Nauka angielskiego online ‒ oto TOP 5 cech szkolenia, na które warto zwrócić uwagę

Decydując się na naukę angielskiego w internecie, dobrze jest zastanowić się, którą szkołę chcemy wybrać i dlaczego. Jest wiele kursów językowych online, które znacząco różnią się względem siebie. Problemem może być mnogość zajęć, różne poziomy nauczania, różni nauczyciele czy wymagania, jakie mamy w stosunku do lekcji. Jak sobie z tym poradzić? Jest kilka odpowiedzi, jak wybrać szkołę językową online, aby później cieszyć się lekcjami, które spełnią nasze oczekiwania. Oto TOP 5 cech kursu, na które warto zwrócić uwagę, aby w pełni cieszyć się nauką przez internet.

Nauka angielskiego online ‒ oto TOP 5 cech szkolenia, na które warto zwrócić uwagę

Jaki kurs angielskiego online wybrać?

Jest wiele cech wyróżniających kursy językowe. Oczywiście, niektóre z nich będzie można przypisywać tylko jednej szkole językowej, a inne będą charakterystyczne dla kilku różnych platform. Dlatego też warto wcześniej poszukać informacji na temat tego, co może być ważne podczas uczenia się online, szczególnie jeśli dotychczas nie mieliśmy szansy na naukę w tym modelu. 

Dobrym przykładem szkoły językowej, którą wysoko oceniają kursanci, jest Tutlo – https://pl.tutlo.com/. Ten kurs językowy zawiera wszystkie sprawdzone cechy zajęć językowych odbywających się przez internet. Oto, na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze szkoły, aby mieć pewność, że nasz kurs jest tym optymalnym.

  1. Możliwość personalizacji zajęć

Przez personalizację rozumiemy przede wszystkim swobodę dopasowania lekcji do naszych nawyków oraz planu dnia. Minęły już czasy, kiedy nauka angielskiego oznaczała chodzenie na zajęcia o konkretnej godzinie, a grupy, w których się uczyliśmy, liczyły po 15‑20 osób. Teraz dobre zajęcia to lekcje indywidualne, które samodzielnie dopasujemy do naszego grafiku. Dzięki temu będziemy uczyć się częściej, a więc i lepiej.

  1. Nauka angielskiego online z lektorem

Możliwość wyboru nauczyciela, z którym możemy lub chcemy się uczyć to kolejny duży plus. Chętniej będziemy rozmawiać z lektorami, którzy nadają na tych samych falach, co my. Dodatkowo warto sprawdzić, czy nasza szkoła da nam szansę uczenia się z native speakerami. Dzięki takim lekcjom szybciej opanujemy słownictwo, akcenty i przełamiemy barierę w komunikacji. 

  1. Test poziomujący i darmowe zajęcia

Czym jest i jak wygląda test poziomujący z angielskiego? To krótki sprawdzian online, czasami przybierający formę testu wielokrotnego wyboru, a czasem wymagający uzupełnienia okienek, gdzie musimy wstawić odpowiednie wyrazy. Dzięki niemu sprawdzimy nasz potencjał językowy, a nauczyciele dowiedzą się, jak sobie radzimy z różnymi blokami tematycznymi. Po teście podpowiedzą nam, jakie braki musimy nadrobić i jaki materiał powinniśmy powtórzyć. Warto też wspomnieć, że niektóre szkoły języka angielskiego online oferują jedną lub też kilka godzin nauki za darmo, abyśmy mogli sprawdzić, czy faktycznie radzimy sobie podczas tego typu zajęć.

  1. Darmowe materiały edukacyjne

Dobre szkoły działające w sieci oferują swoim kursantom materiały do nauki. Przeważnie są to e-booki, filmiki, infografiki, animacje, a nawet podcasty. Często poruszane są tam zagadnienia, które pomogą usystematyzować zdobytą wiedzę.

  1. Nauka z dowolnego miejsca na świecie

Tak, można uczyć się angielskiego online z lektorem z dowolnego miejsca na Ziemi. Platformy cyfrowe do nauki dają bowiem możliwość korzystania z lekcji na tablecie, smartfonie czy laptopie, który jest podłączony do internetu. Nie potrzebujemy bardzo szybkiego połączenia, by się uczyć. Nawet siedząc na hotelowym tarasie, możemy spędzić 20 minut z naszym ulubionym lektorem i porozmawiać z nim po angielsku, by nadal rozwijać swoją znajomość języka. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...