Nici hialuronowe – wszystko, co chciałabyś wiedzieć o odmładzaniu skóry kwasem hialuronowym

Spis treści:

Nici hialuronowe to opracowana w 2008 roku innowacyjna metoda polegająca na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w głąb tkanki skórnej w sposób liniowy. W artykule podpowiadamy, jak wygląda zabieg, jakie efekty można uzyskać, a także jak pielęgnować skórę po zabiegu.

Nici hialuronowe zabieg

 

Jak przebiega zabieg nićmi hialuronowymi?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, której zadaniem jest utrzymywanie prawidłowego nawilżenia tkanek skórnych. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego obecnego w naszych organizmach maleje, przez co skóra traci swoją jędrność oraz elastyczność.

Aby poprawić ujędrnienie, nawilżenie oraz wygląd tkanek skórnych, wykorzystuje się zabiegi polegające na aplikowaniu kwasu hialuronowego. Kwas stymuluje fibroblasty (komórki skóry), łatwo integruje się z tkankami naszych organizmów, poprawia przepływ tlenu oraz właściwości odżywczych, a także maksymalizuje syntezę kolagenu w skórze.

Nici hialuronowe podawane są do tkanek skórnych za pomocą miękkiej, tępo zakończonej kaniuli. Nici aplikuje się prostopadle do naturalnych linii napięcia skóry (linii Langera). Dzięki temu w tkance skórnej tworzone są odpowiednie kanały, które pozwalają na efektywne rozprowadzanie kwasu hialuronowego zgodnie z wektorami napięcia skóry.

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ nici hialuronowe wprowadzane są po uprzednim miejscowym znieczuleniu. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać jedynie przesuwanie się kaniuli w tkance skórnej.

Efekty aplikacji nici hialuronowych

Celem zabiegu nićmi hialuronowymi jest wymodelowanie profilu twarzy, uwydatnienie jej kształtu, poprawienie nawilżenia oraz jędrności, co sumarycznie składa się na efekt liftingu. Poza tym nici hialuronowe mogą być wykorzystywane do korygowania linii policzków, podbródka, owalu twarzy i zmarszczek mimicznych.

Efekty zabiegu uwidaczniają się do około 4 tygodni, z czego pierwsze widoczne zmiany mogą być zauważone już po pierwszym zabiegu. Poprawa napięcia skóry redukuje zmarszczki, a skóra nabiera zdrowszego i młodszego wyglądu. Efekty terapii nićmi hialuronowymi trwają nawet do 2 lat, zależnie od kondycji i charakteru skóry pacjenta.

Pielęgnacja skóry przed i po zabiegu nićmi hialuronowymi

Skóra wymaga odpowiedniego przygotowania przed zabiegiem. Należy ją nawilżyć, a także zapewnić odpowiednie składniki odżywcze. Bezpośrednio po zabiegu na skórze twarzy mogą powstać obrzęki, zaczerwienienia lub niewielkie siniaki. Aby zredukować te zmiany, warto zaaplikować maść lub żel wzmacniający naczynia krwionośne. Doskonale sprawdzą się środki na bazie witaminy K i C lub arniki górskiej. Dodatkowo warto utrzymywać skórę nawilżoną, co sprzyja jej szybszej regeneracji.

Zabieg nićmi hialuronowymi – przeciwwskazania

Mimo że wprowadzanie kwasu hialuronowego do tkanek skórnych nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają rozpoczęcie terapii. Nici hialuronowe nie mogą być aplikowane w przypadku karmienia piersią i w ciąży, a także w przypadku: cukrzycy, nowotworów, infekcji skórnych oraz chorób autoimmunologicznych.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...