Najpopularniejsze diety odchudzające

Coraz więcej osób chce zmienić coś w swoim życiu. Zazwyczaj wybór pada na wprowadzenie lepszych nawyków żywieniowych. Jest to całkowicie zrozumiałe. W prasie czy telewizji jesteśmy bombardowani korzyściami płynącymi z jedzenia zdrowych potraw. Przez to, coraz więcej ludzi chce zacząć zdrowo się odżywiać.

Nie chodzi tylko o kobiety – choć ta płeć istotnie najczęściej się odchudza. Bardzo dużo mężczyzn też zmienia nawyki żywieniowe. Jakie są aktualnie najpopularniejsze diety? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Najpopularniejsze diety odchudzające

Wśród kobiet szczególnie popularną dietą jest ta, w której można jeść maksymalnie 1000 kalorii w ciągu jednego dnia. Na czym ona polega? To bardzo proste. Każda osoba, która zdecydowała się właśnie na taką dietę, je potrawy, których łączna liczba nie może przekroczyć 1000 kalorii. Zaletą jest na pewno szybki spadek masy ciała. Największa wada to dość duże zmęczenie – szczególnie w przypadku osób, które mocno zredukowały ilość jedzonych kalorii na dobę. Warto dodać, że tej diety nie można zbyt długo stosować, ponieważ może to skutkować niedoborem pewnych elementów (jak choćby witamin). Jeśli jednak jest odpowiednio wprowadzona, to można dzięki niej schudnąć nawet jeden kilogram na tydzień.

Inną bardzo popularną dietą w naszym kraju jest Cambridge. O co w niej chodzi? Osoby, które zdecydowały się stosować tę dietę jedzą przez okres jej trwania (zazwyczaj kilka tygodni) jedynie potrawy z gotowych produktów. Mogą to być chociażby zupy czy koktajle. Taki sposób mocno ogranicza ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia, a co za tym idzie daje szanse gubić zbędne kilogramy. W tym wypadku też jednak trzeba wiedzieć, kiedy przestać ją stosować. Zbyt długotrwała walka ze samym sobą może prowadzić do braku wielu koniecznych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Ponadto, dieta Cambridge obniża zdolność przemiany materii i mogą się przy niej pojawić uciążliwe zaparcia. Zarówno w tym aspekcie, jak i poprzednim nie zaleca się zbyt dużego wysiłku fizycznego. Wszystko przez to, że człowiek na tej diecie je mało kalorii i zbyt duże obciążenia mogą go bardzo poważnie osłabić.

Jeśli kiedykolwiek przeszła przez Waszą głowę myśl o odchudzaniu, to na pewno słyszeliście również o diecie marchewkowej. To całkowicie normalne, ponieważ jest ona niezwykle popularna. Na czym polega? Jak łatwo domyślić się, trzeba w czasie jej stosowania spożywać potrawy oparte o marchewkę. Wiele osób jest zdania, że jest to najlepsza dieta, która do tej pory została wymyślona. Są też jednak jej przeciwnicy, którzy twierdzą, że efekty są kiepskie, a człowiek po kilku dniach nie może już patrzeć na główny składnik wszystkich potraw. Inną odmianą diety bazującej na jednym warzywie jest dieta kapuściana.

Bardzo popularna jest również dieta Dukana. W trakcie jej stosowania należy spożywać tylko produkty wysokobiałkowe. Ponadto, trzeba koniecznie wyeliminować, na przykład, pieczywo. Dieta Dukana składa się z kilku faz, jedną z nich jest utrwalanie. Sporo osób jest zdania, że jej stosowanie jest bardzo skuteczne i nie powoduje efektu jo-jo. Nie można jednak przesadzać, ponieważ zbyt długie przebywanie na tej diecie grozi niedoborami wielu składników odżywczych.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji Świat-Diet.pl  .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. efffciaa  1 lipca 2016 13:21

  Moim zdaniem najlepszą z diet – przynajmniej dla mnie jest dieta 1000 kalorii . Jem co chcę , byle się zmieści,ć w 1000 kalorii i waga mi spada , jednak stosuję ją tylko kilka dni na szybki spadek , a potem staram się zdrowo odżywiać 🙂

  Odpowiedz
  • Aneta  30 września 2016 13:35

   1000 kcal to trochę mało, ale jak nie jest stosowana przez dłuższy okres czasu, to chyba OK 🙂 Ja byłam na diecie 1600 kcal i waga mi ładnie spadała, równomiernie, a nie ćwiczyłam zbytnio intensywnie.

   Odpowiedz
 2. Ewelina  1 lipca 2016 15:14

  Jakie szczęście, że nigdy nie musiałam i nie muszę się odchudzać. Jedzenie to dla mnie przyjemność, mogę jeść co chcę i nie mam problemu z wagą co mnie ogromnie cieszy 😀

  Odpowiedz
  • Aneta  30 września 2016 13:35

   Zazdroszczę! 🙂

   Odpowiedz
 3. ava  4 lipca 2016 09:25

  Diety oparte na jednym składniku (białko czy marchewka) nie wydają mi się za zdrowe nawet stosowane krotko…

  Odpowiedz
 4. kasia87g  4 lipca 2016 17:32

  jeśli chodzi o diety mój partner zna tylko jedną i zawsze mi powtarza „dieta cud? seks i głód” 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany