Niepoprawni optymiści i pesymiści zodiaku. Czyja szklanka jest zawsze pusta, a czyja do połowy pełna?

Niektórzy ludzie widzą wszystko w ciemnych barwach i narzekają niezależnie od okazji, mimowolnie uprzykrzając życie całemu otoczeniu. Są wśród nas także ich przeciwieństwa – bieguny czystej radości, znajdujące szczęście nawet w najmniejszych drobiazgach i oglądające świat przez różowe okulary. Czy należysz do którejś z tych grup? A może chcesz sprawdzić, czy zalicza się do nich Twój nowy chłopak albo przyjaciółka? Upewnij się, co mówi na ten temat nasza wróżka Fortunata!

Mówi się, że niepoprawni optymiści to osoby, które wyrosły w pozytywnie ustosunkowanym do świata otoczeniu, a pesymiści odwrotnie – w rodzinie czarnowidzów, którzy nie mają w zwyczaju żartować. W rzeczywistości te postawy mogą być jednak wrodzone i zależne od znaku zodiaku. Uważa się bowiem, że znaki ognia są naturalnie optymistyczne, zaś te ziemne – bliższe realizmowi, ze skłonnościami w kierunku pesymizmu. Sprawdź, czy Ty i Twoi bliscy postrzegacie szklankę zawsze jako do połowy pustą albo do połowy pełną!

niepoprawni optymiści

źródło: www.pixabay.com; water-4815298_1280

Niepoprawni optymiści i pesymiści zodiaku. Czyja szklanka jest zawsze pusta, a czyja do połowy pełna?

 

Baran – optymista tryskający energią

niepoprawni optymiści

giphy.com

Barany to prawdziwe wulkany energii, które od najmłodszych lat wiedzą, co chcą osiągnąć. Nic dziwnego, że patrzą w przyszłość z wiarą i pewnością w końcu co miałoby stanąć na przeszkodzie tak zdeterminowanym do działania osobom? Każdy dzień jest dla nich nową przygodą, szansą i kolejnym początkiem. Nie przejmują się detalami, a wiele trudnych sytuacji potrafią wręcz obrócić w żart. Ludzie uwielbiają ich towarzystwo, bo sypią żartami jak z rękawa, nie marudzą, a już na pewno nie spuszczają nosa na kwintę. To doskonali liderzy, dyrektorzy i prowadzący rozmaitych projektów.

 

Bliźnięta – pesymista na dwóch biegunach

niepoprawni optymiści

giphy.com

Jak przystało na rozdwojoną naturę, Bliźnięta nieustannie oscylują pomiędzy skrajnymi stanami. Z jednej strony są towarzyskie, ciekawe świata, kreatywne, pełne energii i coraz to nowych pomysłów. Z drugiej jednak chętnie snują czarne scenariusze, podszyte ich brakiem wiary we własne możliwości i izolują się od ludzi. Co gorsza, kiedy już ich humor zacznie groźnie pikować w dół, dadzą to odczuć całemu otoczeniu. Będą rozpaczać i wprowadzać minorowe nastroje aż w końcu zetrą uśmiech z twarzy wszystkich postronnych obserwatorów. Pogrążone w pesymistycznym dołku staną się nieobliczalne. Na szczęście nie na długo.

 

Lew – nieostentacyjny optymista

optymista

giphy.com

Lwy to tak niepoprawni optymiści, że potrafią wręcz emanować światłem. Mają serce na dłoni, wiecznie uśmiechniętą twarz, a w dodatku rozsiewają dookoła siebie cząsteczki pozytywnej energii. Otoczenie często postrzega je jako dramatyczne i egzaltowane, nie dowierzając w prawdziwość ich otwartej postawy. Postronni obserwatorzy mogą nawet uznać, że Lwy próbują w ten sposób coś dla siebie ugrać i znaleźć się w centrum uwagi. A jednak optymizm i radość Lwów są autentyczne i tylko z pozoru mogą wyglądać na ostentacyjne.

 

Rak – wrażliwy pesymista

niepoprawni optymiści

giphy.com

Zodiakalne Raki pozostają pod silnym wpływem Księżyca, który czyni je głęboko emocjonalnymi. Są czułe i romantyczne, ale lubią stawiać się w roli ofiary. Kiedy więc coś idzie nie po ich myśli, wycofują się do skorupy i oddają ponurym refleksjom. Co gorsza, bywają bardzo kapryśne, co może prowadzić do kłótni. Na szczęście jest pewien niezawodny sposób, by wpłynąć na ich pesymistyczną postawę. Trzeba je pokochać i regularnie zapewniać o swoim uczuciu, a także chwalić za odniesione sukcesy i wspierać na drodze do kolejnych.

 

Waga – przyjazny optymista

optymistka

giphy.com

Wagi, jak na tak nazwany znak zodiaku przystało to osoby, które dążą do równowagi. Ponieważ jednak życie stawia na ich drodze wiele trudności i przeszkód, muszą rekompensować je sobie pozytywnym nastawienie. Z tego względu to niepoprawni optymiści, którzy nie dają sobie przestrzeni na ponure myśli. Zawsze starają się je prędko odpędzić, rzucając się w wir zabawy i towarzyskich spotkań. Jeśli natomiast okoliczności nie sprzyjają rozrywce, robią wszystko, by rozsiewać wokół siebie dobro. Otaczają innych opieką, angażują się w pomoc i sypią komplementami. Dla każdego mają w zanadrzu dobre słowo.

 

Panna – oceniający pesymista

niepoprawni optymiści

giphy.com

Panny to urodzeni perfekcjoniści. Ich dążenie do doskonałości i narzucanie podobnej postawy bliskim naturalnie rodzi więc pesymizm, bo tak wyśrubowanym wzorcom nie da się w żaden sposób sprostać. Presja, jaką wywierają na innych, zniechęca otoczenie do starań i sprawia, że Panny są postrzegane jako wyjątkowo krytyczne. Zarzuca się im złośliwość i czarnowidztwo. Tak naprawdę Panny nie mają jednak intencji, by kogoś urazić. Czują po prostu, że cała odpowiedzialność spoczywa właśnie na nich i starają się doskoczyć do tych wyimaginowanych oczekiwań oraz pomóc w tych dążeniach innym.

 

Strzelec – bezpodstawny optymista

niepoprawni optymiści

giphy.com

Strzelce to najbardziej niepoprawni optymiści z całego zodiaku. Ten ognisty znak zawsze dostrzega ciepłe światło migoczące na końcu ciemnego tunelu. Przyjmuje pozytywną i pełną wiary postawę nawet, gdy okoliczności nie dają mu podstaw do takiego nastawienia. Załamywanie się po prostu nie leży w jego naturze. Wierzy, że dzięki wrodzonemu szczęściu i mądrości znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Potrafi więc śmiać się i żartować niezależnie od sytuacji, czym niekiedy doprowadza innych do szału. Na szczęście jego śmiech zwykle jest zaraźliwy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (76 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  13 marca 2021 15:01

    i znów nie pasuję 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany