Niebezpieczne zwierzęta, które spotkasz w morzu

Z pewnością duża liczba turystów lubi podróżować ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak odmienna może być flora a także fauna, która pojawia się w morzu – na przykład w Egipcie.

 

Każdy, kto zamierza odwiedzić ,,Królestwo Posejdona” powinien zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie zwierzęta oraz rośliny będą tam dla nas bezpieczne. Nurek może zostać w pewien sposób oparzony, ukłuty a nawet pogryziony. To prawda te przypadki należą do bardzo rzadkich i spowodowane są niewłaściwym zachowaniem pod wodą. Można tego wszystkiego uniknąć poznając życie a także wszystkie zwyczaje  niebezpiecznych zwierząt, które żyją pod wodą.

Imiona dla kota i kotki – sprawdź, jak oryginalnie i fajnie nazwać swojego pupila!

Imiona dla kota i kotki – sprawdź, jak oryginalnie i fajnie nazwać swojego pupila!

Szukasz pomysłu na oryginalne, fajne i śmieszne imiona dla kota lub kotki? Zajrzyj do największego kociego imiennika. Ponad 300 nazw dla kotów: popularne, nietypowe, w zależności od koloru futerka (koty czarne, białe, rude) lub cech charakteru, koty z bajek i koty gwiazd a także nazwy w obcych językach. Z nami uda ci się odpowiedzieć na pytanie, jak nazwać kota.
Zwierzęta dla samotnych, czyli najlepsi przyjaciele singli

Zwierzęta dla samotnych, czyli najlepsi przyjaciele singli

Single często decydują się na zwierzaka, który będzie dobrym i wiernym przyjacielem. Najczęściej wybierają psy oraz koty, ale popularne są też rybki, chomiki czy papużki. Opieka nad zwierzęciem to dla osób samotnych czy opuszczonych dobra opcja.

Ta sytuacja dotyczy głównie bardzo niebezpiecznych morskich zwierząt, ponieważ w przypadku wód słodkich strefy klimatycznej (jeziora lub rzeki), takie incydenty się nie pojawiają. Oczywista sprawa dotyczy faktu, iż w wodach słodkich stref tropikalnych żyją niebezpieczne zwierzęta (takie jak piranie, krokodyle, hipopotamy) ale tutaj żaden nurek nie będzie nurkował.

Najważniejsze założenie w przypadku nieznanej morskiej istoty brzmi w sposób następujący: nie należy tego ruszać, dotykać ani podpływać jeśli nie mamy świadomości co to właściwie jest.

Do najbardziej niebezpiecznych zwierząt morskich należy zaliczać: rekiny, płaszczaki, mureny, skorpeny, szkaradnice, skorpeny, węże morskie, jeżowce, meduzy, ukwiały, meduzy, ślimaki, jeżowce. W przypadku niektórych – bezpośredni kontakt może się kończyć nawet śmiercią. Do tych na pewno należą: węże morskie, ośmiornice niebieskie, szkaradnice, osy morskie, rekiny. Jeśli dojdzie do ukąszenia (nie wymieniając oczywiście rekina) należy w bardzo szybki sposób skorzystać z opieki lekarskiej i wykorzystać moc odpowiedniego antidotum. Jeżeli dojdzie do ataku rekina w błyskawicznym tempie należy skorzystać z pomocy medycznej ponieważ może nastąpić duży upływ krwi. Ciekawostką jest to, że bardzo ciężko spotkać rekina. W przypadku tych 2000 gatunków tylko liczba 200 określa je jako mięsożerne a 20 może w bezpośredni sposób zagrażać człowiekowi.

Urazy w razie kontaktu z tymi groźnymi morskimi istotami da się podzielić na kilka grup i tutaj należy wymieniać: zranienia, ukłucia, zatrucia jadem, poparzenia, poparzenia prądem, przestraszenia, zatrucia pokarmowe, ugryzienia.

Jeśli dochodzi do zranienia to miejmy świadomość, że  jest to jeden z mniej poważnych urazów, jakie mogą się przydarzyć podczas nurkowania (na przykład z fajką) – chociaż nie należy go w żaden sposób ignorować. Najważniejsza profilaktyka polega na tym,  aby jak najszybciej wyjść z wody i opatrzyć ranę.

W przypadku ukłucia postępowanie może być bardzo różne. W wielu sytuacjach jest ono bowiem połączone ze wstrzyknięciem jadu  – a przebieg tego zajścia może być nieprzewidywalny, ponieważ efektem może być miejscowy ból a nawet zatrzymanie akcji serca.

Na końcu należy powiedzieć także o ugryzieniach. Im jest większe tym może być zdecydowanie trudniejsze do opanowania. W przypadku ugryzienia także wymagana jest natychmiastowa pomoc lekarska.

Dziękujemy portalowi BlogMorski.pl za współpracę merytoryczną.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (270 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. nataliaa  19 marca 2016 06:56

  Ja chyba od razu umarłabym ze strachu przy spotkaniu z takim rekinem 😀

  Odpowiedz
  • Aneta  22 marca 2016 16:16

   Ja też 😀

   Odpowiedz
 2. martucha180  19 marca 2016 11:01

  Zależy od morza

  Odpowiedz
 3. Melrose  19 marca 2016 11:20

  Przerażające zdjęcie 😉

  Odpowiedz
 4. sylwiawes  19 marca 2016 11:30

  Przerażają mnie rekiny 🙁

  Odpowiedz
 5. Patriszia  20 marca 2016 20:46

  Raczej nigdy nie będę nurkować bo przeraża mnie głęboka woda, a poza tym nawet nie potrafię pływać. Potwory morskie są groźne, ale wyglądają według mnie pięknie. 🙂 Lubię oglądać filmy przyrodnicze o tej tematyce.

  Odpowiedz
  • Żanett  21 marca 2016 13:06

   Mnie przeraża każda woda, oprócz tej w wannie 🙂 Nie lubię wody, dlatego nie kręcą mnie sporty wodne, bezludne plaże i przechadzka po molo.

   Odpowiedz
 6. bbo  21 marca 2016 22:04

  Ja nie spotkam, bo do morza (polskiego oczywiście), to wchodzę tylko do kolan. Jak dla mnie jest za zimna woda… No chyba, że kiedyś spełnią się marzenia i wybiorę się w zagraniczne wojaże 🙂

  Odpowiedz
 7. Aneta  22 marca 2016 16:18

  A ja pomimo tego, że nie pływam za dobrze (może czas się podszkolić?) chciałabym kiedyś zanurkować na jakiejś rafie… Widoki są zapewne piękne 🙂

  Odpowiedz
 8. efffciaa  27 marca 2016 17:35

  Dlatego najbezpieczniejszym miejscem na kąpiel są hotelowe plaże , które są czyszczone regularnie ze stworów typu jeżowce , i często mają ratowników , którzy obserwują morze .

  Odpowiedz
  • efffciaa  8 lutego 2023 15:08

   Znam takich co płacą majątek za nurkowanie z rekinami , bo im brakuje adrenaliny 😉 Ja nurkuję od wielu lat i kilka razy udało mi się spotkać „zębatego” , ale już teraz tak bardzo się ich nie boję jak na początku .

   Odpowiedz
   • efffciaa  8 lutego 2023 15:09

    Pamiętam kilka lat temu moje pierwsze spotkanie z rekinem w hiszpańskiej jaskini …. Uciekałam wtedy w tempie błyskawicy zostawiając swoich towarzyszy nurkowania za sobą i więcej do morza już nie weszłam podczas tamtego wyjazdu .

    Odpowiedz
    • efffciaa  8 lutego 2023 15:10

     Później wiele razy spotykałam zębate potwory w różnych morzach czy oceanach i z czasem przestałam się ich bać , bo nie zrobiły mi krzywdy mimo tego że wiele razy przepływały obok .

     Odpowiedz
 9. kasiadrozdz  17 lutego 2017 16:07

  ciekawe

  Odpowiedz
  • kasiadrozdz  17 lutego 2017 16:08

   i piękne

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany