Nauka języka w domu dla zapracowanych kobiet

Rynek pracy jest bezlitosny. Znajomość języków obcych jest obecnie bardzo ważna i praktycznie żaden pracodawca nie będzie zainteresowany kandydaturą na stanowisko danej osoby, która w swoim CV nie wpisała znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Z drugiej strony brak znajomości języków obcych dla niektórych może być powodem do wstydu, gdy języka tego uczą się nawet małe dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę. Czy nauka języka angielskiego jest trudna? Jak wygląda nauka języka w domu wśród zapracowanych kobiet? Czy można nauczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu?

Angielski to podstawa

Zapewne nie raz zastanawiałaś się, dlaczego niektóre osoby tak szybko uczą się angielskiego i dlaczego jego nauka jest dla nich tak prosta. Przeglądałaś ogłoszenia, szukałaś korepetycji, jednak nadmiar pracy i obowiązki domowe nie pozwoliły Ci zrealizować swoich marzeń o znajomości angielskiego? A może potrzebujesz kursu szkolnego, który jedynie odświeży Ci pamięć i sprawi, że porozumiewanie się w tym języku znowu stanie się proste? Korepetycje online to doskonały pomysł zarówno na naukę języka obcego od podstaw, jak i na odświeżenie dawno przyswojonych reguł gramatycznych oraz słownictwa. To Ty decydujesz, jakiego języka będziesz się uczyła i jaki korepetytor będzie pomagał Ci w osiągnięciu celu! Nawet będąc młodą mamą, nie musisz rezygnować ze swoich pasji i ze swojego rozwoju!

Czy język angielski jest trudny?

Wszystko zależy od podejścia oraz od oczekiwań. Nauka angielskiego nie musi być trudna. Nie trzeba nawet wychodzić z domu. Ogromną rolę odgrywa również ilość czasu, jaką poświęca nam korepetytor. W przypadku nauki online jest to jedna osoba, którą można sobie wybrać. Jedyne, co trzeba zrobić to zasiąść przed komputerem i przyswajać wiedzę. Wstydzisz się przychodzić do kogoś do domu? Napa Cię to obawą? Może zwyczajnie nie masz na to czasu, ponieważ dopiero co zostałaś matką, aby ciężko pracujesz? Żaden problem! Możesz podjąć naukę z pozycji kanapy i uczyć się jeszcze efektywniej niż osoby w szkołach językowych! Najtrudniejsze tak naprawdę są początki i oswajanie się z nowym słownictwem. Późniejsze etapy stają się przyjemniejsze i szybsze, gdyż najżmudniejsza jest nauka gramatyki oraz zasad pisowni.

Dlaczego warto znać angielski?

Obecnie jest to chyba najbardziej uniwersalny język na całym świecie i większość ludzi porozumiewa się właśnie  taki sposób. Łączy on kultury i sprawia, że kontakt  innymi osobami z całego świata jest prosty. To język, którego obecnie wymaga w CV prawie każdy pracodawca. Bez tego podanie o prace zostanie rzucone do kosza i zapomniane. Znajomość języków obcych rozbudza wyobraźnię i pobudza mózg do aktywnej pracy. Dzięki nim możesz podróżować, poznawać nowych ludzi oraz ubiegać się o najlepsze stanowiska! Warto pamiętać również o tym, że język angielski często przydaje się osobom, które prowadzą własny biznes. Dzięki temu mogą obserwować, jak zmieniają się światowe rynki i w jaki sposób można rozszerzyć swoje zasięgi. Możliwe jest również nawiązanie porozumienia z kontrahentami zagranicznymi, co z pewnością przyczyni się do gwałtownego rozrostu firmy.

Jak znaleźć wolny czas na naukę języka angielskiego?

Oczywiście życie wymaga wielu poświęceń, a często na naukę brakuje nie tyle chęci, co czasu. Zapewne niejednokrotnie zastanawiałaś się, w jaki sposób można zyskać więcej czasu, który można poświęcić na swoje przyjemności i rozwijanie umiejętności. Warto kierować się zasadą możliwości. Najlepsze techniki zyskiwania wolnego czasu często nie wystarczą, aby udać się do szkoły językowej. Biorąc pod uwagę korki, opłaty za naukę oraz liczebność grup, rezygnujemy ze swoich postanowień i zatapiamy się z powrotem w wir codziennych obowiązków. Nie można jednak rezygnować z siebie! Nauka i rozwijanie umiejętności to postawa. Nawet jeżeli masz godzinę lub nawet 30 minut wolnego czasu, poświęć go na naukę angielskiego online. Nie musisz w tym celu wychodzić z kanapy, korepetytor pomaga tylko Tobie, a nauka jest szybka i przyjemna! To doskonały sposób nie tylko na naukę, ale i na relaks. Dzięki temu możesz uczyć się angielskiego, kiedy tylko masz czas i chęci. Nie jesteś zmuszana, a nieobecność na zajęciach nie będzie owocowała dodatkowymi pracami na przyszłe spotkanie oraz krzywymi spojrzeniami nauczycieli. To TY podejmujesz decyzje!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (111 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wusia  6 grudnia 2018 16:51

  Polecam naukę na smartfonie – program Duolingo.

  Odpowiedz
  • martucha180  7 grudnia 2018 08:35

   Zerknę.

   Odpowiedz
 2. Emotikonka  7 grudnia 2018 09:52

  Studiuję filologię angielską, więc wiem jaki wysiłek trzeba w to włożyć. Chociaż prawdą jest, że bez znajomości słówek nie da się czegokolwiek zrobić. Można znać wszelkie struktury gramatyczne, ale bez słówek do niczego się nie przydadzą.

  Odpowiedz
 3. ewalub  7 grudnia 2018 09:56

  Ja polecam kurs DIKI. W każdej wolniejszej chwili, w autobusie, w poczekalni do lekarza mogę na telefonie powtarzać słówka. Fajny jest tam ranking użytkowników. Mnie bardzo motywuje to by być w czołówce, co wymusza więcej nauki 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany