Narcystyczne znaki zodiaku. Osoby, którym patronują te astrologiczne symbole, kochają tylko siebie

Świadomość swoich możliwości i mocnych stron jest ważną częścią budowania tożsamości, a pewność siebie i odpowiednie nastawienie mogą pomóc nam zrealizować wiele życiowych celów. Zdarza się jednak, że miłość do samego siebie przybiera nienaturalnie wybujałe rozmiary. Tak, że nie zostaje już w sercu zbyt wiele miejsca dla innych… Kogo dotyczy ten problem? Odpowiedź znajdziecie w gwiazdach!

Narcystyczne znaki zodiaku to osoby, posiadające zespół wrodzonych cech, które predysponują je do egoistycznych zachowań. Nie znaczy to, że uważają się za najpiękniejsze, są całkowicie zapatrzone w swój prywatny mikrokosmos i nigdy nie można na nie liczyć. Po prostu poświęcają sobie znacznie więcej uwagi niż reprezentanci innych astrologicznych symboli i na pierwszym miejscu zawsze stawiają siebie. Nasza wróżka Fortunata zgodziła się wskazać najbliższe tej postawie znaki zodiaku trochę ku przestrodze, a trochę z przymrużeniem oka. Sprawdźcie, kto do nich należy!

Narcystyczne znaki zodiaku. Osoby, którym patronują te astrologiczne symbole kochają tylko siebie

 

Byk

narcystyczne znaki zodiaku

giphy.com

Byki kochają luksus, wysokie standardy i prezenty. Są ambitne i dążą do wyznaczonych sobie celów nawet po trupach, ale jednocześnie uwielbiają być rozpieszczane i obdarzane atencją. Jeśli nie dostają jej tak po prostu, ciężko pracują, by zasłużyć na miano najpiękniejszych, najzdolniejszych, najmądrzejszych… Zdają sobie sprawę z faktu, że ich postawa postronnym obserwatorom wydaje się często wyjątkowo samolubna, ale traktują to jak rodzaj zabawy czy gry. Wmawiają sobie, że tylko „bawią się” w kreowanie jakiejś tożsamości. Zapytane, nigdy nie przyznają więc, w jak dużym stopniu darzą się miłością własną. Będą iść w zaparte, że zależy im na szczęściu innych i pomocy otoczeniu.

 

Lew

narcystyczne znaki zodiaku

giphy.com

Lwy wiodą prym w zajmowaniu pierwszego planu. Nie robią tego jednak świadomie. Odczuwają po prostu silny imperatyw, by osiągać jak najlepsze wyniki i nie mogą powstrzymać się przed dążeniem do tego celu. Są przy tym tak przyzwyczajone do komplementów, że oczekują ich na każdym kroku, bo czują, że po prostu im się one należą. Czują się dziwnie, gdy za którymś razem nie usłyszą zachwytów na swój temat. Zwykle udaje im się zyskać miano najpopularniejszych osób jeszcze w szkole, a później starają się wspiąć na podobnie wysoki szczebel w miejscu pracy. Tak już mają.

 

Waga

narcystyczne znaki zodiaku

giphy.com

Wagom patronuje planeta Wenus. Jako patronka miłości nasyca je więc zarówno miłością do samych siebie, jak i do wszystkiego, co piękne. Nic dziwnego, że poświęcają one dużo uwagi zewnętrznej atrakcyjności i uwielbiają robić sobie samym ładne prezenty. Ale to jeszcze nie wszystko… Wagi mają bowiem skłonność do użalania się nad swoim losem. Jeśli świat nie pada przed nimi na kolana i nie zasypuje ciekawymi propozycjami, czują się pokrzywdzone i niedocenione. Zaabsorbowane swoimi sprawami, potrafią zaniedbywać rodzinę i przyjaciół, nie dostrzegając ich problemów. Na piedestale zawsze przechowują swoje małe bolączki.

Skorpion

narcyzm

giphy.com

Wymieniając narcystyczne znaki zodiaku, po prostu nie da się pominąć Skorpiona. Osoby urodzone pod tym astrologicznym symbolem są zwykle tak zapatrzone w siebie, że uważają się za jednostki krystalicznie czyste. Nie ma sensu wchodzić z nimi w polemikę na tematy, co do których mają ustaloną opinię, bo na pewno nie zmienią zdania. W dodatku, Skorpiony uwielbiają się nagradzać i marnować czas, bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Uznają, że zasługują na wszystko, co najlepsze, więc beztrosko oddają się zakupom i luksusowym zabiegom pielęgnacyjnym. Wobec innych nie są już tak samo hojne i skłonne do staran. Prezenty z drugiej ręki i przyjęcia, na których zamiast kolacji serwują znajomym gotowe przekąski to w ich wykonaniu standard.

 

Ryby

narcystyczne znaki zodiaku

giphy.com

Ryby uwielbiają odgrywać rolę wielkich społeczników. Ostentacyjnie wspierają chorych i potrzebujących, organizując zbiórki dla ubogich czy biorąc udział w rozmaitych charytatywnych akcjach. W rzeczywistości jednak nie są specjalnie czułe na potrzeby i cierpienia innych, szczególnie swoich bliskich. Po prostu chcą przekonać siebie o własnej dobroci i wielkim sercu. W głębi duszy przejmują się wyłącznie swoim losem i mają o sobie bardzo wygórowane mniemanie. Inwestują w wygląd bez jakichkolwiek ograniczeń i oddają się zakupom, zapełniając szafę do granic możliwości. Bez zastanowienia zapisują się też na dodatkowe rozwijające zajęcia, wycieczki czy naukę języków obcych, nie próbując nawet dostosować swoich aktywności do grafiku partnera. Dla innych mają zaś przede wszystkim „dobre rady”. W końcu Ryby wiedzą wszystko najlepiej…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (89 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...