Niecodzienne przeżycie w prezencie

Trudno jest wybrać zaskakujący i oryginalny prezent dla kogoś, kto ma już wszystko. A gdyby tak podarować przeżycie? Prezent, którego obdarowany długo nie zapomni, a sam prawdopodobnie nie zdecydowałby się na jego zakup. Inspiracją do podarowania takiego wyjątkowego prezentu mogą stanowić serwisy oferujące prezenty-przeżycia.

Szczesliwa para

Pierwsze serwisy oferujące prezenty-przeżycia powstały w Anglii już na początku lat 90. Pomysłodawczynią była Rachel Elnaugh, założycielka firmy Red Letter Days, która szukała ciekawego sposobu wręczenia prezentu swojemu ojcu. Rynek prezentów-przeżyć w Europie szybko się rozwinął i co ciekawe w zależności od kraju kształtuje się inaczej.

Charakterystyczne są rynki w Hiszpanii i Francji. Hiszpanie najchętniej kupują prezenty związane z kulinariami i motoryzacją, a Francuzi upodobali sobie oferty turystyczne. W Niemczech dominują oferty sportów ekstremalnych, podobnie jak w Polsce. Co do jednego jesteśmy zgodni – niezależnie od pochodzenia, lubimy kolekcjonować przeżycia.

Z badań przeprowadzonych przez CBOS nad aktywnością Polaków wynika, że zmienił się model spędzania wolnego czasu. Relaks na kanapie coraz częściej wypierany jest przez czynne uprawianie sportu i wypady z przyjaciółmi połączone z atrakcjami. Dynamiczny sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów – bardziej doceniamy takie, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego i pokonać własne słabości. Prezenty w formie aktywności stają się coraz bardziej popularne,dlatego wciąż rozbudowujemy naszą ofertę o nowe atrakcje – mówi Joanna Borucka z serwisu KatalogMarzeń.pl oferującego prezenty-przeżycia. – Zaletą takich prezentów jest to, że mając w ręku voucher łatwiej jest podjąć decyzję o zrobieniu czegoś szalonego, a może nawet ryzykownego.

Liczba ofert w serwisach polskich firm staje się bardziej różnorodna wraz z rosnącymi oczekiwaniami klientów. Obecnie dopasowanie prezentu do okazji i potrzeb nie jest trudne. Świetnym prezentem dla poszukiwaczy mocnych wrażeń będzie skok ze spadochronem, jazda quadem lub kurs nurkowania, a dla poszukujących relaksu – weekend w spa czy degustacja wina we dwoje.
Dla każdego coś dobrego.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (101 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  24 października 2013 19:39

    Ja wolałabym nie :). Zostać obdarowana skokiem na bungee – nie, dziękuję 🙂

    Odpowiedz
  2. as_sa  24 sierpnia 2014 15:50

    Oryginalne pomysły na prezenty

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany