Nie tylko mycie – jak lepiej zadbać o higienę dłoni w podróży?

Odpowiednia higiena rąk jest kluczowym elementem zachowania zdrowia. Mycie dłoni jest naszą codziennością, jednak w niektórych sytuacjach takich jak podróż, mamy ograniczony dostęp do wody czy środków pielęgnacyjnych. Co możemy wtedy zrobić? Rozwiązaniem jest stosowanie skutecznego płynu do dezynfekcji rąk o szerokim spektrum działania.

jak lepiej zadbać o higienę dłoni w podróży

 

Jak zadbać o higienę dłoni w podróży?

Dbanie o higienę rąk w czasie podróży jest utrudnione. Zwłaszcza ze względu na ograniczony dostęp do wody oraz mydła. Dlatego zaopatrzmy się w wysokiej jakości płyn do dezynfekcji dłoni. Pozwoli on na szybkie pozbycie się licznych drobnoustrojów chorobotwórczych z powierzchni naszych rąk. Warto sięgnąć po skuteczny środek biobójczy, który, w przeciwieństwie do kosmetyków, pomoże nam pozbyć się z powierzchni dłoni nie tylko zanieczyszczeń, ale przede wszystkim chorobotwórczych mikroorganizmów – wirusów, bakterii i grzybów. Ma więc on szersze działanie niż większość dostępnych w sklepach zwykłych środków antybakteryjnych.

W czasie wakacyjnych podróży często korzystamy z transportu publicznego. Przemieszczamy się także własnym autem i chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, np. jeżdżąc na rowerze, spacerując, bawiąc się z najmłodszymi na placu zabaw… W każdej z tych sytuacji jesteśmy jednak narażeni na działanie szkodliwych dla zdrowia wirusów, bakterii oraz grzybów, które mogą wywoływać infekcje. Gdy częste mycie dłoni jest utrudnione, dobrym rozwiązaniem może okazać się ich prawidłowa dezynfekcja. Sięgając po płyn do dezynfekcji rąk, który nie wymaga użycia wody i wykazuje potrójne, biobójcze działanie, mamy szansę zadbać o nią skuteczniej.

Jak zrobić domowy płyn do dezynfekcji rąk?

Jak zrobić domowy płyn do dezynfekcji rąk?

Domowy płyn do dezynfekcji rąk - inaczej płyn antybakteryjny i antywirusowy bazuje na spirytusie lub wódce, która od wieków była wykorzystywana m.in. do  odkażania ran i urazów. Stężenie alkoholu musi wynosić min. 70%., w przeciwnym

Trisept MAX, czyli niezastąpiony towarzysz w podróży

Formuła płynu do dezynfekcji Trisept MAX została opracowana przez ekspertów z firmy farmaceutycznej z 197 letnim doświadczeniem. Płyn ten posiada w swoim składzie substancje czynne, wykazujące potrójne działanie: bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Ma on szersze działanie niż kosmetyki pielęgnacyjne oferowane powszechnie w sklepach. Co więcej – dostępny jest w niewielkim, wygodnym opakowaniu o pojemności 30 ml, dzięki czemu zmieści się w kosmetyczce, torebce czy plecaku.

Na uwagę zasługuje nie tylko odpowiednie stężenie alkoholu w jego składzie (80%), ale również obecność gliceryny. Składnik ten odpowiada za wiązanie wody w naskórku, dzięki czemu zapewnia dodatkowe nawilżenie dłoni. Trisept MAX, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi produktów biobójczych, został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Jest dostępny w aptekach – zapytaj o niego farmaceutę!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  17 sierpnia 2020 20:15

    Zawsze pamiętam o chusteczkach antybakteryjnych czy żelach. Używałam ich długo przed pandemią.

    Odpowiedz
  2. Biomedka  18 sierpnia 2020 08:39

    Zawsze warto mieć pod ręką. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany