Największe zalety pracy z domowego biura

Spis treści:

Pandemia znacząco zmieniła rynek pracy i nasze podejście do zdalnego wykonywania obowiązków służbowych. Obecnie aż 80 procent osób uważa, że jest w stanie efektywnie pracować z domowego zacisza i niewiele mniej (bo ok. 70 procent osób) jest zdania, że pomaga im to zachować zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym. O czym warto pamiętać urządzając domowe biuro, aby faktycznie praca zdalna miała więcej zalet niż wad?

Udogodnienia biur, o które w domu trudno?

Podstawową zaletą pracy biurowej, której próżno szukać w domowym zaciszu, jest przestrzeń do interakcji z innymi pracownikami oraz klientami biznesowymi. Wiele statystyk wskazuje na to, że pracownicy cenią możliwość uczenia się od innych i łatwość nawiązywania nieformalnych kontaktów w czasie przebywania w biurze. Mówiąc o różnicach między pracą w domu i w biurze często wysuwany jest również argument dotyczący udogodnień fizycznych. Statystyki wskazują, że aż 60-70 procent respondentów jest bardziej zadowolonych ze swojego biurka w biurze, niż w domu. Blisko połowa ocenia też lepiej swoje krzesła biurowe niż te, na których siedzą w domu.

Z powyższych argumentów przemawiających na rzecz biur zasadne wydają się być jednak głównie te dotyczące interakcji socjalnych. W kwestii wyposażenia domowego biura, obecnie mamy możliwości porównywalne do tych, jakie panują w dowolnym miejscu pracy. A nawet w wielu przypadkach takich możliwości mamy więcej!

Bolący kręgosłup w biurze? Wypróbuj pracę zdalną

W wielu miejscach pracy krzesła i fotele biurowe, podobnie jak i biurka, dostosowane są do uniwersalnych potrzeb, co niekoniecznie będzie odpowiadało osobom o szczególnych potrzebach. A w dzisiejszych czasach większość pracowników spędzających kilka godzin dziennie w pozycji siedzącej ma takie potrzeby: deformacje kręgosłupa, wady postawy i dolegliwości bólowe wymagają zaadresowania na kilku płaszczyznach. Ćwiczenia i fizjoterapia są oczywiście nieodzowne, ale wiele nie zmienią, jeśli nie będą szły w parze z zindywidualizowanym wyposażeniem biura. I tutaj pojawiają się niezbywalne zalety pracy w domowym zaciszu.

Urządzając domowe biuro mamy możliwość doskonałego dopasowania krzesła biurowego i biurka do naszego wzrostu, nawyków, ulubionych pozycji do pracy, wagi, specyfiki pracy. Wysokiej jakości meble biurowe umożliwiają pracę na stojąco i siedząco: posiadają możliwość regulacji blatu, siedziska, podłokietników, a nawet głębokości siedziska w fotelu. Wielu pracowników nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wygodne, dopasowane do sylwetki krzesło wpływa na jakość pracy.

Nie możesz się skupić? Wymień krzesło

Jednym z ciekawych aspektów porównania pracy w biurze i domu jest kwestia możliwości skupienia. Część respondentów wskazuje na to, że trudniej jest im się skupić w chaosie pracy biurowej, wśród wielu pracowników prowadzących rozmowy. Inni zauważają, że tego typu problemy z koncentracją mają w domu: za głównych „rozpraszaczy” uwagi uznaje się obowiązki domowe i pozostałych domowników.

Jednak fizjoterapeuci zauważają, że najczęściej dyskredytowanym elementem pracy siedzącej wpływającej na koncentrację, jest jakość krzesła. Niewygoda powodowana przyjmowaniem niefizjologicznej postawy, różnorodne dolegliwości bólowe, sztywnienie karku czy ból nadgarstków wpływają na jakość pracy w równym stopniu w biurze i w domu, jeśli oczywiście nie mamy odpowiednio dopasowanego środowiska pracy. Kupując krzesło samodzielnie, tylko dla siebie, w firmie specjalizującej się w profesjonalnym dobieraniu rozwiązań biurowych pod indywidualne potrzeby takiej jak Geret, zyskujesz pewność, że nowy fotel będzie ci naprawdę pomagał w pracy. Zdecydowanie taki mebel nie zajmuje więcej miejsca niż krzesła biurowe kupowane w tradycyjnych sklepach meblowych, a jego jakość znacznie przekracza standardowe rozwiązania.

Jeśli pracujesz zdalnie i doświadczasz dyskomfortu: koniecznie przyjrzyj się zastosowanym rozwiązaniom biurowym. Jeśli pracujesz zdalnie i jesteś zadowolony z komfortu pracy, również możesz zyskać na spersonalizowanych meblach: twój kręgosłup będzie ci wdzięczny.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (39 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...