Najpiękniejsze kwietniki do wnętrz. Zielony i oryginalny charakter w twoim domu

Dom bez kwiatów jest smutny i pozbawiony charakteru. Nie od dziś wiadomo, że rośliny są również nośnikami pozytywnej energii. By jak najwięcej zgromadzić jej pod swoim dachem, a przy okazji nadać wnętrzom charakteru, zdecyduj się na umieszczenie kwiatów w najmodniejszych teraz kwietnikach. Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Wymyślne doniczki jak najbardziej są wyznacznikiem designerskiego stylu. Robią jednak jeszcze lepsze wrażenia gdy zostają połączone w wyjątkowe kompozycje lub zostaną zastąpione przez kwietniki do wnętrz. Dzięki temu nadasz swojemu mieszkaniu swoistego uroku i stylu, a z pewnością je ożywisz. Pamiętaj – kwiatów nigdy dość, a zwłaszcza w takim otoczeniu!

kwietniki do wnętrz

źródło: www.pixabay.com

Najpiękniejsze kwietniki do wnętrz. Zielony i oryginalny charakter w twoim domu

Metalowe, drewniane, prostokątne, kwadratowe, stojące i wiszące. Robiąc przegląd najmodniejszych kwietników do wnętrz nietrudno odnieść wrażenie, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Finezja bowiem nie opuszczała ich twórców i projektantów, podobnie z resztą jak w przypadku będących obecnie na topie doniczek. Od dawna bowiem stojaki na kwiaty nie pełnią wyłącznie funkcji praktycznej – czyli nie stanowią tylko podstawki dla roślin. Teraz to prawdziwe ozdoby i to nierzadko robiące większe wrażenie niż same kwiaty. Dlatego połączenie obu będzie najlepszym wyborem.

Zobacz najpiękniejsze kwietniki z sieci:

Stojące:

Wśród kwietników stojących prawdziwy prym wiodą wersje metalowe. Pięknie układają się w geometryczne kształty, a każda ściana jest smukła i delikatna. Pomysłowym kwietnikiem będzie też drewniana drabina, która odpowiednio odrestaurowana nowocześnie wpasuje się we wnętrza. Na jej stopniach pomieścisz całkiem sporo kwiatów. Co więcej, półki również mogą odegrać rolę stojaków na rośliny.

Wiszące lub przytwierdzone do ściany

Jako połyskujące metalowe lampy, albo też drewniane kompozycje na grubym sznurze – takie wiszące kwietniki na każdym zrobią piorunujące wrażenie. Projektanci jednak na tych pomysłach nie poprzestają i proponują choćby dodatek imponujących rzemykowych frędzli lub kwietniki jako koszyczki powstałe z kilku supłów zawiązanych na linach. Jeśli chodzi o wersje wiszące tutaj dominują „podstawki” stworzone dla pojedynczych wersji. Nie oznacza to oczywiście, że masz poprzestać wyłącznie na jednej zwisającej lub przytwierdzonej do ściany doniczce. Plus tych właśnie modeli jest taki, że możesz je umieścić w różnych częściach domu, nie wchodząc tym samym w drogę przyziemnym ozdobom.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  14 listopada 2018 09:05

  Ciekawe te „zielone” propozycje dla domu. Mnie najbardziej spodobał się kwietnik wiszący ze słoiczkami i wielki kwietnik drabina.

  Odpowiedz
 2. macierzanka  14 listopada 2018 17:17

  Niektóre propozycje są bardzo oryginalne.

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  14 listopada 2018 18:52

  Śliczne i orginalne 😊

  Odpowiedz
 4. slodka0018  17 listopada 2018 15:08

  Super kwietniki , bardzo mi się takie podobają i do tego piekne bujne zielone kwaty . Taka ozdoba do domu napewno super podkresla wnetrze domu 🙂

  Odpowiedz
 5. Margaretkaw  19 listopada 2018 12:02

  Piękne, mnóstwo ciekawych inspiracji 🙂 Najbardziej podoba mi się kwietnik z trzeciego zdjęcia, ale ciekawie wygląda też wiszący na sznurze i składający się z kilku niedużych doniczek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany