Nowa odsłona artystycznych działań w Levi’s Store przy Champs Elysees

Marka Levi’s® przedstawia kolejną współpracę wyjątkowych artystów. Tym razem przyjaźń francusko-amerykańską widzimy oczyma Shepard’a Fairey i Mr. ANDRE, którzy to w nowym flagowym salonie marki Levi’s® przy Polach Elizejskich stworzyli denimową artystyczną instalację.

Artystyczne działania Levi's Store

W hołdzie francuskim i amerykańskim miastom, które przez ostatnie 40 lat niezaprzeczalnie były inspiracją dla sztuki ulicznej i graffiti na całym świecie, artyści Shepard Fairey (Los Angeles) i Mr. ANDRE (Paryż) podjęli współpracę, w ramach której stworzyli ogromną instalację dedykowaną sklepowi Levi’s® przy Polach Elizejskich. Wszystko to, aby uchwycić esencję sztuki miejskiej i podkreślić wyjątkowość przenikania się oby kultur: amerykańskiej i francuskiej.

Oprócz niecodziennej 'rzeźby’, duet Shepard Fairey i Mr. ANDRE zaprojektował linię kurtek typu Trucker Jacket oraz limitowaną edycję T-shirtów. Na klientów Levi’s® Store czeka też cały szereg eventów, pokazów filmowych i interaktywnych warsztatów, których gospodarzami będą wcześniej wspomniani artyści. Pionierzy w dziedzinie sztuki, po raz kolejny współpracują by uczcić otwarcie flagowego salonu Levi’s®. Do dziś wszyscy pamiętają duet ikony muzyki James’a Murphy’ego i Pedro Winter’a, którzy zafascynowani długą przyjaźnią pomiędzy Francją a Stanami Zjednoczonymi efekty swoich działań zaprezentowali podczas otwarcia Levi’s® przy Champs Elysees.

Artystyczne dzialania Levi's Store

Połączenie rzeźby, znalezionych przedmiotów i billboardu to uosobienie fuzji różnych stylów obu artystów z elementami charakterystycznymi dla miejskich środowisk Francji i Stanów Zjednoczonych. „Pièce de résistance” dzieła jest para wielkoformatowych rzeźb prezentowanych w witrynach salonu.

Levi’s® został również kuratorem wystawy przedmiotów i rekwizytów wypożyczonych z pracowni i domów Shepard’a Fairey w Los Angeles i Mr. ANDRE w Paryżu. Te, nigdy wcześniej nie prezentowane obiekty dostarczają głęboko osobisty wgląd w dusze artystów, ich prace, narzędzia, którymi się posługują i to, co jest dla nich najistotniejsze. Wystawę można obejrzeć w szeregu szklanych witryn na parterze nowego sklepu.

Na półpiętrze między dwoma najniższymi kondygnacjami sklepu, klienci mogą odpocząć w specjalnie stworzonym salonie, gdzie znajdą wybór książek, czasopism i dokumentów, które albo zostały opublikowane przez Shepard’a Fairey i Mr. ANDRE albo były dla nich inspiracją. Artyści opracowali również specjalną playlistę. Klienci będą robić zakupy w rytmach ulubionych utworów Shepard’a Fairey i Mr. ANDRE z pogranicza rocka i muzyki elektronicznej pochodzącej z USA i Francji i powstałej na przestrzeni pięciu ostatnich dekad.

Artystyczne dzialania Levi's Store

Artystyczne dzialania Levi's Store

Wreszcie, jako hołd dla początków działań artystów związanych mocno z ideą DIY (ang. „do it yourself”), marka Levi’s® zorganizowała w sklepie specjalne warsztaty. Goście mieli okazję dołączyć do Mr. ANDRE i Shepard’a Fairey i wspólnie stworzyć własne niestandardowe koszulki, naklejki i przypinki.

Kolejną odsłoną współpracy z dwoma artystami jest limitowana linia Levi’s® Trucker Jacket.  Denimowe kurtki poprzez swoje naszywki i hafty nawiązują do kultowego stylu amerykańskich klubów motocyklowych. Obaj artyści wzięli także udział w projekcie Vive Les Friends i zaprojektowali t-shirty dedykowane miastom, w których się wychowali oraz tym, w których mieszkają teraz.

Zainspirowany lokalizacją przy jednej z najbardziej prestiżowych i pożądanych ulic handlowych, sklep Levi’s® przy Champs-Élysées mieści w sobie imponujący wachlarz najnowszych trendów, tego co najlepsze w denimie, jak również cały szereg propozycji vintage. Podkreślając zamiłowanie Levi’s® do rzemiosła i autentyczności teraz każdy z klientów może skorzystać z pomocy krawca (pierwsze piętro) i dopracować swoje ulubione dżinsowe produkty wedle własnej koncepcji.

LOKALIZAJCA: 76 Champs-Élysées, na rogu z Galerie des Arcades.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (223 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany