Najnowsza edycja MONOPOLY – sprawdzony prezent, dzięki któremu spędzicie święta w prawdziwie rodzinnej atmosferze

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań i oczywiście prezentów –  szczególnie dla najmłodszych członków rodziny. Warto, aby wśród prezentów znalazły się pod choinką takie podarki, dzięki którym będziemy mogli razem z dziećmi jeszcze intensywniej i radośniej spędzić ten czas na wspólnej zabawie. Mamy na myśli gry planszowe, które przeżywają od kilku lat swój renesans. Którą z nich wybrać wśród tak wielu ofert na rynku? Postaw na sprawdzony od lat koncept – czyli grę MONOPOLY w najnowszej odsłonie. 

Spis treści:

Najnowsza edycja MONOPOLY - sprawdzony prezent, dzięki któremu spędzicie święta w prawdziwie rodzinnej atmosferze

Dlaczego MONOPOLY wciąż figuruje na czołowych miejscach w rankingach gier planszowych?

MONOPOLY to kultowa planszówka, w którą  grało już kilka pokoleń. Czy wiecie, że w MONOPOLY zagrało już ponad miliard ludzi w 114 krajach na całym świecie! W ciągu 80 lat powstało ponad 300 licencjonowanych edycji, łącznie z wersją Braille’a stworzoną dla osób niewidomych. Gra wciąż się rozwija i zaraża emocjami kolejne pokolenia fanów. To idealny pomysł na prezent pod choinkę dla całej rodziny.

O tym, że gra ta jest tak popularna decydują bez wątpienia wszelkie limitowane edycje. Dzięki tym edycjom urok MONOPOLY  mogli odkryć także ci, którzy uwielbiali Pokemony, zaczytywali się „Grą o Tron”, serią o Harrym Potterze lub oglądali „Gwiezdne Wojny”.

Nowości MONOPOLY 2022

W tym roku MONOPOLY proponuje dwie nowe odsłony tego kultowego konceptu: dla najmłodszych dzieci oraz dla miłośników podróży w każdym wieku.

MONOPOLY Podróż Dookoła Świata – rozrywka dla całej rodziny

MONOPOLY Podróż Dookoła Świata

Wybierz się w ekscytującą podróż dookoła świata i odwiedź ciekawe miejsca! Oznaczaj swoją trasę podróży na suchościeralnej planszy, przybijając pieczątki podczas pobytu w danej lokalizacji. Świat stoi przed Tobą otworem!

Cena: 134,99 zł

 Moje Pierwsze Monopoly – gra, która „rośnie” razem z dzieckiem

To gra planszowa, która dzięki dwustronnej planszy i dwóm poziomom trudności dorasta razem z dziećmi!  Została zaprojektowana jako szybka, ciekawa i ekscytująca rozgrywka dla najmłodszych – już od 4 roku życia! Uproszczone zasady przyjazne maluchom umożliwiają łatwe i przyjemne zapoznanie się ze światem Monopoly!

Cena: 89,99 zł

Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?

Według badacza Wincentego Okonia wielką rolę w prawidłowym rozwoju najmłodszych odgrywają więzi rodzinne i wspólne spędzanie czasu. Jedną z takich form jest właśnie rodzinne granie w różnorodne gry planszowe. To także rodzaj inspirującej zabawy prowadzącej do nauki naszych najmłodszych. Ten czas, gdy dorośli  wchodzą w świat dziecka może stworzyć okazję do takich sytuacji, gdy mogą oni przekazać milusińskim ważne dla nich wartości i postawy. Jak pisał W. Okoń:

Gra stanowi odmianę (…) zabawy i polega na przestrzeganiu ściśle określonych zasad. Służy to poszanowaniu norm oraz przyzwyczaja do zwycięstw czy porażek.

Najważniejsze jednak jest wspólne, radosne spędzenie czasu i pozytywne emocje, których bez wątpienia dostarczy Wam w tym roku MONOPOLY.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...