Polecamy: „Nie ma rodziców doskonałych” Isabelle Filliozat

Nakładem wydawnictwa Esprit niedawno ukazała się na polskim rynku książka  Isabelle Filliozat „Nie ma rodziców doskonałych”. Rodzicielstwo stawia przed nami ogromne wyzwania, chcemy być najlepsi, wychować najlepszych, inteligentnych ludzi, których życie będzie pasmem sukcesów, a ich porażki traktujemy jak własne. Jak to ma się do rzeczywistości? Czy rzeczywiście istnieją idealni rodzice?

Nie ma rodziców doskonałych

Od wieków wielu ludzi na całym świecie trapi pytanie: jak być rodzicem idealnym? Czy to w ogóle możliwe? Isabelle Filliozat, ekspert w dziedzinie psychologii i rozwoju dziecka, która zmieniła losy milionów rodzin na całym świecie, bez wahania odpowiada: nie ma rodziców idealnych! Odetchnij z ulgą i koniecznie sięgnij po tę książkę. Jej autorka, w sposób prosty i bezpośredni przedstawia najczęstsze błędy i słabości, którym poddają się rodzice. Bohaterowie historii, które przytacza, zamknięci za drzwiami gabinetu psychologa otwarcie przyznają się do obojętności, braku miłości i obsesji, jakie targają relacjami z ich dziećmi. Filliozat tłumaczy między innymi to, skąd bierze się w rodzicach agresja i jak ją zwalczać, czy możliwe jest kochanie wszystkich dzieci po równo, jak posługiwać się językiem czułości i w jaki sposób radzić sobie z innością własnego dziecka. Książka zawiera także ćwiczenia, praktyczne porady i celne wskazówki, które pomogą radzić sobie z wychowaniem na co dzień.

Patronaty nad książką objęły prestiżowe media parentingowe: TVP ABC, eGaga.pl, „M jak Mama”, „Dziecko”, „eStilo”, MamaDu. Poprzednie książki Isabelle Filliozat („Moje dziecko doprowadza mnie do szału”, „W sercu emocji dziecka”, „Próbowałam już wszystkiego”) zyskały miano bestsellerów.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  9 września 2016 07:02

  Zacznijmy od tego, że w ogóle na świecie nie było, nie ma i nie będzie ideałów! A co do ksiązki, to na pewno wielu rodzicom może pomóc w wychowywaniu pociech.

  Odpowiedz
  • Aneta  29 września 2016 14:19

   Dokładnie – ideały żyją tylko w bajkach 🙂

   Odpowiedz
 2. Hidari11  11 września 2016 15:25

  Nie ma ideałów, bo nie ma bezwględnych racji i prawd. Na tym polega indywidualnośći różnorodność społeczeństwa, ludzi. Wszyscy mamy niby podobne, a jednak odmienne życia i trzeba dostosować się do możliwości, jakie nas otaczają (lub brak tych możliwości, które ograniczają).

  Odpowiedz
 3. Jaworka  20 września 2016 21:46

  Wiadomo że wychowanie dzieci jest trudne i absorbujące i nie zawsze postępujemy tak jak byśmy chcieli a książka na pewno może się przydać wielu młodym rodzicom chociaż teoria nie zawsze idzie ręka w rękę z praktyką

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany