Najtrudniejszy znak zodiaku – trudno go zrozumieć, ujarzmić i za nim nadążyć

Niektóre znaki zodiaku są znacznie trudniejsze do zrozumienia od innych. Trudno nadążyć za ciągłymi zmianami ich nastroju, postaw czy sposobu myślenia. Potrafią być kłótliwe, niezdecydowane albo po prostu wewnętrznie rozedrgane czym utrudniają życie zarówno sobie, jak i całemu swojemu otoczeniu. Ale jaki jest ten najtrudniejszy znak zodiaku? Na pytanie odpowiedziała nasza wróżka Fortunata!

najtrudniejszy znak zodiaku

Fot. Depositphotos, 153663588_xl-2015

Najtrudniejszy znak zodiaku – trudno go zrozumieć, ujarzmić i za nim nadążyć

 

Bliźnięta

najtrudniejszy znak zodiaku

giphy.com

Ten niezbyt – mogło by się wydawać – przychylny tytuł astrologia nadaje osobom urodzonym pod znakiem Bliźniąt. Nie należy jednak zrównywać określenia „najtrudniejszy” ze słowem „najgorszy”. Chodzi raczej o to, że Bliźnięta są wyjątkowo zmienne, nieprzewidywalne, żywotne i nieustannie za czymś gonią.

 

15 cech, przez które tak trudno zrozumieć Bliźnięta:

 1. Nazwa tego znaku zodiaku nie jest przypadkowa. Bliźnięta zdają się bowiem posiadać dwie, zupełnie różne osobowości i swobodnie dryfować pomiędzy nimi. Raz introwertyczne i przestraszone na myśl o wykonaniu służbowego telefonu, innym razem potrafią wejść na scenę przed milionem ludzi lub zrobić karczemną awanturę na środku centrum handlowego. I Ty naprawdę myślisz, że je znasz?
 2. Bliźnięta są bardzo wrażliwe na swoim punkcie. Nie lubią krytyki i mówią o tym otwarcie. Same często żartują ze swoich wpadek, rozśmieszając towarzystwo do łez. Nigdy nie zapomną jednak podobnej zniewagi, padającej z ust kogoś innego.
 3. Zodiakalne Bliźniaki potrafią być duszami towarzystwa, tym bardziej, że często mają zacięcie artystyczne i są świetnymi dyplomatami. W rzeczywistości nie należą do istot stadnych i najlepiej czują się same ze sobą, poświęcając wolny czas na samorozwój, hobby czy beztroski odpoczynek. Ich przyjaciele nie mogą tego zrozumieć. Kochają ich obecność, dlatego brak propozycji dotyczących spotkań albo odpowiedzi na SMS-y ze strony Bliźniaków nie daje im spokoju.
 4. Bliźnięta mają dość ostentacyjny styl bycia, które wiele osób niesłusznie odbiera jako pewność siebie, tupet czy wręcz arogancję. Nie zachowują się tak celowo, po prostu lubią traktować życie jak rodzaj spektaklu, w którym grają pierwszy plan. Z tego powodu potrafią drażnić otoczenie, jak nikt inny, dopóki nie pozna się ich bliżej.
 5. Ten znak zodiaku ma wyjątkowy problem z usiedzeniem na miejscu. Wiecznie mają wrażenie, że coś je omija, że powinny być gdzieś indziej, wśród innych ludzi i robić coś zupełnie innego. Nieustannie rzucają się więc w wir nowych przygód, znajomości i pasji, co może irytować bliskie im osoby, stanowiące często ich charakterologiczne przeciwieństwo.
 6. Cecha, która działa na nerwy samym Bliźniętom to odczuwany przez nie ciągły niepokój. Sprawia on, że nie ufają ludziom i z góry spodziewają się ataku, przez co pozostają nadmiernie ostrożne. Mają też wrażenie, że o czymś zapomniały, coś zgubiły albo, że to co osiągnęły jest niewystarczające.
 7. Bliźnięta łatwo się rozpraszają, a w swoim myśleniu pozostają bardzo indywidualne. Z tego powodu nie potrafią pracować w grupie i znacznie lepiej czują się w zawodach, w których pracę wykonuje się samodzielnie.
 8. Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt mają skłonność do dramatyzowania. Potrafią nakręcić prawdziwą tragedię z drobiazgu, na który inni nie zwróciliby nawet uwagi. Jeżeli nie lubisz się kłócić i nie jesteś w stanie raz na jakiś czas tolerować scen, nawet nie myśl o wejściu z nimi w związek.
 9. Bliźnięta bardzo szybko nudzą się absolutnie wszystkim. Ukochani, przyjaciele, praca, pasja – we wszystkich dziedzinach potrafią nieoczekiwanie odpływać w nowym kierunku. Zdaje się, że kieruje nimi nieprzemijający syndrom „zieleńszej trawy u sąsiada”.
 10. Zodiakalne Bliźniaki to osoby nad wyraz błyskotliwe i mistrzowie konwersacji. W dyskusjach potrafią mówić w tak liryczny, zabawny i zaskakujący sposób, że ich dyskutanci nie mają szans na wygranie sporu. Częstokroć nie nadążają w ogóle za ich tokiem myślenia, przez co czują się upokorzeni.
 11. Bliźniętom przez całe życie towarzyszy poczucie braku istnienia celu. Podejmują coraz to nowe działania, lecz na dłuższą metę wydają im się one bezsensowne. Z tego powodu potrafią popadać w melancholijne nastroje i trzeba wspierać je w myśleniu, że ich życie ma sens.
 12. Bliźniaki nie potrafią dotrzymać tajemnicy. Uwielbiają bowiem plotkować i korci je żeby jak najszybciej podzielić się zdobytymi informacjami.
 13. Bliźnięta są zawsze na bieżąco z aktualnymi trendami. Ich ubiór, zainteresowanie, lektury i listy filmów pozostają dla innych niedoścignioną inspiracją, przez co przyjaciele zawsze mają wrażenie pozostawania w tyle.
 14. Osoby urodzone na przełomie maja i czerwca są bardzo otwarte i tolerancyjne. Uwielbiają otaczać się ekscentrycznymi osobami i brać udział w dziwnych inicjatywach, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem ich partnerów czy znajomych.
 15. Ostatnią z cech, które czynią z Bliźniaka najtrudniejszy znak zodiaku jest jego odwaga w drążeniu różnych kwestii. Zadawanie intymnych pytań, bezpośredniość i dociekliwość Bliźniąt często narusza prywatną sferę ich rozmówców, stając się dla nich niewygodna.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...