Natura w sypialni, czyli o przewadze mebli z litego drewna

Bez względu na to, ile czasu poświęcamy każdej nocy na sen i jak wiele czerpiemy z tego przyjemności, jedno nie ulega wątpliwości – bez niego nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Skoro więc już coś robimy, róbmy to porządnie. W tym przypadku najlepiej w zgodzie z naturą.

Sen – dostarcza energii, zapewnia zdrowy i atrakcyjny wygląd, poprawia samopoczucie i humor, a przy tym nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Nie oznacza to jednak, że nie należy się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli chcemy być należycie wypoczęci, powinniśmy wcześniej poświęcić trochę uwagi aranżacji sypialni. To jej prawidłowy wystrój, a przede wszystkim dobór właściwych mebli, stanowi najlepszą gwarancję, że rano obudzimy się z uśmiechem na twarzy. Lub przeciwnie ? grymasem wywołanym dźwiękiem budzika. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka – przeczytacie poniżej.

sypialnia beds

Meble z kolekcji Beds

Honorowe miejsce w każdej sypialni zajmuje łóżko. Liczy się nie tylko jego odpowiednia szerokość, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Najczęściej produkuje się je z drewna, które z jednej strony tworzy przytulny nastrój, z drugiej zapewnia trwałość całej konstrukcji. Za synonim najwyższej jakości uchodzi natomiast lite drewno.

Co ciekawe, meble z litego drewna muszą spełniać szereg rygorystycznie określonych wymogów. Zgodnie z przyjętymi standardami materiał zastępczy może być zastosowany jedynie w przypadku ścian tylnych oraz dna szuflad. Drewno lite spotykane w sypialniach poddawane jest zwykle starannej obróbce, przy czym zastosowane techniki zależą od jego przeznaczenia. Do najczęściej wykorzystywanych należy sezonowanie i suszenie do odpowiedniej wilgotności, nierzadko ma miejsce również tak zwane parzenie. Dzięki takim zabiegom produkty końcowe są odporne na zmienne warunki klimatyczne otoczenia. Specjalnym obostrzeniom podlega ponadto użyty do produkcji klej, który powinien posiadać odpowiednie atesty higieniczne wydane przez Państwowy Zakład Higieny. A to wszystko w trosce o komfort konsumenta.

Kolekcja Koli - meble Beds

Kolekcja Koli – meble Beds

Mimo, że obcujemy z drewnem na co dzień, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z wszystkich jego zalet. Drewno lite jest nie tylko niezwykle stabilne, ale przy tym lekkie i niedrogie. Ekologów ucieszy fakt, że sprzyja środowisku, majsterkowicze będą mogli je wielokrotnie odnawiać, natomiast alergicy odetchną z ulgą na wieść o jego udowodnionych właściwościach antybakteryjnych.

Kolekcja Seti - meble Beds

Kolekcja Seti – meble Beds

Doskonałym przykładem takich łóżek z litego drewna mogą być produkty Beds.pl, które oferują wyroby wykonane w 100% z tego surowca. W skład asortymentu wchodzą nie tylko łóżka, ale także szafy, szafki, komody, toaletki, krzesła oraz dodatki do sypialni. Wszystkie te elementy łączy jedno ? solidność wykonania i wytrzymałość, gwarantująca estetyczny wygląd na lata. Drewno lite w połączaniu z ciekawym designem daje efekt subtelnej elegancji. Jeśli urządzacie właśnie sypialnie – weźcie pod uwagę meble z litego drewna.

Inspiracje do domu: Mała sypialnia

Inspiracje do domu: Mała sypialnia

Nie każda z nas może pochwalić się wielką, przestronną sypialnią. Najczęściej musimy starać się odegrać rolę dekoratora naprawdę małych wnętrz. Myślisz, że Twój pokój jest zdecydowanie za mały na wstawienie wielkiego łóżka zamiast rozkładanej kanapy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany