Nie zapominaj o nawilżaniu skóry w sezonie grzewczym

 Sezon grzewczy nie jest sprzymierzeńcem naszej skóry. Właśnie dlatego w okresie jesienno – zimowym warto postawić na systematyczne nawilżanie twarzy. Dzięki temu utrzymamy odpowiednią hydrodynamikę skóry oraz prawidłową funkcje ochronnego płaszcza hydro-lipidowego naskórka. Oto kilka sposobów na szybką regenerację i odpowiednią porcję nawilżenia. Nie zapominaj o nawilżaniu skóry w sezonie grzewczym!

 

Nie zapominaj o nawilżaniu skóry w sezonie grzewczym – Pij wodę

Osoby, którym zależy na skutecznym nawodnieniu organizmu powinny zwrócić szczególną uwagę na przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. W zależności od źródła, zaleca się picie przynajmniej 1,5 – 2l wody mineralnej dziennie. Walkę z przesuszoną skórą warto toczyć zarówno „na zewnątrz”, jak i „od środka”. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety bogatych w cynk i witaminy A, C i E, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Sprzymierzeńcami w walce o zdrowy wygląd skóry i jej odpowiednie nawilżenie są przede wszystkim warzywa i owoce.

Nie zapominaj o nawilżaniu skóry w sezonie grzewczym – Świadomie  kupuj kosmetyki

W codziennej pielęgnacji przesuszonej skóry bardzo istotne jest stosowanie kosmetyków dobranych odpowiednio do jej potrzeb. Inaczej na zmiany temperatur reaguje skóra tłusta, inną reakcję obserwują właścicielki cery suchej. Właśnie dlatego warto skorzystać z profesjonalnej konsultacji dermatologicznej lub kosmetologicznej, podczas której specjalista określi typ cery i zaproponuje produkty, które zapewnią jej odpowiednią pielęgnację i nawilżenie. – tłumaczy Ilona Kwas-Brosch z krakowskiej Kliniki VESUNA. Warto również podkreślić, że w zależności od pory roku, skóra twarzy potrzebuje innej pielęgnacji. Suche powietrze i zmiany temperatur, charakterystyczne dla okresu jesienno-zimowego sprawiają, że lekki krem może nie wystarczyć.

nawilżanie

Nie zapominaj o nawilżaniu skóry w sezonie grzewczym – Postaw na zabiegi estetyczne

Planując jesienno-zimowe wydatki warto również zaplanować serię zabiegów nawilżających. Profesjonalna pielęgnacja skóry to nie tylko sposób na efektywne nawilżenie, to również metoda na zatrzymanie upływającego czasu. – tłumaczy specjalistka z Kliniki VESUNA. Również w tym wypadku ważną rolę odgrywa konsultacja ze specjalistą. To właśnie podczas wizyty można zaplanować terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta. Rodzaj i liczba zabiegów uzależniona jest między innymi od stanu skóry i rodzaju cery. Coraz częściej pacjenci decydują się na terapie będące połączeniem profesjonalnych zabiegów z domową pielęgnacją. Przykładem takiej terapii jest INTRACEUTICALS®. Obecnie w ofercie Kliniki VESUNA dostępnych jest kilka linii kosmetyków oraz profesjonalnych preparatów, dzięki którym w krótkim czasie możemy optymalnie nawilżyć i rozświetlić skórę.

Nie zapominaj o nawilżaniu skóry w sezonie grzewczym – Bądź systematyczna

Kluczem do sukcesu w pielęgnacji skóry jest systematyczność. Regularne przyjmowanie suplementów diety, picie odpowiedniej ilości płynów i stosowanie dopasowanych przez specjalistę kosmetyków oraz preparatów pozwoli osiągnąć zamierzone efekty. Seria profesjonalnych zabiegów dodatkowo je spotęguje. Szara, przesuszona skóra odejdzie w niepamięć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...