Niebezpieczne tatuaże. Sprawdź, które wzory na ciele mogą stać się dla ciebie zagrożeniem

Dawniej tatuaże wywoływały głównie negatywne skojarzenia. Jeszcze kilkanaście lat temu takie ozdoby były przypisywane przede wszystkim osobom ze środowiska przestępczego. Dziś sposób ich postrzegania przez społeczeństwo uległ radykalnej zmianie. A jednak część tradycyjnej kryminalnej symboliki przetrwała i jest wykorzystywana przy wykonywaniu tatuaży, po których rozpoznają się członkowie gangów czy byli więźniowie. Sprawdź, których wzorów lepiej sobie nie tatuować, jeśli nie chcesz zostać źle zrozumiana przez otoczenie!

Spis treści:

Moda na tatuowanie ciała kwitnie! Prawie każda z nas zna kogoś, kto ma tatuaż, o ile sama nie jest właścicielką permanentnego rysunku. Czy jednak zdajecie sobie sprawę, że istnieją niebezpieczne tatuaże, zastrzeżone tylko dla pewnych kręgów? Przedstawiamy najważniejsze z nich i wyjaśniamy, dlaczego obnoszenie się z nimi może narażać właścicieli na poważne konsekwencje!

niebezpieczne tatuaże

źródło: www.pixabay.com

Niebezpieczne tatuaże. Sprawdź, które wzory na ciele mogą stać się dla ciebie zagrożeniem

Opisujemy wzory, których noszenie na ciele może stać się przyczyną niechęci, agresji w zależności od kraju, w którym będziemy przebywać

 

Klaun

Jeżeli zamierzasz wytatuować sobie klauna, lepiej nie obnoś się z nim podczas wycieczki do Brazylii. Taka ozdoba jest w tym kraju postrzegana jako wyjątkowo haniebna i obraźliwa. Wykonują ją tam bowiem przestępcy, którym udało się zabić policjanta.

 

Łza przy oku

To kolejny tatuaż odwołujący się do morderstwa. Więzienna „tradycja” pozwala nosić go tym, którzy kogoś zabili bądź usiłowali zabić. Tylko w taki sposób można na niego „zasłużyć”, dlatego wykonany dla zabawy może sprowadzić na właściciela karę wymierzoną przez kogoś z kręgu kryminalistów.

 

Ryczący lew

Wizerunki lwów kojarzą się głównie z odwagą i siłą. W środowisku więziennym interpretuje się je jednak inaczej. Mają oznaczać upodobanie do przemocy i gotowość do popełnienia brutalnych przestępstw, których nie zamierza się żałować. Są dowodem wewnętrznej wściekłości i skłonności do agresywnych zachowań. To kolejny tatuaż, na który trzeba „zasłużyć”.

 

Wizerunek Buddy

Turyści z tatuażami Buddy na ciele powinni mieć się na baczności podczas wyjazdów do buddyjskich krajów. Wizerunek Boga na ciele jest tam bowiem uważany za bluźnierstwo i stanowi wystarczający powód, by zostać aresztowanym.

 

Duży krzyż na piersi

Z takim tatuażem lepiej nie obnosić się podczas pobytu w Rosji. W tym kraju wykonują go sobie tylko najgroźniejsi przestępcy, a osoba, która zostanie rozpoznana jako hochsztapler przez któregoś z doświadczonych kryminalistów, może paść ofiarą napaści i zostać przez niego „ukarana”.

Pajęczyna

Wzór pajęczyny przez skazańców traktowany jest jako coś w rodzaju pamiętnika czy symbolu autobiograficznego. Jest wyznaniem, że nosząca go osoba była osadzona przez długi czas i zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Każdy pierścień w pajęczynie to kolejny rok w więzieniu lub po prostu trudny rok życia. Po pajęczynach na łokciu lub w innym miejscu rozpoznają się ludzie z kręgu przestępczego. Zrobienie go sobie dla zabawy jest uznawane za brak szacunku dla więziennej „etykiety”.

 

Karty do gry

W zorganizowanych strukturach przestępczych każda karta ma konkretne znaczenie. To ile i jakich kart znajdziemy na tatuażu, może więc zawierać w sobie wiele cennych informacji o jego właścicielu. Wskazuje na jego rolę w grupie, pozycję czy „staż”.

 

Drut kolczasty

Drut kolczasty to oczywiście kolejny tatuaż wywiedziony z przestępczego światka. Zgodnie z więzienną zasadą, każdy supeł na drucie oznacza jeden rok odsiadki. Wykonany przez osobę, która nigdy nie była na bakier z prawem może więc nastręczyć jej problemów nie tylko z uwagi na brak respektu dla więziennych tradycji, ale też dlatego, że będzie przez społeczeństwo postrzegana jako dawny więzień.

 

Trzy kropki

Trzy kropki to jeden z najbardziej tajemniczych spośród „zakazanych” tatuaży. Mało widoczny, zdecydowanie nie ostentacyjny na całym świecie jest interpretowany jako „mi vida loca”, czyli „moje szalone życie”. Ma sugerować, że jego właściciel złamał prawo lub ma powiązania ze światem przestępczym.

 

Tatuaż w stylu Yakuzy

Duży, kolorowy i bardzo widoczny, charakterystyczny tatuaż z motywem rybiej (czy też gadziej) łuski w Japonii mogą sobie zrobić jedynie prawowici członkowie Yakuzy (potężnego i najbardziej niebezpiecznego japońskiego gangu). Osoby spoza jego kręgu noszące taki tatuaż narażają się na bardzo poważne konsekwencje…

 

Pierścienie na palcach

Pierścienie na palcach – modne ostatnio wśród influencerek – także zaliczają się do popularnych więziennych tatuaży. Każda obręcz na palcu skazańca świadczy o poziomie zdobytego przez niego szacunku wśród współwięźniów. Dowodzi jego doświadczenia i siły autorytetu.

 

Korona z pięcioma zakończeniami

Niepozorna korona z pięcioma czubkami w USA jest znanym symbolem potężnego latynoskiego gangu Latin Kings. By wytatuować go sobie na ciele, trzeba być zasłużonym członkiem organizacji, dlatego robienie go sobie dla zabawy jest naprawdę złym pomysłem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,06 z 5)
loading... zapisuję głos...