Niebieska biżuteria z kamieni szlachetnych – piękno w kolorze nieba

Biżuteria z dużymi, pokaźnymi kamieniami naturalnymi pojawiła się na wybiegach Alexandra McQueena i Acne Studios. W tym sezonie modne są ozdoby w różnych kolorach, jednak na przód zdecydowanie wysuwają się dodatki w barwie niebieskiej.

W tym sezonie wśród najmodniejszych biżuteryjnych trendów można znaleźć duże kolczyki, bransolety i naszyjniki z kamieniami oraz metalami szlachetnymi. Kuszą naturalnym wdziękiem, niezwykłymi barwami oraz tajemnicą zaklętą w ich środkach. Choć ozdoby z diamentami ciągle zachwycają i królują w rankingu biżuterii, to inne równie piękne propozycje podbijają coraz więcej kobiecych serc. Szczególnie niebieska biżuteria, z kamieniami w różnych odcieniach błękitu, zaczyna dorównywać popularnością ulubionym ozdobom Marilyn Monroe.

Niebieska biżuteria – piękno w kolorze nieba

pixabay.com

Niebieska barwa w 3 odcieniach pojawiła się wśród najmodniejszych kolorów Pantone. Kamienie szlachetne w tym kolorze królują zaś na wybiegach mody. Coraz popularniejsze są pierścionki zaręczynowe z szafirami. Biżuterię z niebieskimi kamieniami szlachetnymi chętnie nosiły i noszą koronowane głowy (Lady Di, Kate Middelton). Gwiazda dawnego Hollywood, Joan Crawford, znana ze swojej słabości do szafirów, nosiła przezwisko „Niebieska Joan”. A po ozdoby z dodatkiem drogocennych błękitnych minerałów dziś także sięgają znane aktorki oraz celebrytki. Błękitna biżuteria jest również niezwykle popularna wśród panien młodych.

Jakie niebieskie kamienie szlachetne są najpopularniejsze w biżuterii? Co oznacza ich barwa? Jakie cechy mają błękitne kamienie naturalne według znawców metod niekonwencjonalnych? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań.

Moc niebieskich kamieni szlachetnych

Według niektórych niebieska biżuteria nie tylko pięknie wygląda, ale ma też niezwykłą moc. Mówi się, że biżuteria z szafirowymi wstawkami przynosi szczęście podczas ważnych spotkań, np. biznesowych. Niebieski kolor symbolizuje bowiem inteligencję, mądrość, poczucie humoru, a dodatkowo uspokaja.

 

Barwa uosabia prawdę i intuicję. Pobudza do pracy, łagodzi napięcie oraz stres. Pomaga w osiągnięciu jasności umysłu, przynosi świeżość. Mówi się, że kolor niebieski to barwa ludzi ciekawych świata, osób twórczych, samodzielnych i opanowanych.

Niebieska biżuteria – piękno w kolorze nieba

pixabay.com

Idealny niebieski kamień dla Ciebie

Brytyjski „Vogue” określił niebieskie kamienie jako idealny lek na chandrę i zły humor. Dlatego też uznaje się je za doskonałą ozdobę na cały rok, a w szczególności jesień oraz zimę. Poniżej krótko opisujemy najpopularniejsze kamienie szlachetne w różnych odcieniach błękitu. Poznaj je i wybierz idealną biżuterię dla siebie.

Szafir

To najpopularniejszy niebieski kamień na świecie, ceniony od setek lat. Przybiera różne barwy, jednak najcenniejsze okazy charakteryzują się głębokim odcieniem chabrowym. Starożytni wierzyli, że szafiry to kamienie sprawiedliwości. W przeszłości był to także kamień faworyzowany przez duchowieństwo, kardynałowie nosili niebieski pierścień na prawej ręce. Poeci i filozofowie trzymali go przy sobie jako talizman, który wzmacnia zdolność do kontemplacji. Dla buddystów szafiry są oznaką przyjaźni, stałości i pokoju. Do dziś niebieski kamień uznawany jest za kolor małżeńskiego szczęścia. Najbardziej zaś poszukiwany odcień szafiru to royal blue. Obecnie ten niezwykły kamień przeżywa renesans, a najczęściej wykorzystuje się go do produkcji pierścionków zaręczynowych.

Mówi się, że szafir to kamień skromności, czystości i wierności. Według legend pierścionek z nim pomaga odróżnić kłamstwo od prawdy. Podobno chroni od zdrady i strachu, a także pomaga kobietom zwiększyć swoją atrakcyjność.

Tanzanit

W kilkadziesiąt lat tanzanit stał się uosobieniem luksusu i wyrafinowania. Doskonale pasuje do różnych kreacji oraz okazji. Pięknie wygląda w otoczeniu drobnych brylantów, które pozwalają ukazać w pełni czar jego niezwykłej, unikatowej barwy. Polecany jest doradcom, terapeutom, intelektualistom. Według znawców metod niekonwencjonalnych ulecza duszę, pomaga znaleźć prawdziwe powołanie, uwalnia od zmartwień. Wzmacnia intuicję, witalność, łagodzi migreny. Pomaga przezwyciężyć lęk i kryzysy.

Akwamaryn

Akwamaryn to szlachetna odmiana berylu o barwie niebieskiej. Posiada niezwykłą, charakterystyczną barwę, łączącą błękit z zielenią morza oraz srebrzystymi refleksami. Nazywany jest „kamieniem odwagi”. Pomaga wzmocnić asertywność, płynnie wyrażać myśli i uczucia. Zwiększa zdolność do refleksji nad swoim życiem. Mówi się, że to doskonały kamień dla ludzi przytłoczonych obowiązkami i stresem. Wśród znawców niekonwencjonalnego leczenia uznaje się, że łagodzi alergie, wzmacnia organizm i uśmierza bóle głowy oraz szyi.

Topaz

Topaz w przyrodzie występuje w wielu odmianach kolorystycznych. Jednak w barwie niebieskiej zachwyca intensywnością. Według znawców medycyny niekonwencjonalnej topaz jest idealny dla osób mających trudności w nawiązywaniu kontaktów, bądź mało asertywnych. Mówi się, że sprzyja długowieczności, pomaga w stanach depresji, ułatwia zasypianie i zapewnia mocny sen.

Lazuryt (Lapis lazuli)

Skała kojarzy się z barwą nieba w nocy. Wzmianki o kamieniu można znaleźć w już w starożytnym eposie o Gilgameszu i biblijnej Księdze Wyjścia. Przez Sumeryjczyków czczony był jako „kamień niebios”. Piękne wyroby z lazurytem odnaleziono w grobowcu Tutenchamona. W niektórych ośrodkach kultu i pałacach kamień wykorzystywano do ozdabiania ścian. W medycynie tradycyjnej uważa się, że lazuryt inspiruje, pomaga zwalczyć melancholię, pomaga w miłości i zapewnia pozytywne odziaływanie na otoczenie.

Cyjanit

Cyjanit to kamień o przekroju barw od jasnoniebieskiej od kobaltowej. Nazywany jest „kamieniem dyplomacji”. Pomaga rozwijać umiejętność widzenia oraz rozumienia zdarzeń takimi, jakimi są w rzeczywistości. Według znawców medycyny niekonwencjonalnej usuwa zmęczenie, stymuluje pracę mózgu, wspiera tarczycę, pomaga w zwalczaniu bólów głowy.

Podoba Wam się niebieska biżuteria? Macie ulubione kamienie szlachetne? Który z trendów sezonu podoba Wam się najbardziej: biżuteria z muszelek, perły, czy ozdoby z kamieniami szlachetnymi?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (222 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...