Nawilżanie & Dotlenianie z marką Soraya

Opętane kultem młodości coraz częściej poszukujemy specjalistycznych kosmetyków o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym, „cudotwórczych” zabiegów odmładzających, a czasem uciekamy się do metod bardziej inwazyjnych, które oferuje dermatologia estetyczna. W tej pogoni często zapominamy o fundamentalnej potrzebie każdej cery, bez względu na wiek i typ, czyli o nawilżaniu.

Seria pielęgnacyjna marki SORAYA Nawilżanie & Dotlenianie

Promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, klimatyzowane pomieszczenia, złe nawyki żywieniowe, używki, czy po prostu brak czasu na właściwą pielęgnację, powodują, iż niełatwo jest utrzymać nawilżenie skóry na prawidłowym poziomie. Jest to szczególnie trudne w okresie letnim, kiedy do odwodnienia skóry przyczyniają się dodatkowo wysoka temperatura i większa ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Nie od dziś wiadomo, że skóra sucha starzeje się znacznie szybciej,  jest też bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i podrażnienia. Dlatego to właśnie na prawidłowym nawilżeniu powinno zależeć nam najbardziej, kiedy chcemy zachować zdrowy, piękny, młodzieńczy wygląd.

Woda w skórze jest czynnikiem niezbędnym, nawilża, chroni, oczyszcza z toksyn. Jest potrzebna do prawidłowego przebiegu wszelkich przemian fizjologicznych i reakcji biochemicznych. Nawet jej niewielki niedobór powoduje zakłócenia  tych procesów, a co za tym idzie zmiany parametrów strukturalnych skóry. Pierwsze sygnały alarmowe, że skóra chce „pić”, to pieczenie, nieprzyjemne napięcie, wiotczenie i szorstkość. Później jest tylko gorzej – naskórek zaczyna się nadmiernie łuszczyć i łatwo pęka. Problem sięga także znacznie głębiej. Białka podporowe naszej skóry, czyli kolagen i elastyna wymagają optymalnej ilości wody dla zachowania prawidłowej struktury. Niedobór życiodajnego płynu powoduje zmiany budowy tych włókien, a co za tym idzie utratę sprężystości, jędrności i elastyczności oraz powstawanie zmarszczek. Zatem skóra odwodniona wygląda po prostu na starszą.

 

Nowa seria pielęgnacyjna SORAYA Nawilżanie & Dotlenianie

Oprócz niedostatecznego nawilżenia, które jak wynika z badań dotyka 34% kobiet w Europie,  istotne znaczenie dla wyglądu skóry ma jej odpowiednie dotlenienie oraz eliminacja toksyn. Wielkomiejski tryb życia i stres odbijają się na kondycji naszej cery. Nagromadzenie szkodliwych metabolitów, zanieczyszczeń, niedostatek snu sprawiają, że staje się ona matowa, poszarzała, o nieładnym kolorycie. Brakuje jej witalności, świeżości i blasku. By zapewnić kompleksową troskę o piękno, idealny kosmetyk powinien łączyć działanie intensywnie nawilżające i dotleniające skórę z kosmetycznym detoksem oraz działaniem anti-aging. Te wysokie wymagania spełnia nowa seria pielęgnacyjna marki SORAYA Nawilżanie & Dotlenianie.

Nawilżanie & Dotlenianie to linia 8 kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji twarzy. Wśród nich znajdują się kremy do twarzy, krem pod oczy, tonik oraz produkty do demakijażu o zróżnicowanych formach: mleczko, płyn micelarny, żel, by każda kobieta mogła wybrać to, co najbardziej lubi. Receptury kosmetyków oparte są na trzech innowacyjnych kompleksach składników aktywnych: AQUA-CELL, OXY-CELL oraz DETOX-CELL.

AQUA-CELL zawiera kwas hialuronowy doskonale nawilżający powierzchnię naskórka, a także ekstrakt z fiołka, który wykorzystując mechanizm akwaporyn napełnia wodą komórki skóry oraz przestrzenie międzykomórkowe.

 

Wspomniany mechanizm odkryty został w 1992 roku, a w 2003 roku odkrycie to uhonorowano Nagrodą Nobla. Akwaporyny to białka błonowe, które tworzą kanały transportujące wodę. Mają one podstawowe znaczenie dla zachowania równowagi wodno-elektrolitowej naszego ciała. W skórze ich duża ilość zapewnia lepszy transport wody, dlatego w kosmetykach nawilżających zastosowanie znalazły substancje zdolne do pobudzania produkcji tych struktur. Należą do nich m.in. specyficzne oligosacharydy, zawarte w ekstraktach roślinnych. Ekstrakt z fiołka trójbarwnego zastosowany w kompleksie AQUA-CELL jest niezwykle bogaty właśnie w tego typu substancje. Stymuluje syntezę akwaporyn oraz zwiększa ilość kwasu hialuronowego w naskórku.

Należy pamiętać, że zadaniem kosmetyku nie jest wprowadzenie do skóry wody, lecz dostarczenie substancji, które będą w stanie tę wodę związać i zatrzymać. Tak właśnie działa AQUA-CELL, zapewniając tym samym totalne nawilżenie skóry, a pośrednio poprawę jędrności i elastyczności oraz redukcję zmarszczek.

Z kolei OXY-CELL, czyli bogaty w arabinogalaktany ekstrakt z nasturcji,  ma za zadanie zwiększać wewnątrzkomórkowy transport tlenu, dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie oraz zaopatrzenie komórek skóry w substancje odżywcze. Jego działanie uzupełnia DETOX-CELL oparty na ekstrakcie z drożdży. Można powiedzieć, że ten nowoczesny składnik oczyszcza naszą skórę od wewnątrz. Stymuluje tworzenie systemów odpowiedzialnych za utrzymanie homeostazy komórki i usuwanie szkodliwych metabolitów oraz redukuje ilość utlenionych protein i lipidów.

Innowacyjne zastosowanie przez markę SORAYA kombinacji tych trzech kompleksów daje doskonałe efekty. Dzięki optymalnemu nawilżeniu, dotlenieniu oraz oczyszczeniu z toksyn skóra staje się gładka, jędrna i ładnie napięta. Oznaki zmęczenia i stresu zostają zredukowane, poprawia się koloryt cery, która zyskuje zdrowy blask i promienność.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (84 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. katarina136  5 sierpnia 2012 19:57

    Uwielbiam markę Soraya. :):) Z pewnością zakupię produkty z tej serii. :);)

    Odpowiedz
  2. BlackAndWihte  6 sierpnia 2012 20:59

    Osobiście nie znam tej linii od Soraya, ale moja siostra używała kremu dotleniającego, z tego co mi wiadomo spełnia obietnice producenta, bo jej stan skóry uległ znacznej poprawie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.