Najpiękniejsze kule śnieżne z całego świata – zobacz magiczne światy zamknięte pod szkłem

Bożonarodzeniowe dekoracje często przypominają nam dzieciństwo. Bombki przekazywane sobie z pokolenia na pokolenie i co roku zawieszane na kolejnych choinkach, świeczniki w kształcie domków o rozświetlonych oknach, kolorowe lampki, do których zawsze śmiały nam się oczy, a nade wszystko szklane kule z wirującymi płatkami i brokatem… Dawniej potrafiłyśmy wpatrywać się w nie godzinami, dostrzegając wewnątrz całe magiczne krainy. Po latach warto choć na chwilę wrócić do tych wspomnień i jeszcze raz zachwycić się magicznymi mikroświatami. Zajrzyjcie do naszego przeglądu kul z całego świata, by znów poczuć się jak dzieci zaglądające do zaśnieżonej Narnii!

Kule śnieżne to zimowa dekoracja, która wywodzi się z Wiednia. Powstały zupełnie przypadkowo dzięki naukowcowi, który poszukiwał sposobu na doświetlenie lampy wykorzystywanej do operacji chirurgicznych i wpadł na pomysł, aby rozproszyć światło używając szklanej kuli wypełnionej wodą. Przepisy na mieszanki „śniegu” wypełniające wnętrza kul częstokroć pozostają pilnie strzeżonymi tajemnicami ich producentów. Zamiast zastanawiać się nad tajnikami magicznej sztuczki przyjemniej jednak po prostu dać się jej oczarować, dlatego stworzyliśmy dla Was galerię najpiękniejszych kul z całego świata. Zajrzyjcie do ich wnętrza, a odnajdziecie swoje wewnętrzne dziecko!

Najpiękniejsze kule śnieżne z całego świata – zobacz magiczne światy zamknięte pod szkłem

Kule śnieżne często przybierają postać pamiątek z miejsc, które odwiedzają turyści. Wiele z nich zamyka więc w sobie miniaturki miast czy popularnych zabytków. Przeglądając ofertę sklepów z dekoracjami wyraźnie da się jednak zauważyć, że kreatywność twórców na tym gruncie stale rośnie. Kule śnieżne nie odwołują się już zatem tylko do zimowych krajobrazów. Można w nich zamknąć maleńkie powszechnie podziwiane rzeźby, figurki baletnic czy szlachetne kamienie. Co więcej, coraz częściej są one wykonywane w artystyczny i spersonalizowany sposób. Dzięki temu mieszczą w sobie także prywatne zdjęcia, scenki nawiązujące do ulubionych bajek, snów, książek czy rodzinnych anegdot, a każda z nich jest zupełnie inna. Nadziane sztucznym śniegiem albo tylko brokatem żyją własnym życiem i budzą się do snu za każdym potrząśnięciem. Przyglądając się ich wnętrzu, odnosi się wrażenie, że umieszczone w nich ptaki za chwilę wzbiją się w powietrze, a drzwiczki domków otworzą się na oścież. Zajrzyjcie z nami do środka tych najładniejszych z nich!

 

giphy.com

Obejrzyj kilka najpiękniejszych kul śnieżnych:

 

Jak podobają się Wam wyszukane przez nas kule śnieżne? Czy znalazłyście wśród nich taką, którą  chciałybyście zobaczyć na swojej komodzie bądź nocnej szafce? Nie zapomnijcie nam o tym napisać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  19 grudnia 2018 10:17

  Urocze te kule.

  Odpowiedz
 2. martucha180  19 grudnia 2018 10:36

  Cuda!

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  19 grudnia 2018 17:19

  Piękne 😍

  Odpowiedz
 4. janka1312  19 grudnia 2018 22:54

  ale to piękne 🙂

  Odpowiedz
 5. MarciaMarcia  20 grudnia 2018 08:09

  Może dosyć ładne ale mnie jakoś nigdy nie zachwycały kule. Nie wiem dlaczego, nic w nich mnie nigdy nie poruszało

  Odpowiedz
 6. lola.92  20 grudnia 2018 22:32

  Niektóre wyglądają jakby było zrobione z dodatkiem prawdziwej magii 🙂

  Odpowiedz
 7. Alluska12  23 grudnia 2018 12:23

  Niektóre są naprawdę przepiękne 🙂

  Odpowiedz
 8. Weronika  3 stycznia 2019 13:45

  Lubie takie, które charakteryzuje prostota. Piękne są te z ptakami. Kiedyś dostałam kulę DIY, w środku jest choinka, mam ją do teraz – podoba mi się w nie właśnie prostota, bez nadmiaru ozdóbek.

  Odpowiedz
 9. Skosa Sandra  5 grudnia 2019 11:28

  Uwielbiam takie kule śnieżne, bo to bardzo atrakcyjna dekoracja. Są też świetne jako prezent i myślę, że każdy kto dostałby taki podarek będzie zadowolony.

  Odpowiedz
 10. lollypop21  6 grudnia 2019 10:42

  cudowne, muszę sobie taką sprawić w te święta ;P

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany