Nie chcesz być już singlem? Jak znaleźć partnera i miłość?

Słowo singiel stało się bardzo popularne. Rozumiemy przez nie osobę, która jest sama, ale nie jest samotna. Nie bycie w związku jest jej wyborem. W obecnych czasach jesteśmy niezwykle zapracowani, nie mamy czasu na budowanie poważniejszych relacji, chcemy się realizowac w pracy, spełniać nasze pasje. Często przychodzi jednak ten czas, gdy mamy już dosyć bycia tak bardzo niezależnymi i zależy nam na tym, by miec obok siebie ukochaną osobę. Nie chcesz już być singlem? Zastanawiasz się jak znaleźć partnera i miłość ?

kobieta

Oprócz podstawowych potrzeb fizjologicznych takich jak jedzenie, woda, tlen czy zaspokojenie seksualne, każdy człowiek posiada również potrzeby natury psychologicznej, bardziej duchowej. Obok potrzeby poczucia bezpieczeństwa czy też samorealizacji, ogromną rolę odgrywa potrzeba miłości i przynależności. – mówi Justyna Żukowska, rzecznik portalu Flirtak.pl.

Człowiek potrzebuje bliskości oraz ciepła drugiej osoby. Poczucia, że jest dla kogoś ważny i może na kimś polegać. Lubimy dzielić się swoimi radościami, a w razie ciężkich chwil potrzebujemy pomocnej dłoni. Do tego pragniemy czuć się atrakcyjni, pożądani i co najważniejsze- kochani. To naturalne i jak najbardziej normalne. Nie należy zatem uważać potrzeby miłości za słabość.” – dodaje.

 Jak znaleźć partnera i miłość? – Rodzina i przyjaciele

W wielu sytuacjach pomocni stają się przyjaciele i rodzina, jednak to wyjątkowe połączenie zrozumienia i intymności może dać nam tylko jedna osoba – miłosny partner. Nic zatem dziwnego, że w każdym z nas, prędzej czy później rodzi się potrzeba bycia z kimś naprawdę blisko. „Bycie singlem to nic złego, w szczególności, gdy jest to świadomy wybór, jednak wielu ludzi jest samotnych z braku perspektyw lub z konieczności. Taki stan rzeczy w dużej mierze zależy od naszych wyborów i sposobu myślenia.”- komentuje Justyna Żukowska. Co więc należy zrobić, aby zmienić swój status z „wolny/a” na „w związku”?

 Jak znaleźć partnera i miłość? – Pasje pomagają

Najważniejsze to otworzyć się na ludzi i nie obawiać się wyjść z domu. Najlepiej odwiedzać miejsca, w których czujemy się komfortowo, i które wiążą się z naszymi pasjami oraz upodobaniami. Zwiększa to szansę na spotkanie kogoś o podobnych zainteresowaniach, a co za tym idzie, daje większe możliwości do rozpoczęcia rozmowy i nawiązania bliższego kontaktu.

 Jak znaleźć partnera i miłość? – Internet

Dla ludzi pochłoniętych pracą i obowiązkami stworzyliśmy portal randkowy Flirtak.pl. To doskonałe miejsce, aby rozpocząć poszukiwania swojej drugiej połówki. W sieci znajduje się mnóstwo samotnych i niesamowicie ciekawych ludzi, którzy podobnie jak miliony innych użytkowników szukają miłości właśnie w Internecie.„- odpowiada rzecznik prasowa.

Na początku należy stworzyć odpowiedni profil na portalu, który w jak najlepszy sposób odzwierciedli naszą osobowość, a jednocześnie zainteresuje potencjalnych kandydatów. Już na tym etapie dość znacząca jest prawdomówność. Nie lubimy być oszukiwani, a nadmierne koloryzowanie prawdy może zaszkodzić nowej znajomości i przynieść niepożądane skutki podczas randki. Musimy się również zastanowić, jakiego partnera poszukujemy, co jest dla nas istotne i czego oczekujemy od związku.

Najważniejsze jednak są chęci i świadoma decyzja, że jesteśmy gotowi na poszukiwanie tej właściwej osoby. Początki nie zawsze są najłatwiejsze i trzeba się liczyć z niepowodzeniami lecz należy również pamiętać, że cierpliwość często popłaca, a wytrwałe poszukiwania mogą przynieść niesamowite rezultaty.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  13 października 2015 07:02

  Gdy się przekroczy 30stke bardzo trudno jest kogoś poznać. W pracy się już wszystkich zna, na imprezach kroluja nastolatki,a wszyscy rówieśnicy są już w związkach.

  Odpowiedz
  • AnnStyl  21 października 2015 13:41

   Masz rację. Szanse małe niestety.

   Odpowiedz
 2. martucha180  13 października 2015 09:48

  Ze znajomościami przez internet zawsze trzeba uważać. Nigdy nie ma się pewności, kto siedzi po drugiej stronie monitora.

  Odpowiedz
  • AnnaKwasniak  13 października 2015 16:11

   Ja tak właśnie poznałam męża ;D

   Odpowiedz
 3. Aneta  13 października 2015 10:05

  Czasem wszystko przychodzi samo, nawet gdy nie szukamy 😉

  Odpowiedz
  • Żanett  13 października 2015 11:09

   Zgadza się – zdarza się tak pod warunkiem, że nie siedzimy w domu i jest szansa na to, że poznamy kogoś w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak w pewnym wieku nie jest to już takie proste 🙂 Im jesteśmy starsi, tym trudniej jest poznać kogoś sensownego. No i musimy pamiętać, że trzeba wyjść z domu – nikogo nie poznamy siedząc przed telewizorem i licząc na to, że miłość zapuka do drzwi 🙂

   Odpowiedz
 4. martus2833  13 października 2015 19:41

  Na szczęście od kilku lat jestem szczęśliwą mężatką. Teraz byłoby mi bardzo ciężko znaleźć swoją drugą połówkę. W moim otoczeniu nie widzę potencjalnych kandydatów 🙂 Zauważyłam też, że moja koleżanka singielka na wiele imprez nie jest zapraszana. Słyszałam kiedyś, „że jest potencjalnym zagrożeniem”.

  Odpowiedz
 5. bbo  14 października 2015 12:25

  Najczęściej ON wkracza w nasze życie, gdy wcale GO nie szukamy 😀

  Odpowiedz
  • AnnStyl  21 października 2015 13:42

   OOOO! Trafne spostrzeżenie.

   Odpowiedz
  • kobiecymokiem  28 października 2015 16:38

   Dokładnie 😉

   Odpowiedz
 6. Patriszia  15 października 2015 15:36

  Nie ma też co szukać na siłę.

  Odpowiedz
 7. Anita  29 października 2015 22:56

  Trzeba w większości po prostu częściej wychodzić z domu.. gdziekolwiek 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany