Co nas zniechęca do seksu?

Czy wiecie, że istnieją trzy zachowania, od których odechciewa się seksu każdemu. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Błędy prezentujemy w kolejności od najlżejszego do najgorszego – według odczucia ankietowanych.

Co nas zniechęca do seksu? – Brak wzajemności

W seksie ważna jest świadomość własnych potrzeb, ale nie zwalnia ona z troski o partnera. Tymczasem jednym z najczęściej popełnianych błędów w łóżku jest skupienie tylko na sobie. – Współżycie to interakcja dwóch stron, trudno kochać się szczęśliwie, jeśli angażuje się tylko jedna z nich. O seksie warto ze sobą rozmawiać, pytać o odczucia partnera – tłumaczy Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z Fun Factory, producentem gadżetów erotycznych.  Inna rzecz to spełnianie tych potrzeb. Może się zdarzyć, że kobieta potrzebuje więcej pieszczot, a mężczyzna kończy dużo szybciej.

Co nas zniechęca do seksu? – Sprawdzanie telefonu

Znak naszych czasów – do łóżka, zamiast ukochanej osoby, zabieramy telefon. Ciągłe zapatrzenie w ekran smartfona to bardzo popularne zachowanie, które potrafi ostudzić nawet najbardziej napalonego partnera. Jeśli nie chcesz zniechęcić swojej drugiej połówki, mającej na ciebie ochotę, wyłącz komórkę i schowaj ją z pola widzenia. Szybko przekonasz się, że to nie ona jest ci potrzebna do szczęścia.

Co nas zniechęca do seksu? – Brak higieny

Kto by się spodziewał? Ale to niestety prawda – tym co najbardziej nas obrzydza w partnerze jest brud… i zapach. Jeśli zależy ci na romantycznym wieczorze i upojnej nocy po całym dniu pracy, weź pod uwagę kąpiel i zmianę ciuchów na świeże. Jeśli natomiast tej zasady nie stosuje twój partner, zaproponuj mu wspólny prysznic. – Higiena jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Natomiast ważne, by nie popaść w przesadę i nie wyszorować sobie narządów płciowych zbyt mocno, i tym samym nie zaburzyć naturalnego środowiska pochwy. A jeśli podczas seksu stosuje się gadżety erotyczne, koniecznie należy je każdorazowo czyścić – podkreśla Anna Moderska, ekspertka Fun Factory.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bazuka  2 listopada 2016 17:15

  …..

  Odpowiedz
 2. janka1312  3 listopada 2016 22:39

  zaniedbany partner 😉

  Odpowiedz
 3. Uśmiechnij się :)  4 listopada 2016 07:10

  Myślę, że to, co zniechęca to brak otwartości partnera na nasze pomysły 😉 Ciężko czerpać satysfakcję ze zbliżenia, kiedy partner nie daje nam tego, czego oczekujemy.

  Odpowiedz
 4. martucha180  4 listopada 2016 17:21

  Chamstwo itp.

  Odpowiedz
 5. Jaworka  6 listopada 2016 21:12

  hahah zabieranie telefonu do sypialni to już oznaka że partner mnie w ogóle nie interesuje a czystość to myślę że jest podstawowym punktem kiedy idziemy do łóżka

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany