Niedostępność – sposób na zdobycie mężczyzny? Jak udawać kobietę niedostępną?

Kobieta trudna do zdobycia – taka postawa wymaga trochę praktyki. Może Ci się wydawać, że wydajesz się lekko niedostępna, a okazuje się, że dla facetów Twoje zagrywki okazują się zbyt skomplikowane i wyczerpujące. Przedstawiamy kilka wskazówek na osiągnięcie statusu kobiety, która jest trudna do zdobycia, a nawiązanie bliższej relacji z nią wymaga odrobiny więcej wysiłku niż zazwyczaj przy poznawaniu kobiet. Jak skutecznie udawać kobietę niedostępną, która wcale nie jest zainteresowana, by podrywać chłopaka czy mężczyznę.

Kobieta trudna do zdobycia i niedostępna

1. Nie odpisuj od razu na smsy

Odpowiadanie na smsy od razu po tym, jak je dostaniesz sprawia wrażenie, że nie masz swojego życia. A nawet jeśli masz i po prostu zdarzyło Ci się zauważyć, że właśnie przyszła wiadomość da mu wrażenie, że jednak nie masz własnych zajęć i ciekawych rzeczy do robienia poza czekaniem na wiadomości od faceta. Większość mężczyzn i tak nie odpowiada od razu, więc szybkie odpisywanie i tak nic nie zmieni w szybkości jego reakcji. Nieśpieszenie się ze zwrotnym smsem da wrażenie, że dużo się u Ciebie dzieje.

2. Nie zgadzaj się na randki proponowane tuż przed

Jeśli facet zaprasza Cię na randkę na następny dzień, zawsze bądź zajęta. Nie chcesz sprawiać wrażenia, że nie masz innych planów. I nigdy, ale to nigdy nie rezygnuj ze swoich spotkań, tylko dlatego, że dostałaś zaproszenie od faceta akurat na ten dzień. Jeśli naprawdę mu się podobasz, zaprosi Cię ponownie, miejmy nadzieję, że tym razem z większym wyprzedzeniem.

3. Bądź pewna siebie

Nie oczekuj, że facet będzie dodawał Ci pewności siebie. Jeśli stale zaniżasz swoją wartość i liczysz na to, że on będzie ciągle zapewniał Cię o tym, jaka jesteś świetna, po pewnym czasie uzna rozmowy z Tobą za zbyt męczące. Jeśli znasz swoją wartość, i nie jesteś przy tym arogancka, taka pewność siebie sprawi, że on jeszcze bardziej będzie się starał, by zwrócić Twoją uwagę. To bardzo seksowna cecha charakteru. Zwracaj także uwagę na mowę ciała, by nie dawała innych znaków, niż Twoje słowne komunikaty. O podstawach mowy ciała przeczytasz w poniższej publikacji: 

Mowa ciała – poznaj jej tajniki

Mowa ciała – poznaj jej tajniki

Jednym z ciekawszych i roztrząsanych w badaniach psychologów tematów jest mowa ciała. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele komunikatów wysyła oraz otrzymuje poprzez język niewerbalny- gesty, mimikę, paralingwistykę (tembr, głośność,

4. Nie irytuj się

Jeśli facet, dla którego chcesz być trudna do zdobycia, nie złapał przynęty – nie denerwuj się! Nie dążysz do tego, żeby faceci błagali o Twoje zainteresowanie na kolanach. Jeśli będziesz się irytować, że on nie tęskni na Tobą wystarczająco mocno czy nie poświęca Ci uwagi, wszystkie Twoje gierki pójdą na marne. Nie chcesz przecież, żeby było oczywiste jaką postawę przyjęłaś. Kobiety które naturalnie są niedostępne, nie denerwuj się tylko dlatego, że facet nie zareagował w oczekiwany sposób.

Pamiętaj jednak, granie kobiety niedostępnej to zabawa, która jednak nie powinna pochłaniać za dużo z Twojego czasu. Jeśli chcesz grać trudną do zdobycia, to naprawdę bądź trudna do zdobycia. Bądź zajęta przez godzinę, dwie zanim odbierzesz jego smsa. Nie odbieraj telefonu za każdym razem, jak dzwoni. Z drugiej strony jednak chcesz być dostępna – znajdź tę delikatną granicę, tak by nie odstraszyć faceta na dobre. Z pewnością taka taktyka wymaga wyczucia i empatii. Ale potrafi przynieść spektakularne efekty! 

Jeśli granie nieprzystępnej kobiety nie wychodzi Ci jednak najlepiej, to spróbuj inne sposoby flirtowania:

Jak flirtować z mężczyzną? Sprawdzone wskazówki łamaczek serc!

Jak flirtować z mężczyzną? Sprawdzone wskazówki łamaczek serc!

Jak flirtować z mężczyzną? Flirt to wszak miłosna gra, która dla obu stron może być niewinną, choć przyprawiającą o przyjemny dreszcz, zabawą pod warunkiem, że przestrzegasz pewnych bezpiecznych granic flirtowania  bądź jesteś wolną duchem singielką. Nie

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  11 listopada 2014 09:55

  Bardzo dobre rady.

  Odpowiedz
 2. martucha180  11 listopada 2014 12:23

  Tak, kobietę trzeba zdobywać!

  Odpowiedz
 3. bbo  11 listopada 2014 15:57

  Często się sprawdziło 😉

  Odpowiedz
 4. as_sa  11 listopada 2014 19:40

  Serio? Sprawdziły się u was? Moim zdaniem lepiej kierować się intuicją i własnymi upodobaniami

  Odpowiedz
 5. Patriszia  19 czerwca 2015 19:08

  Ważne żeby z tym nie przesadzić…

  Odpowiedz
 6. Hidari11  25 sierpnia 2016 07:46

  Tego to ja nigdy nie zrozumiem- dlaczego trzeba grać takie różne rzeczy jak niedostępność, itp. w relacjach damsko-męskich? Dlaczego nie można być otwartym i zamiast być chłodną i bez serca, prosto z mostu powiedzieć o swoich uczuciach?

  Odpowiedz
  • marrika  29 stycznia 2017 03:56

   Bo faceci lubią zdobywać, czemu odbierać im tę przyjemność? 😉

   Odpowiedz
 7. Carmen  17 lutego 2017 11:23

  ja w takim razie jestem zbyt pewna siebie. wiem czego chcę i nie boję się mówić co myślę. Facetów to odstrasza… nie chcą dominującej kobiety, która (o zgrozo!~) może mieć lepszą pracę lub wyższe wykształcenie od niego. Z biegiem czasu coraz bardziej obawiam się, że żaden nie da sobie ze mną rady 😉

  Odpowiedz
 8. Damian  20 września 2017 11:46

  Z tym odrzuceniem Randek i zbytnim odrzucanie. Radzę uwarzac bo ja rzucam 2 terminy jeżeli nie zgodzież się lub powiesz dam znać to czekam 2 dni na propozyce jeżeli nic nie zdziała lecisz w niepamięć gdyż ja niespotkm się z osobą która mnie olewa 2x i czeka na dalsze moje zaangazowaniw

  Odpowiedz
 9. xd  25 maja 2022 14:12

  Super! Tyle że gdyby mi tak kobieta udawała niedostępną to bym stwierdził, że jak ona ma na mnie wywalone, to już nic nie ugram. KOBIETY SKOŃCZCIE Z TYMI SWOIMI GIERKAMI!!!!

  Odpowiedz
 10. Maks  23 listopada 2022 07:12

  Na szczęście ja mam sposób na takie kobiety po prostu sam wtedy jestem niedostępny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany