Naturalne kosmetyki nowoczesnej kobiety

Trend kupowania ekologicznych produktów obejmuje już nie tylko produkty żywnościowe. Warto, poza wewnętrznym zdrowiem i naturalnością, zadbać o te zewnętrzne, czyli naszą skórę. Kosmetyki naturalne (szampony bez SLS, antyperspiranty bez aluminium ) są odpowiednikiem żywnościowych eko-produktów. Warto w nie zainwestować, gdyż to własnie nasza skóra najczęściej jest narażona na nieporządne skutki chemikaliów i zanieczyszczeń. Kosmetyki naturalne

Coraz częściej nasza skóra jest nadwrażliwa, podrażniona i skłonna do alergii. Powodem tego są oczywiście zanieczyszczenia wody i powietrza, ale też źle dobrane kosmetyki. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego,  że coraz więcej kosmetyków używanych przez nas na co dzień, zawiera ogromne ilości sztucznych składników oraz konserwantów, których tak usilnie unikamy w naszej diecie.

„W przypadku kosmetyków naturalnych obok działania najważniejszy jest skład produktu. Każdy element jest starannie dobrany, aby uniknąć prawdopodobnych alergenów oraz konserwantów” – mówi Róża Nowakowska kosmetolog z Nantes.pl. Kosmetyki takie często nie posiadają zapachu, lub pachną niezwykle delikatnie, gdyż tworzone są na bazie naturalnych olejków eterycznych.

Częstym, poza podrażnieniami i nadwrażliwością,  problemem skórnym jest trądzik. Dotyczy to nie tylko, jakby się mogło wydawać, nastolatek, ale także dorosłych kobiet po 20 roku życia. Walcząc z trądzikiem, zupełnie niepotrzebnie używamy zbyt silnych kosmetyków.

Dziewczyny, które mają cerę skłonną do wyprysków, bardzo często błędnie stosują inwazyjne i podrażniające skórę kosmetyki antybakteryjne i przeciw trądzikowe” – wypowiada się wizażystka Anna Kołodziej. – „W takich przypadkach zarówno do pielęgnacji, jak i makijażu najlepiej jest stosować kosmetyki naturalne i mineralne” Kosmetyki te, poza oczywistymi walorami zdrowotnymi, mają dodatkowe atuty. Nie zatykają one porów i pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu nie powstają zaskórniki oraz zawierają minerały, które  cera doskonale pielęgnują skórę i leczą z wszelkich niedoskonałości.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany