Znasz już nappuccino? Drzemka kofeinowa to wyjątkowy sposób na regenerację

Nappuccino – jeśli wydaje Ci się, że ta nazwa brzmi znajomo to masz rację! Nappuccino, to połączenie dwóch słów – cappuccino i drzemki. Jak się okazuje, drzemka kofeinowa, to jedna z najskuteczniejszych metod na dodatkowych zastrzyk energii w ciągu dnia. Jest o wiele bardziej skuteczna niż sama kawa!

Jeśli wydaje Ci się, że wypicie kawy powoduje natychmiastowy przypływ energii i drzemka po niej to coś niemożliwego, to jesteś w błędzie. Spadek energii w ciągu dnia, to coś, co zdarza się niemal każdemu. Jak skutecznie zregenerować organizm, by nabrać nowej siły na działanie? Nie ma nic lepszego niż drzemka i kawa. Najlepiej połączyć obie te czynności. Znasz już nappuccino? Drzemka kofeinowa to wyjątkowy sposób na regenerację!

nappucino drzemka kawowa

Nappuccino – co to jest?

Nappuccino, czyli drzemka kofeinowa. To pojęcie powstało z połączenia dwóch słów: napp, czyli drzemka i cappuccino – kawa. Okazuje się, że filiżanka kawy wypita tuż przed krótką drzemką pozwala zmaksymalizować korzyści płynące z kawy i popołudniowej drzemki. Jak to możliwe? Drzemka kofeinowa to nic innego jak wypicie filiżanki ulubionej kawy tuż przed krótką drzemką. Nappuccino daje nam dodatkowy zastrzyk energii, większy niż samo wypicie kawy lub tylko drzemki. To wyjątkowy “biohack” dla naszego organizmu. Dzięki połączeniu kawy i drzemki nasz organizm lepiej się regeneruje i po krótkim odpoczynku mamy jeszcze więcej energii!

Poznaj najpopularniejsze rodzaje kaw. Przewodnik po kawach podawanych w kawiarniach!

Poznaj najpopularniejsze rodzaje kaw. Przewodnik po kawach podawanych w kawiarniach!

Pyszna kawa to prawdziwa przyjemność. Na co dzień nie każdy z nas dysponuje wysokiej jakości ekspresem i ziarnami, żeby móc pić codziennie tak aromatyczną kawę jak w kawiarni. Zdarza się też, że wchodzą do kawiarni, widzimy rodzaje kaw i zastanawiamy się, co oznaczają poszczególne nazwy. Espresso, czy latte to raczej coś, co zna każdy, ale niektóre rodzaje kaw mogą przyprawić o zawrót głowy. Zapraszamy na krótki przewodnik po rodzajach kaw i sposobach jej podawania!

Drzemka kofeinowa, czyli przepis na nappuccino

Kofeina zawarta w kawie nie od razu pobudza nasz organizm do działania. Potrzebujemy ją zmetabolizować, by kawa zaczęła działać, stąd pomysł ekspertów do efektywniejszego wykorzystania czasu, w którym nasz organizm nabiera energii. Jaki jest idealny przepis na nappuccino? Zaparz filiżankę ulubionej kawy i szybko ją wypij. Nastaw budzik na ok. 20-30 minut i spróbuj zasnąć. Podczas, gdy kofeina jeszcze nie “zasiliła” naszego organizmu, mamy czas na krótką drzemkę. Oddychaj spokojnie, wycisz się, uspokój myśli. Najbardziej regenerująca jest drzemka 20-minutowa. Nappuccino, czyli drzemka kofeinowa jest tak skuteczna w wyniku zbiegania się w czasie początku działania kofeiny z momentem wybudzenia się z popołudniowej drzemki.

drzemka kawowa nappuccino

Jak jest najlepsza pora na nappuccino?

Drzemka kawowa to odpowiednia opcja dla każdego z nas, gdy organizm jest nieco zmęczony i potrzebuje dodatkowej energii. Zamiast sięgać wyłącznie po kolejną filiżankę kawy, warto dać czas organizmowi na regenerację. Pamiętaj jednak, żeby nie ucinać sobie drzemki, gdy zbliża się noc, czyli nie później niż na 6 godzin przed snem nocnym. Eksperci zalecają drzemkę kawową na ok. 8 godzin po przebudzeniu się.

przepis na nappucino drzemka kawowa

Fot. Erik Witsoe on Unsplash

Jak działa drzemka kawowa?

Organizm metabolizuje kofeinę przez ok. 20 minut. Oznacza to, że po takim czasie kawa zaczyna działać. Te 20 minut, w których nie mamy jeszcze zastrzyku energii, najlepiej jest wykorzystać właśnie na drzemkę. Sen w sposób naturalny pomaga nam się zregenerować, podładować energię, wzmacnia działanie kawy, która zacznie działać tuż po przebudzeniu. Nappuccino pozwala lepiej wykorzystać czas oczekiwania na pojawienie się działania kofeiny po wypiciu kawy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (65 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  17 kwietnia 2023 20:59

    Lubię spać po kawie 😉

    Odpowiedz
  2. janka1312  17 kwietnia 2023 22:31

    pierwsze słyszę, ale na pewno spróbuję

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany