Największe kompleksy mężczyzn – czego wstydzą się najbardziej?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że kompleksy mężczyzn są często większe niż kobiet? Uważasz, że fałdka na brzuchu, grube kostki, czy odstające uszy są powodem do kompleksów? Zapewniamy, że mężczyźni nie zwracają na nie zbytniej uwagi podobnie – tak jak my najczęściej nie zwracamy uwagi na przyczyny ich największych kompleksów. A co to za kompleksy?  Oto 4 największy męskie zgryzoty!

Największe kompleksy mężczyzn

 

1. Największe kompleksy mężczyzn – Wygląd

Kobietom często wydaje się, że mężczyźni nie przejmują się swoim wyglądem. W końcu to my, kobiety układamy włosy, wykonujemy makijaż, półki uginają się pod ciężarem kosmetyków, lubimy nowe ubrania podkreślające nasze kształty. Również mężczyźni mają sporo z tej próżności i kompleksów zarazem w sobie.

Jednym z częstszych męskich kompleksów są… włosy. Nawet jeśli mężczyzna ma bujną czuprynę przygląda się sobie w lustrze i sprawdza czy jego zakola się nie powiększyły. A może umawiałyście się kiedyś z facetem, który nie pozwalał dotykać swoich włosów? Podobnie jest z kwestią zarostu – im gęstszy i ciemniejszy tym lepiej!

Innym w kompleksów jest budowa ciała. Mężczyźni chcą mieć szerokie klatki piersiowe i często to właśnie ich budowa jest powodem do kompleksów. Podobnie jest ze wzrostem – mężczyźni odczuwają presję konieczności bycia wyższym od swojej partnerki. O ile w sprawie włosów, klatki piersiowej najczęściej nie przykładamy do tego wagi, to rzeczywiście wiele kobiet woli wysokich mężczyzn.

2. Umiejętności w łóżku – ta niepewność jest przyczyną wielu męskich kompleksów

Każdy mężczyzna chce być tym najwspanialszym kochankiem, który nie tylko zawróci w głowie partnerce, to jeszcze chce, by przez długie lata go wspominała. Dlatego panowie tak często pytają jak nam było, lub też przechwalają się pod niebiosa w znajomości ars amandi.

3. Kompleksy mężczyzn – Zarobki

W naszym społeczeństwie utrzymuje się przekonanie, że mężczyzna musi zarabiać więcej niż jego partnerka. O ile dla nas nie jest to tak istotne, o tyle dla mężczyzn jest jednym z podstawowych zawodowych celów. Do tego mężczyźni nie lubią mówić o swoich zarobkach, chyba że te są naprawdę wysokie – wtedy uwielbiają się chwalić i popisywać. Ci sami mężczyźni później oczywiście narzekają, że na swojej drodze spotykają jedynie kobiety zainteresowane ich ilością zer na koncie.

4. Gadżety – lub ich brak to przyczyna wielu męskich frustracji

O ile kobiety najczęściej inwestują w siebie, to mężczyźni lubią wydawać pieniądze na gadżety. Nowa konsola, telefon, sportowy samochód, tablet, drogi zegarek, latający dron, świetny aparat – to ich słabości. Sprawdzają parametry swojego kina domowego, liczy się ilość cali telewizora, czy koni mechanicznych pod maską. I ta słabość, na którą wydają pieniądze może stać się powodem ich kompleksów, które pojawiają się zawsze w konfrontacji z samochodem, zegarkiem, telefonem sąsiada czy kolegi z pracy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...