Co wpływa na stan cery? O tych czynnikach często zapominamy!
Na skórę wpływa czas, nieodpowiednia pielęgnacja, hormony, kosmetyki, witaminy, nawodnienie – o tym wiemy wszyscy. A poza tym, co wpływa na stan cery? To czynniki oczywiste, ale też te, o których często zapominamy lub je lekceważymy.
Co wpływa na stan cery? – Mieszkanie w mieście
Mieszkanie w mieście dostarcza nam sporo możliwości rozrywki, rozwoju zawodowego, czy prowadzenia ciekawego życia towarzyskiego. Niestety to nie wszystko, bo duże miasta oznaczają więcej zanieczyszczeń powietrza. Pył, smog, spaliny samochodowe to tylko niektóre z nich. Nasza skóra jest narażona na ich działanie, zanieczyszczenia osadzają się na niej. Dlatego warto zadbać o dietę i kosmetyki bogate w antyoksydanty. Warto też pamiętać o dokładnym oczyszczaniu twarzy preparatami, które nie podrażniają skóry.
Co wpływa na stan cery? – Pogoda
Każda z pór roku wystawia naszą skórę na działanie innych czynników. Latem jest to silne działanie promieni UV, przesuszenie, podrażnienia słoneczne. Jesień i zima oznaczają ochłodzenie, opady atmosferyczne, przymrozki i silny wiatr. Natomiast wiosna, która mogłaby się wydawać najbardziej sprzyjająca nam porą roku również może być przyczyną problemów zniszczonej po zimie skóry, która odwykła od słońca i źle znosi przesilenia. Tu możemy wspomóc się przede wszystkim kremami ochronnymi i kremami z wysokimi filtrami UV. Kremy powinny mieć oczywiście działanie nawilżające i odżywcze.
Co wpływa na stan cery? – Klimatyzacja
Klimatyzacja to cenny wynalazek, dla wszystkich, którzy nie przepadają za upałami i lubią spędzać czas w stałej, określonej temperaturze. Powietrze z klimatyzatora jednak nie należy do najzdrowszych. Bez względu na to, czy chłodzimy pomieszczenie, czy je ogrzewamy powietrze jest suche, co prowadzi do przesuszenia skóry. Dlatego jeśli zdecydowanie nie lubisz otwierać okien w pracy, zadbaj o regularne czyszczenie klimatyzatora, pij dużo wody i nie wahaj się zainwestować w nawilżającą mgiełkę do twarzy.
Co wpływa na stan cery? – Przeziębienie
Podczas przeziębienia nasza skóra również poddawana jest ciężkiej próbie. Podrażnienia i zaczerwienienia wokół nosa, spierzchnięte usta, przesuszona, szara skóra, podkrążone oczy, to tylko niektóre z efektów. Spadek odporności często powoduje pojawianie się wyprysków i pogorszenie ogólnej kondycji skóry. W tym czasie warto unikać peelingów, gdyż podrażniona skóra źle je zniesie. Zamiast tego warto postawić na nawilżanie od wewnątrz – czyli pijąc dużo wody, a także od zewnątrz używając nawilżających kosmetyków. Szczególną uwagę należy poświęcić okolicom nosa!