwania gimnazjalistów.

  Odpowiedz
 7. Marlena  30 lipca 2015 12:06

  Mega 🙂 Wygodne i miejsca mają dużo

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany