Najsilniejsze znaki zodiaku. Złota czwórka, której nieobce są sny o potędze

Żyjemy w czasach, w których wiele mówi się o motywacji, wielozadaniowości i dążeniu do stawania się najlepszą wersją siebie. Księgarnie i Internet są wręcz zalewane kolejnymi poradnikami czy kursami, mającymi pomóc nam w dążeniu do doskonałości. Cztery z dwunastu znaków zodiaku nie potrzebują jednak żadnej z tych form zachęty. Od urodzenia są bowiem silne psychicznie, niezłomne i zdolne do osiągania nawet najbardziej ambitnych celów. Jesteście ciekawe, czy Wasz znak należy do tej złotej czwórki? Sprawdźcie i przekonajcie się, kto może stać się Waszym najbardziej zagorzałym rywalem!

najsilniejsze znaki zodiaku

kolaż własny redakcji, unsplash.com; Priscilla du Preez; pixabay.com

Najsilniejsze znaki zodiaku. Złota czwórka, której nieobce są sny o potędze

Każdy znak zodiaku dysponują jakąś supermocą, przypisaną mu przez konkretny układ gwiazd i planet, towarzyszący jego narodzinom. Cztery z zodiakalnych symboli charakteryzują się jednak wyjątkową potęgą, która – odpowiednio ukierunkowana i wykorzystana – może zaprowadzić je na szczyt. Wyrasta ona z zestawienia cech, takich jak duma, ambicja, wytrzymałość i silna wola, jakie w nagromadzeniu pomagają zajść naprawdę daleko. Sprawdźcie, kto otrzymał w darze ten pożądany, (choć niebezpieczny w nieodpowiednich rękach) „pakiet”!

 

Oto 4 najsilniejsze znaki zodiaku:

Baran

najsilniejsze znaki zodiaku

giphy.com

Barany to wyjątkowo waleczne, wytrwałe i aktywne osoby. Kochają rywalizację i chętnie podejmują wyzwania. Sale siłowni, stadiony czy ścieżki dla biegaczy w parkach są pełne Baranów, wylewających siódme poty. Równie ciężko pracują w domu czy na niwie zawodowej. Wraz z upływem lat otoczenie jest coraz bardziej zdumione, patrząc jak wielkie osiągnięcia stają się ich udziałem. Barany potrafią bowiem zrealizować mit od zera do milionera, a przy tym sprawiać jeszcze wrażenie, że dobrze się bawią.

Niekiedy ich wrodzony upór może przejawiać się także w negatywny sposób. Rozdrażnione i sprowokowane Barany nie są bowiem w stanie utrzymać swych nerwów na wodzy. Gotowe są wdać się w bójkę i wplątać się w niebezpieczne sytuacje. W sytuacjach, które nie są tego warte powinny więc uczyć się odpuszczać.

 

Rak

siła

giphy.com

Zodiakalne Raki należą do osób, które już od najwcześniejszych lat życia są przekonane o swojej wartości i możliwościach. Nawet jeśli na drodze stają im trudne przeżycia czy traumy z dzieciństwa, są w stanie przezwyciężyć te przeszkody, dzięki wrodzonemu uporowi. W głębi duszy wierzą, że zostały stworzone do wielkich rzeczy i nie boją się snuć ambitnych planów. Ciężko pracują też, by je zrealizować, a w rezultacie szybko zdobywają sobie poważanie otoczenia.

Przekonanie o własnej potędze idzie u Raków w parze z dumą, którą łatwo urazić. Znieważone zamykają się w swoim pancerzu i bardzo trudno jest wówczas do nich dotrzeć. Długo noszą w sobie zniewagi, kierując w stronę osoby, która się ich dopuściła wiele negatywnych emocji. Jeśli zależy nam na ich przyjaźni, musimy więc mieć na baczności, by nie naruszyć ich majestatu.

 

Lew

najsilniejsze znaki zodiaku

giphy.com

Lew to groźny i dumny władca sawanny. Nieprzypadkowo patronuje on więc osobom, które siła i charyzma zawsze w końcu wywiodą na pierwszy plan. Zodiakalne Lwy nigdy się nie poddają i odważnie dążą do wyznaczonego sobie celu, nie okazując słabości. Uważają, że świat przypisał im odgórnie rolę sterników i nie zamierzają działać pod cudze dyktando. Właśnie w tym przekonaniu tkwi kolebka ich potęgi. Po prostu nie wyobrażają sobie żyć inaczej. Są „chciejami”, uważającymi, że dostaną wszystko, bo po prostu im się to należy.

Wysokie wymagania, jakie stawiają sobie Lwy przekładają się też niestety na ich wymagania wobec innych. Od przyjaciół żądają absolutnej lojalności, a gdy ich zaufanie zostanie zawiedzione, będą hodować tę zadrę w pamięci do końca świata.

 

Skorpion

najsilniejsze znaki zodiaku

giphy.com

Wymieniając najsilniejsze znaki zodiaku nie sposób pominąć Skorpiony. Choć niepozorne, są to osoby pełne pasji i niebywałej konsekwencji w dążeniu do celu. Prą przed siebie, nierzadko kierując się hasłem „cel uświęca środki”. Nawet, jeżeli pozostawiają po sobie zgliszcza, nie mają wyrzutów sumienia, bo na pierwszym miejscu stawiają efekt. Nie próbuj zatrzymać Skorpiona, który poweźmie jakiś plan, bo takie działanie nie ma szans na powodzenie.

Na wszelki wypadek lepiej też uważać, by nie narazić się osobie urodzonej pod tym znakiem. Nikt nie potrafi planować zemsty z równym zacięciem i sprytem, co Skorpion. Jeśli zechce, uprzykrzy życie każdemu, kto zdoła nadepnąć mu na odcisk i zrobi to w wyjątkowo wyrafinowany sposób.

 

Czy i Ty należysz do „złotej czwórki”?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (116 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...