Nasz patronat: „Dobrze zagrane”. Premiera książki Anny Ryś

20 stycznia zadebiutowała książka „Dobrze zagrane”, autorstwa Anny Ryś. To opowieść o miłości do futbolu, łamaniu zasad i odnajdywaniu prawdziwych uczuć w relacjach budowanych na kłamstwie. Jak mówi autorka, jest to pozycja „dla młodych dorosłych w każdym wieku”. Bardzo miło nam ogłosić, że objęliśmy patronatem medialnym tę pozycję!

Spis treści:

„Dobrze zagrane” to przyprawiona szczyptą nastoletniego romansu, lekka, pełna emocji, (nie)fortunnych przypadków i humoru, fabularna powieść o dziewczynie, która mimo napotkanych trudności postanawia walczyć o rozwój swojej pasji – gry w piłkę nożną. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

„Dobrze zagrane”. Premiera książki Anny Ryś

Determinacja głównej bohaterki powieści, żeby rozwijać swoją pasje gry w piłkę nożną jest tak duża, że decyduje się na ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości. Fabuła prowadzi czytelnika przez całe spektrum emocji bohaterki, będących następstwem tej decyzji: od złości i zwątpienia, aż po ekscytację i motyle w brzuchu.

– Jest to książka, której pierwotna wersja powstała, gdy byłam nastolatką. Po latach postanowiłam wrócić do tego tekstu, w którym na nowo odkryłam realne emocje i rozterki. Młodzi ludzie u progu dorosłości często mają niską samoocenę, borykają się z wewnętrznymi, trudnymi dylematami. Poprzez moją książkę chciałabym wesprzeć zarówno młodszych, jak i starszych czytelników na drodze do osiągnięcia poczucia bycia sobą. Chciałabym im powiedzieć, że różne wahania, trudne decyzje są w tym procesie całkiem normalne i warto walczyć o spełnienie własnych marzeń – mówi Anna Ryś, autorka książki “Dobrze zagrane”.

Główną bohaterką powieści jest 16-letnia Pati, która pochopnie zgodziła się na przeprowadzkę do małego miasta, a z konsekwencji zdała sobie sprawę zbyt późno. Dziewczyna nie potrafi żyć bez futbolu, tymczasem w Malinowie nie ma kobiecego klubu, a o męskim może zapomnieć. Postanawia jednak zawalczyć o swoje marzenie. Dzięki pomocy koleżanki z nowej klasy Patrycja „zmienia się” w Pawła i trafia do juniorskiej drużyny KS Torpeda. Podobieństwo między nią a jej alter ego jest na tyle duże, że w końcu Patrycja uznaje, że lepiej będzie, jeśli wyjaśni wszystkim, że Paweł jest jej kuzynem. Na szczęście nikt nie kwestionuje tej wyimaginowanej relacji rodzinnej. Kiedy dziewczyna nie wciela się w Pawła, stawia na kobiecość, żeby jak najbardziej się od niego odróżnić. W efekcie musi nieustannie grać kogoś, kim nie jest – niezainteresowaną piłką nastolatkę albo nieistniejącego chłopaka.

Czy na dłuższą metę ta podwójna gra ma szanse powodzenia? Czy intryga wyjdzie na jaw? Czy ktoś odkryje prawdę, czy może sama Pati będzie mieć dosyć ciągłego udawania?

Anna Ryś „Dobrze zagrane”

Anna Ryś – odkąd pamięta, wolała świat wyobraźni od rzeczywistości. Pasję do pisania odkryła w sobie już jako nastolatka. Przelewanie radosnej twórczości na papier było najlepszą zabawą, a jej efektem, między innymi, pierwsza wersja historii o Pati. Stanowiła ona bazę powieści „Dobrze zagrane”, którą ostatecznie autorka dokończyła po… dwudziestu latach.

Już w sprzedaży!

Książka „Dobrze zagrane” od 20 stycznia jest już dostępna w sprzedaży w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce. 29 stycznia w Kawiarni Literackiej w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie z autorką książki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...