Naturalnie piękna z biomezoterapią – innowacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej

Biomezoterapia to przełomowa metoda uwzględniająca potrzeby osób poszukujących naturalnych sposobów dbania o kondycję skóry ciała. Jest stosowana w profilaktyce starzenia się skóry twarzy, ale i jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z pomarańczową skórką.

 

Zdrowa, promienna i zadbana cera to wizytówka każdej kobiety. U mężczyzny to natomiast atut oraz znak, że wie on, jak o siebie zadbać. Skóra jest jednak także odzwierciedleniem wewnętrznej kondycji naszego organizmu. Biomezoterapia to zabieg, który w zgodzie z naturą działa na drodze biologicznego wsparcia układów detoksykujących znajdujących się w naszym ciele. Zastosowanie preparatów sporządzanych w oparciu o roślinne składniki oraz podawanie ich w stężeniach homeopatycznych to idealna terapia przeciwzmarszczkowa zarówno dla kobiet, jak i panów ? mówi lekarz medycyny estetycznej Grażyna Glonek z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie.

Kuracja BIO
Zabieg biomezoterapii przypomina klasyczną mezoterapię igłową. Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej lekarz ostrzykując skórę poddaną zabiegowi podaje śródskórnie substancje aktywne. Z tą różnicą, że są one naturalnego pochodzenia ? nie zawierają one środków konserwujących. Biomezoterapia stawia na naturę. Oczywiście klasyczna mezoterapia nie jest szkodliwa, a wręcz odwrotnie działa świetnie na kondycję skóry, lecz nie zawsze odpowiada potrzebom klientów, którzy szukają naturalnych metod. W biomezoterapii stosuje się złożone leki homeopatyczne, które powstają w oparciu o preparaty roślinne. Leki antyhomotoksyczne oparte są na substancjach naturalnych, dlatego nie wymagają one wcześniejszych testów alergicznych ? tłumaczy specjalista z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis.

Piękna skóra i brak cellulitu!
Leki stosowane podczas zabiegu biomezoterapii działają głównie w dwóch obszarach. Skutecznie poprawiając kondycję skóry pozwalają jej zachować młody i zdrowy wygląd oraz niwelują zmarszczki. A po drugie są skuteczne w walce z pomarańczową skórką. Substancje te aktywizują funkcje komórkowe i enzymatyczne, pobudzają syntezę włókien kolagenu i elastyny. Na skutek ich pojawienia się w skórze odwracane są szkody powstałe na skutek zanikania włókien kolagenu, czego skutkiem jest obwisła zmarszczona skóra. Zabieg poprawia wygląd skóry jej napięcie oraz świetlistość ? staje się ona promienna i zdrowa! – mówi dr Glonek.

Problem cellulitu jest znany bardzo wielu kobietom. Płeć piękna, niezależne od wieku oraz figury, boryka się z kłopotem pomarańczowej skórki. Biomezoterapia jest zabiegiem, który skutecznie pomaga przywrócić skórze zdrowy wygląd a kobiecie poczucie pewności siebie. Cellulit jest chorobą tkanki łącznej ? zalegające toksyny odkładają się w tkance podskórnej ud, pośladków oraz ramion, upośledzając podstawowe funkcje skóry. Zostaje zaburzony proces usuwania składników przemiany materii poprzez układ limfatyczny oraz krwionośny. Biomezoterapia polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych o odpowiednim stężeniu i składzie wpływa na naturalne procesy, stymuluje je ? komentuje dr Grażyna Glonek, i dodaje: w biomezoterapii wykorzystuje się antyhomotoksyczne leki zawierające składniki pochodzenia naturalnego stymulujące tkanki. Leki homeopatyczne wspomagają odnowę skóry, jej odżywienie, stymulują regenerację skóry, poprawiają pigmentację, przeciwdziałają tworzeniu wolnych rodników, uaktywniają oddychanie komórkowe. Biomezoterapia umożliwia ujędrnienie tkanek, uzyskanie młodszego wyglądu i lepszego napięcia skóry. Zabieg pozwala skórze odzyskać zdolność prawidłowego funkcjonowania.

Homotoksykologia w służbie medycyny estetycznej
Dla większości z nas termin homotoksykologia brzmi tajemniczo… Opowiada dr Grażyna Glonek: Homotoksykologia to dziedzina medycyny, która przyjmuje założenie, że choroby takie jak np.: objawy starzenia się skóry czy cellulit są efektem walki organizmu z toksynami, a ściślej ujmując z homotoksynami, pochodzącymi z wewnątrz organizmu, jak i z zewnątrz ? czyli otaczającego nas świata. Homotoksyny to substancje wywierające bezpośredni lub pośredni, lecz szkodliwy wpływ na ludzki organizm. Mogą one być wprowadzane z żywnością lub są obecne w organizmie w wyniku przemian metabolicznych. Problem ten dotyka właściwie wszystkich ? warunkuje to niestety środowisko, w którym żyjemy.

Biomezoterapia to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej głównie za sprawą zwrócenia się całkowicie w stronę natury. Zabieg cieszy się jednak popularnością nie tylko wśród osób poszukujących naturalnych rozwiązań, ale i alergików. Natura zdaje się mieć rozwiązania na wiele kłopotów estetycznych, co będzie kolejnym…?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (224 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...